První pomoc při laryngitidě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 26.08.11 20:00
První pomoc při laryngitídě

Ahoj, chtěla jsem se zeptat na vaše zkušenosti s laryngitídou, jak postupujete, kromě toho, že v létě vzít dítě k mražáku a v zimě k oknu? Mám Prednison 5mg a čípek rectodel 100mg. Jak rozpoznat zda tyto léky použít, a který z nich? Malý má 14 kg, jaké je přesné dávkování? Před rokem říkala dr 2 tablety, ale už váží víc. Díky moc za odpovědi

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
LeaZbrna
Závislačka 3576 příspěvků 26.08.11 20:19

Prednison a Rectodel je to same, akorat, ze v cipku je vice te pomocne latky Prednisonum. Proto se dava jako prvni pomoc ten cipek, pilulky jsme my meli vzdycky jako nasledujici lecbu. Jinak jestli mas doma inhalator, to je taky fajn vec.. Sice si do nej nemuzes zrovna dat Adrenalin jako ve spitale, ale urcite nejakou Vincentku nebo neco podobneho po porade s lekarem. Nam inhalace pomahaji moc a to taky proto, ze vlastne prasek dite polkne a ma ho v zaludku, kdezto inhalace ti prochazi dychacimi cestami a je to neco jineho.

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 26.08.11 20:23

A ten rectodelt můžu dát celý, když má 14 kg? Ptám se jen proto, jelikož malý jede s dědečkama na dovolenou a přibaluji babičce tyto léky. Naštěstí jsem je nemusela nikdy použít, prvně jsme skončili v nemocnici a další příznaky slabší jsme už zvládali doma. A třeba s podáním rectodelu dát i Dithiaden a Calcium?

LeaZbrna
Závislačka 3576 příspěvků 26.08.11 20:35

D: Dávkování a způsob léčby určí vždy lékař pro každého nemocného individuálně na základě zdravotního stavu nemocného a další léčby. Pokud není stanoveno jinak, obnáší počáteční dávka u preakutních a život ohrožujících stavů 100-200 mg prednizonu denně, u akutních onemocnění 50-100 mg prednizonu denně, u chronických onemocnění 30 mg prednizonu denně. Udržovací dávka se podle stavu pacienta a druhu onemocnění pohybuje mezi 5-15 mg prednizonu denně. Dětem se podává při záškrtu, hrtanovém pseudokrupu, spastickém zánětu průdušek, provázených akutní dušností, 100 mg prednizonu denně. Podle závažnosti stavu by mělo dávkování u dětí představovat 5-20 mg prednizonu na 1 kg tělesné váhy a den. Doba trvání aplikace se řídí průběhem onemocnění. U akutních onemocnění postačuje většinou krátkodobá léčba (1-3 dny) a je ji možno vysadit náhle. U hrtanového pseudokrupu u dětí by léčba Rectodeltem 100 (čípky 100 mg) měla trvat nanejvýš dva dny.

zkopirovano z pribaloveho letaku Rectodelu

Příspěvek upraven 26.08.11 v 20:42

LeaZbrna
Závislačka 3576 příspěvků 26.08.11 20:41

Pri te akutni dusnosti ten jeden cipek dat muzes.. dal uz bych se bala.. Pokud nezabere cipek, tak jedeme hned k doktorovi.. Muzes zkusit dat i Zyrtec kapicky, Fenistil kapicky.. Dithiaden je taky antihistaminikum jako Zyrtec a Fenistil, ale o neco silnejsi. Hlavne teda jen jedno z toho, Rectodelt plus jedno antihistaminikum. S Calciem zkusenosti nemam.
Zabal na krk- mokra plina, igelit, sucha plina. Zvlhcit co nejvice vzduch, podlozit hlavu polstarem.

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 26.08.11 20:51

Leo, právě se mi jedná o tu první pomoc, malý už má 14 kg, tak te´d jsem nevěděla dávkování, zda by nebyl celý čípek moc. Díky moc za odpověď. A ty jsi dala celý čípek a pak Prednison a dále už Prednison postupně ubírala?

LeaZbrna
Závislačka 3576 příspěvků 26.08.11 21:14
Andrejka1 píše:
Leo, právě se mi jedná o tu první pomoc, malý už má 14 kg, tak te´d jsem nevěděla dávkování, zda by nebyl celý čípek moc. Díky moc za odpověď. A ty jsi dala celý čípek a pak Prednison a dále už Prednison postupně ubírala?

Nejmladsimu jako prvni pomoc jsem vzdy davala 1 celej cipek a jeste jsem se pokusila par kapicek Zyrtecu.
Pozdeji jsem zjistila, ze Rectodelt mu uz nepomaha, miva laryngitidy hodne casto.. ted nam pomaha ta inhalace..
Budto cipek zabral a pokracovala jsem se Zyrtecem, zvlhcovanim, inhalacemi.. a kdyz nezabral, jeli jsme hned do nemocnice a odtud si odnaseli Prednison.. sama jsem ho malymu nepodavala, prece je to hormon a z toho mam docela strach. Takze Prednison k dalsi lecbe laryngitidy jen pod dohledem lekare. I kdyz jsem ho mela v lekarnicce, tak jsem nepodavala, jednak to davkovani urcuje lekar, takze jsem nevedela kolik, ono pokazde je to jinak podle zavaznosti te laryngitidy.

kubykula
Kelišová 5345 příspěvků 26.08.11 21:26

my rectodelt čípek, mám zvlhčovač,prdnu tam vincentku, dám ho přímo k tomu, a inhaluje, plus mrazák nebo okno, dle ročního období, když se to nezlepší, jedem

kubykula
Kelišová 5345 příspěvků 26.08.11 21:28

a čípek jsem dávala v 18m celý :-)

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 26.08.11 22:33

Holky, díky a ještě jedna věc, musí být Rectodelt v ledničce?

LeaZbrna
Závislačka 3576 příspěvků 26.08.11 23:17
Andrejka1 píše:
Holky, díky a ještě jedna věc, musí být Rectodelt v ledničce?

Mel by tam byt..

cverunka
Závislačka 2649 příspěvků 13.03.16 20:40
Laryngitida

Ahoj holky. Jdu pro radu. Dcera 3,5 roku má poprvé laryngitidu. Tento víkend jsme již 3× navštívili pohotovost a značně mi dochází síly. :( Již 3 noci jsem strávila sezením u postele s kýblem (pro případ zvracení) a v pohotovosti otevírat okno. Na pohotovosti jí dali inhalace adrenalinu, dostala Sinecod a Aescin na otok, ale na ty šílené záchvaty nic. Jakou máte zkušenost s léčbou této mrchy? Dává se ještě něco jako ten Rectodelt?

danyk
Generální žvanilka 23370 příspěvků 13.03.16 20:50

@cverunka dává, dává

Lamátko
Závislačka 2530 příspěvků 13.03.16 20:51

Ahoj, my dáváme rectodelt, první laringitida když přišla byla jsem vykulená, malému byl rok a strašně jsem se bála i když jsem věděla co mám dělat, jelikož to syn má po mě, no tenkrát jsme skončili v nemocnici. Pak už ne. Kolikrát jsme s nim jezdili v noci v kočárku. Teď je to lepší, jelikož mu je sedm let. Ale máme inhalátor a když ho to chytne, tak mu tam dám vincentku a třikrát denně inhaluje 15-20 minut, zvykl si, neprotestuje.

Nikolettka1
Stálice 97 příspěvků 13.03.16 20:52

Ano vždy dětem při záchvatech laryngitidy podáváme Recto… Přímo k tomu určené působí to celkem rychle!!! ;)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Nejhorší věc na pákistánské base? „Vadí mi turecké záchody,“ vzkázala Tereza

Pašeračka Tereza v pondělí opět stanula před pákistánským soudem, po pár... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >