První stěhování

Anonymní
22.5.20 14:22

První stěhování

Zdravím, mám velký dotaz pro zkušenější, než jsem já. Abyste byli v obraze.. Žiju sama s tříletým synem. Chodím do špatně placené práce, syn do školky. Nájem mi díky bohu pokrývá mateřská, kterou ještě dobírám. Do bytu kde jsme, jsem se dostala dost snadno a přes známou, takže jsem nezařizovala skoro nic. Teď bych se se synem ráda přestěhovala. Mateřská mi brzy končí a s touto prací bych dál nezvládala platit a tak.. V našem městě jiná práce jen na ranní směny není, takže komplet vše, bych potřebovala změnit. Otázka je, co dřív? V bytě kde jsem, platí 3měsíční výpovědní lhůta. A já nemůžu platit naráz tenhle i nový byt.. Ve školkách už zápisy byly, tak nevím, jestli mi syna ještě někde přijmou. Práce by byla, nabídek jsem našla dost. Ale co řešit první? Bylo by to naše první velké stěhování, takže vůbec nevím, co řešit dřív.. Ale připadá mi to jako nejrozumnejsi řešení, v naší situaci.. Můžete mi prosím poradit? Nebo napsat, jak byste to řešili vy? Případně tip, na byt, školku a práci blízko sebe, v nějaké klidné části Plzně?
Předem děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
96
22.5.20 14:24

Ahoj,

Začni určitě koukat po levnější. Většinou je na nový byt stejně nějaká cekacka, cca 2 měsíce. Než se napr. Vystehuje starý nájemník. :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
96
22.5.20 14:25

Ještě dodám, ze základ jsou vždycky peníze, takže práci bych řešila první. Musis mít aspoň financni jistotu. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1472
22.5.20 14:56

Prvně řeš peníze, to je priorita. Pokud je nemáš, neřeš stěhování a nový byt. Prvně si našetři, pak řeš hledání bytu, pak školku, pak práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
105
22.5.20 14:57

První bych našla práci. Můžeš se zeptat, jestli k práci nabízí i bydlení - ne treba přímo služební byt, ale občas maji kontakty na pronajímatele atd. I když v ČR to asi moc běžná praxe není, ale za zeptáni nic nedáš. Až budeš vědět, do jakého města se chceš stěhovat, začala bych hned hledat byt. Koukni do smlouvy, jak dlouhou máš výpovědní lhůtu jak na byt tak v práci. Já posledně podala výpověď na byt ještě dřív, než sem měla nový najíty a měla z toho akorát stresy a nakonec vzala byt, který není úplně podle mejch představ. Zároveň ale chápu, že platit nájem navíc je prostě zátěž. Měj taky pokud možno dostatečnou finanční rezervu. Stěhování není levná sranda, nezapomeň, že budeš muset zaplatit kauci. A hlavně řekni rodině a přátelům, ať ti se stěhováním pomůžou. I když se ti bude zdát, že nemáš moc věcí, tak věř, že každá ruka se pak hodí :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7940
22.5.20 15:21
@Anonymní píše:
Zdravím, mám velký dotaz pro zkušenější, než jsem já. Abyste byli v obraze.. Žiju sama s tříletým synem. Chodím do špatně placené práce, syn do školky. Nájem mi díky bohu pokrývá mateřská, kterou ještě dobírám. Do bytu kde jsme, jsem se dostala dost snadno a přes známou, takže jsem nezařizovala skoro nic. Teď bych se se synem ráda přestěhovala. Mateřská mi brzy končí a s touto prací bych dál nezvládala platit a tak.. V našem městě jiná práce jen na ranní směny není, takže komplet vše, bych potřebovala změnit. Otázka je, co dřív? V bytě kde jsem, platí 3měsíční výpovědní lhůta. A já nemůžu platit naráz tenhle i nový byt.. Ve školkách už zápisy byly, tak nevím, jestli mi syna ještě někde přijmou. Práce by byla, nabídek jsem našla dost. Ale co řešit první? Bylo by to naše první velké stěhování, takže vůbec nevím, co řešit dřív.. Ale připadá mi to jako nejrozumnejsi řešení, v naší situaci.. Můžete mi prosím poradit? Nebo napsat, jak byste to řešili vy? Případně tip, na byt, školku a práci blízko sebe, v nějaké klidné části Plzně?
Předem děkuji

První bych řešila práci a jakmile budeš mít podepsanou smlouvu s datem nástupu tak řešit bydlení, přinejhorším můžete být měsíc, dva na nějaké pěkné ubytovně nebo dražším bytě a klidně už teď bych si obvolala místní školky, jak by ti dítě vzali. Ale po bytech se můžeš dívat už i teď abys měla představu jak se to v místě pohybuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24506
22.5.20 15:23

Prvně res práci, ono bez práce bude i těžké nejaky byt sehnat. Me jako samozivitelky se často ptali, kde delam a jak hodlam byt utáhnout. Jinak v tomhle bytě dát výpověď a novy si domluvit, az tenhle pronajem skončí, ale bude to masakr mit na stěhování treba jeden den. Hlavně musíš mit našetřeno na kauci, bez té to jde malokde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22456
22.5.20 15:33

Tak já bych zároveň s prací, ne-li dřív hledala byt. Protože to taky může trvat dýl než ta práce. A zároveň upozorni majitele, aby si začal hledat nájemníka, protože pokud ho bude mít, nemusíš čekat ani ty tři měsíce než uplyne výpovědní doba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat