První těhotenství 35+

18.3.20 09:21

První těhotenství 35+

Ahoj holky, nenašla jsem podobné téma, tak mě napadlo ho založit…nebo sem kdyžtak dejte odkaz, jestli tu už něco podobného je :) Je tu někdo jako já, kdo je teď těhotný - já teda teprve asi 6 tt, bohužel nevím přesně datum poslední MS, takže se špatnĕ odhaduje, ale včera jsem byla na kontrole a máme už :srdce: - poprvé, tj. ještě žádné děti nemá a je mu 35 a víc? Mně je 37 čerstvých, ne že bych děti nechtěla dříve, ale prostě to tak přišlo životem… Ve 32 rozvod po 9 letech manželství, děti jsme nestihli, manžel byl mladší cizinec a studoval medicínu, všechno se podřizovalo tomu, s dětmi jsme čekali a pak zjistili, že už spolu být vůbec nechceme… Pak rok sama, bylo mi dobře, neměla jsem na chlapy náladu… Pak pár neúspěšných pokusů o vztah… no a teď jsem s přítelem rok a půl a povedlo se nám to na první pokus. :D Což jsem upřímně vzhledem ke svému věku vůbec nečekala, mám od loňska už jen jeden vejcovod i vaječník, byly tam cysty. Jinak jsem zdravá až na to, že jsem hodně kouřila a pila tak deset kafí dennĕ :oops: S tím už je ale konec. Jasně vím, že se nemam radovat, může se stát ještě spousta věcí, ale taky nechci se jen nervovat, ale trochu těšit, věřím, že to půjde dobře :) Tak bych uvítala nějakou podpůrnou skupinu starších nastávajících matek prvorodiček :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

209
18.3.20 09:36

Ahoj-jsem ted o vice nez ctyri roky dal..Ale prvni dite ve 37,druhe ve 39. Jak jsem u prvniho zjistila, nemohla jsem tomu ani verit-a tajne doufala, ze to dobre dopadne (vzhledem k veku a taky gynekol. operaci jsem si myslela, ze nemam sanci donosit dite). A pro velky uspech jsme pokracovali. Ted uz vis, co chces. Preji, at ti to dobre vsechno jde. Nevim, jestli je narocnejsi mit deti v mladi (do30) nebo pozdej. Vzdycky se nevyspis atd. A mozna jsem vic uzkostna. Ale je to krasne. Dost mi to. zmenilo/ovlivnilo pohled na, no vlaatne, cokoliv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5663
18.3.20 09:37

@taralevoe Máte už srdíčko? :lol: :lol: a už to začíná :lol: jinak věk na mimčo ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lo
6146
18.3.20 09:42

Já dnes končím 10 tt, je to moje druhé dítě a porodim ho půl roku před 35.narozeninama. Děti budu mít od sebe 7 a půl roku a jsem za to ráda. Ale upřímně, říkala jsem, že obě chci stihnout do 35 let. Pak mi to už přijde pozdě. Ale každý to má samozřejmě nastavené jinak :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.3.20 09:49

@M-77 tak to ráda čtu, že jsi byla v podstatě v dost podobné situaci jako já a dopadlo to dobře :srdce: Já na to taky koukala jako zjara, že to přišlo tak rychle. Taky jsem si říkala, že to třeba rok nepůjde, obávala se komplikací, že budu muset na IVF atd. A v podstatĕ už jsem se tak nějak tajně smiřovala, že mi třeba nebylo souzeno děti mít… a najednou tohle :lol: No ale stejně ta úzkost tam je. Byla jsem na dvou kontrolách - jedna byla náhoda, byla jsem normálně objednaná na kontrolu ke gyn. a pár dní předtím jsem to zjistila. Asi bylo ještě moc brzo. :lol: Pak jsem musela k nové doktorce, protože jsem se loni stěhovala k příteli přes půl republiky a kromě obvoďáka si tu ještě nenašla jiné doktory, tak abych nemusela jezdit na prohlídky 250 km. Ta mi potvrdila to :srdce: :D, a ukázala mi ho :D Ale prý mám přijít za týden znovu, zda roste. Což mě trochu vyděsilo, proč chce hned za týden, ale asi je to normální, když mě viděla poprvé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.3.20 09:52
@Annabela11 píše:
@taralevoe Máte už srdíčko? :lol: :lol: a už to začíná :lol: jinak věk na mimčo ok.

Já si taky říkala vždy, že mi ten plurál přijde podivný a kroutila nad tím očima :roll: :lol: Ale už to asi taky u mě začíná no :mrgreen:

@Lo já si taky myslím, že je to trochu pozdě, a ráda bych měla děti kolem 30; ale už nehrozí, tak teď musím být vděčná za to, že se podařilo a doufat, že bude vše ok i nadále. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5663
18.3.20 09:57
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.3.20 10:12

@taralevoe já jsem teda jen 33+ ale narodila se mi letos vytouzena dcera. Mám již syna 13+ takže kvůli velkému rozestupu se cítím jak prvorodicka. A musím říct ze když to porovnám tak je vše na 100% jiné. Jsem od začátku těhotenství víc opatrná na vše, víc unavená, ten věk je v tomto dost znát. Máme prisavku takže ve dne v noci kojime… i porod byl o dost těžší i psychicky pro mě než když mi bylo 19. Přijde mi to takové zodpovědnejsi teď, vyzrale ale náročnější. Tot můj poznatek a porovnání z vlastní zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41135
18.3.20 10:19

Moje žena rodila první dítě - dcerku v 36 letech. Věk máš OK. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu