První mimčo 4,7kg, druhé kolik?

1
18.3.17 03:23

První mimčo 4,7kg, druhé kolik?

Ahoj,
mám z sebou sekci (před půl rokem), protože jsem došla do termínu +10 dní zavřená na tři západy (za sebou několik hamiltonů, desítky horkých van, chození po Praze atd.) a vyvolání selhalo (vůbec jsem na druhou dávku vyvolávacích tablet nereagovala). Paní doktorka tehdy navrhla sekci, protože se jí to moc nezdálo (podezření buď na krátký pupečník nebo na obra, co prostě nemá kudy ven). Malý se narodil 4,7 Kg a 52 cm - zkrátka špekáček :)Těhotenskou cukrovku jsem neměla.

Moc ráda bych druhé porodila normálně ale limitující faktor číslo jedna bude pravděpodobně váha.

Do prvního těhotenství jsem vstupovala s lehkou nadváhou a v průběhu jsem se dost přecpávala. Do druhého bych ráda vstoupila s -10kg a držela se v jídle na uzdě. Mám známou, co to měla podobně a po prvním, co vážilo 4,8, měla druhé „jen“ 3,7kg" i když opět císařem.

Mám tedy několik dotazů na maminky, co mají zkušenosti s obříky nad 4,5kg:

1. Zaznamenaly jste vliv na porodní váhu druhého/třetího dítěte výraznou změnou životního stylu a/nebo výraznou změnou váhy?
  2. Rodil někdo vaginálně mimčo podobné váhové kategorie? Slyšela jsem, že by to bylo bývalo dost riskantní.
  3. Má někdo podobnou zkušenost, která skončila druhým porodem vaginálně?

Prosím, aby reagovaly jen ty, které mají zkušenost s miminy nad 4,5Kg.

Jelikož to v diskuzi po necelém dni začíná vypadat jak v Amazonský džungli, ráda bych vás opravdu snažně poprosila, abyste reagovaly pouze a jenom k věci a pouze a jenom v případě zkušeností (nikoliv názorů) s porodní váhou nad 4,5 Kg.

Primárně se ptám ze zvědavosti a proto, že v podstatě chybí statistické údaje tohoto druhu o mimčech-obřících v kontextu životního stylu (existují údaje o různých ženách s různým životním stylem ale ne o vlivu změny v rámci jedné ženy). Navíc se mi zdá (ze zkušeností, co jsem posbírala), že v případě extrémních hmotností se vliv změny životního stylu projevuje více, než v případě hmotností normálních - proto nemá cenu citovat byť i výrazné změny váhy, pokud se mimčo narodilo s 3,5 kg :)

Poslední poznámka nakonec: rozhodně se nehodlám rozhodovat o vedení příštího porodu na základě příspěvků - rozhodne o tom moje paní doktorka, se kterou jsem rodila i minule, ke které chodím i mimo těhotenství, a které naprosto důvěřuji, protože v sobě slučuje vzácnou kombinaci špičkové profesionality a hluboké lidskosti.

Děkuji za pochopení :)

PS: Až budu mít dost údajů, hodím sem za odměnu nějakou statistiku :P

Příspěvek upraven 18.03.17 v 17:48

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1034
18.3.17 06:30

@Jitka G moje velmi dobrá kamarádka rodila vaginálně chlapečka 4,7kg. První byla holčička 4,1kg. Děti jsou od sebe 15m. Žádná změna životního stylu nebyla, prvorozená nebyla kojena.
K porodu obříka. Sama si byla jista, že je miminko veliké. Doktoři ji tvrdili, že nemá přes 4 kg že to zvládne. Tak tomu uvěřila. No porod byl katastrofa a jen zázrakem jsou oba v pořádku.
Hlavička šla ještě relativně dobře. Prý jen na tři kontrakce, ale pak nastal problém. Zasekl se. Trvalo 15 minut než se dostal ven zbytek. Říkala že už ani nevnimala. Po 5 minutách byl sál plnéj lidí, manžel musel na stranu. Dvě sestry ji pomáhaly držet na místě, aby netočila pánvi. Bolest šílená. Kontrakce pořád měla, ale malý nešel ven. Nakonec se to podařilo. Ale šití trvalo dvě hodiny. Sedla si až za 14 dní. Vzpamatovavala se dlouho. Malý byl více hlídaný, ale jinak ok.

A když jsem já rodila druhé, tak mi porodní asistentka říkala, že se jim tam ten den narodilo miminko 5kg přesně. Že to nečekali, ale že to šlo dobře, ale paní rodila po 5.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9719
18.3.17 06:43

Kamarádka rodila první dítě 4,8kg a 54cm vaginálně, byla hrozně potrhnaná ztratila spoustu krve a dítě mělo zlomenou klíční kost. Váhovy odhad měla 4,2kg sekli se o 600g porod vyvolávali 14dní po termínu a nakonec se vyjádřili, že ji to vůbec ta dr neměla nechat porodit normálně. Užila si holka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23798
18.3.17 06:53

První šel císařem? Jestli ano, tak bych se s předpokladem většího dítěte do přirozeného nepouštěla. Já jsem teda střízlík a porodila jsem dvě skoro 4 kg děti, ale nemám jizvu na břiše. Pokud šlo první přirozeně, tak druhé půjde líp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22512
18.3.17 07:52

Známá měla první 3,7 a druhé 5,2kg as 55cm. :nevim: Rodila přirozeně, byla „jen“ víc potrhaná a malá se nalokala plodovky. Váhový odhad měla kolem 4kil, možná prý lehece přes 4kg.
Váží už několik let stejně, i má stejný životní styl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60049
18.3.17 07:54

Kámoška porodila doma bez komplikací a jakéhokoliv poranění dítko o váze 5,5 kg :mrgreen: Osobně bych do toho nešla ani omylem.. každé další dítě bývá větší, takže další porod jedině sekcí :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
168
18.3.17 08:00

První syn 3,4, 51 cm jsem rodila 12 hodin a dotrhaná jsem byla jako blázen. Druhý syn 4,75 56 cm šel ven přirozeně a bez poranění!! a šití. Ve 12 hodin jsme ještě něco dělali v garáži a ve 14,10 byl na světě. Nejspíš je to individuální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1390
18.3.17 08:05

Ja porodila 4,1kg takže budu diskuzi sledovat protože u druhého kdoví kolik to bude

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2302
18.3.17 08:14

Mám jen zkušenost se sebou - měla jsem 4,5 kila, když jsem se narodila a mamka mě vytlačila za 5 minut bez nástřihu :lol: Přenášela 14 dní. V těhotenství nepřibrala nijak extra moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12004
18.3.17 08:16

Rodila jsem ted v unoru treti dite ve 40+3, mela mit vahu dle utz 3800 g no mela 4600g. Porod byl vyvolany, vaginalne a dala jsem to i bez nastrihu (3 dite). Byla to drina ale dalo se to, tisickrat horsi nez tlaceni byli kontrakce. Taky mam nadvahu, u tretiho jsem pribrala nejmin myslim ze to bylo asi 18 kg no 9 kilo zustalo na porodnim sale a do konce sestinedeli mi zbyli jen tri. Cukrovku jsem nemela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12004
18.3.17 08:23

Jinak prvni melo 3380g ve 38+1 a druhe 3870g ve 39+2. Takze u me plati ze kazde dalsi je vetsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
459
18.3.17 08:29

Ono je to jak u koho…já 161cm měla děti první 3500g a druhé 3350g obě přizozeně vaginálně u první potrhaná + šití a u druhého bez poranění někdo má tu hráz krásně pružnou a jíná jí má tuhou a nepoddajnou to potom pomůže cvičit s aniballem a často masírovat hráz, brát homeopatika, pít maliník a jíst lněné semínko…známá 175cm porodila první 4300g 52 cm a druhé 5500g 56 cm také obě přirozeně a bez poranění a šití…životní styl pořád stéjný…pokud zakladatelka chce změnit životní styl…jíst zdravěji…schodit nějaká kila…určitě to bude lepší a bude vědět, že proto něco udělala…říká se že i ty těhotenské vitamíny můžou za větší miminka?… já je brala ob den…moje sestra 157cm rodila poprvé 4000g 52cm jen s malím poraněním…navíc bych řekla, že také zaleží na tom jak miminko dorotuje a doktoři nechají volný proběh porodu je porod i s větším miminkem s minymálním poraněním…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5968
18.3.17 08:32

Resite druhy extrem, ale prvni dite 3030gr a druhe 2800gr. Obe deti narozene ve 40tt. Takze za me neplati, ze druhe je vetsi
A vitaminy jsem brala v obou tehotenstvi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.3.17 08:47

@Jitka G Ahoj, přirozeně jsem porodila chlapečka 4850 g a 52 cm a dalšiho 4700g a 52 cm.
U obou jsem přibrala v těhu stejně, cca 9 kg, vitamíny jsem nebrala.
Porod byl těžký v tom, že byl problém „vytlačit“ taková miminka, jinak žádný problém nenastal, nic zlomeného nebo tak.
Ale u každého to samozřejmě probíhá jinak.

• Citovat
  • Nahlásit
12255
18.3.17 08:55

Ty jo. Me furt vazilli dite, ptz jsem mela bricho jak s trojcaty pri 160cm. No nakonec mela 3,7 a odhad byl 3,4. Nicmene mi rikali, ze pokud bude nad 4kg pujdu na sekci o nicem jinem neuvazovali. Stejne to dopadlo sekci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama