Psí chlupy

55
30.7.20 22:47

Psí chlupy

Dobrý den, chci se zeptat mam Borderkolii a poslední dobou jí začali hodně padat chlupy, jsou to kazdy den chuchvalce. Když jí pohladim jde z ni hodně chlupů. Vyčesávam ji jednou za týden. Tak se chci zeptat jestli s tím má někdo zkušenosti a nebo jestli je to normální u Borderkolii. Děkuji za radu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2240
30.7.20 22:51

A už letos linala?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6798
30.7.20 23:30

Mám hladkosrstého psa a poslední dny je to taky šílený, jak začnou přelínávat, chce to vyčesávat denně. Pokud se k tomu nějak výrazně neškrábe, nemá lupy, začervenalou kůži, lysá místa… tak je to normální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1159
31.7.20 00:09

Nám pes lina teda celoročně :mrgreen: (Jack russell :roll: ) ale jestli ti to přijde nějak extrémní dávej lososový olej..měl by zlepšit srst a padání chlupů a působí i na travení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
604
31.7.20 06:07

My teď máme taky období padání chlupů, asi jak jsou ty horka. Snažím se vyčesávat každý den ale jinak jsou to chuchvalce, když ji pohladim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
261
31.7.20 07:09

Mame borderkolii a hruza a des! :D lina 365 dni v roce. Musime vysavat chlupy kazdy den. Jinak to u nas vypada jak kdyby se tyden neuklizelo. A musím říct ze mame každý den plnou nadobu vysavače chlupů. Ja se pořád divím, že ještě ten náš pes není holý :D kde ty chlupy pořád bere :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
311
31.7.20 07:17

Me ted lina cela smecka (pes a kocky) a docela se topime v chlupech :-D vycesavam kazdyho kdo kolem me jen projde, luxuju a zametam jak o zivot a beham s valeckem :-D
Lososovy olej urcite dej, hodbe pomuze, ale jak jsou ty vedra az ted, tak schazujou pozde no.. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1130
31.7.20 09:32

Z „psí“ literatury jsem převzala názor, že dnešní psi jsou tak zdomestikovaní, že línají celoročně. Náš teda nemá silnější a slabší období, jsem s tím tak srovnaná, že to neřeším. Občas vyčešu, nepravidelně, po bytě mi projede navíc robot, jinak v tomhle směru oceňuji hlavně sušičku a váleček :lol: Dobrá je i procházka křovím :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
105
31.7.20 12:59

Mám 2 psy borderkolie (dlouhosrsty a kratkosrsty) a kdybych je denně nevycesavala a nevysavala, tak se brodime po kolena v chlupech :lol: A to z toho krataka to padá ještě víc než z te druhe koule chlupu :) asi nezbývá nic jiného, než se s tím smířit :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat