Pupínky kolem úst při teplotě

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Berenikee
Ukecaná baba ;) 1111 příspěvků 24.10.18 13:01
pupínky kolem úst při teplotě

Dobré poledne. Jdu si pro názory, protože mě zajímá zda je to normálka nebo mám hystericky běžet k doktorce.
Moje dcera 19m má od včerejška teploty. Odpoledne se vzbudila horká s 38,5. Dala jsem sirup a přesně 6 hodin dobrý a pak zas…v noci byla neklidná, plačtivá, podávala jsem sirup/čípek. Od rána brečí už furt, cpe si ruce do pusy, řve auí, slintá až se jí navaluje. Měla smradlavej řidší bobek. Trochu mlíka, jinak nejí. Plus se jí oprudil obličej kolem pusy.
Myslíte že je to standartní průběh zubů nebo mám plašit k dr?

Reakce:

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19827 příspěvků 24.10.18 13:10

nemá pupínky i na rukou a nohou??
Podobá se to nemoci ruka-noha-ústa.
Hlavní příznaky syndromu ruka-noha-ústa

Zvýšená teplota, bolesti v krku, popřípadě i břicha (chřipkové příznaky).
Afty v dutině ústní, na měkkém patře, někdy i v krku a jazyku (možná záměna s angínou).
Vyrážka (pupínky až puchýřky) v okolí úst, na prstech, dlaních a ploskách rukou a nohou. Spíše ve výjimečných případech i na kolenou, hýždích, pažích a obličeji.
V některých případech mohou bolet i uši.
Vyrážka může být výrazně svědivá, postižené končetiny někdy až brní.

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19827 příspěvků 24.10.18 13:12

Jinak je to taková běžná dětská nemoc, je to virové, nakažlivé, nicméně žádná tragédie.
Já bych být tebou k dr. došla, ať víš.
Jestli má v puse afty, tak se doporučuje mazat genciánou nebo přímo gelíkem na afty, dává se vit. B pro rychlejší uzdravení a případně třeba fenistilové kapky proti svědění. Jinak to chce vesměs jen klid na lůžku a pár dní počkat.

Berenikee
Ukecaná baba ;) 1111 příspěvků 24.10.18 13:18

Tak koukám a jo, má pupínky i na nohou, ale jako občas nějakej na celé ploše stehen i lýtek. plus takové flíčky na ploskách…

renap
Ukecaná baba ;) 2009 příspěvků 24.10.18 13:18

Mně to připadá jako ruce-nohy-pusa,nebo začínající a rozlejzající se impetigo.

Berenikee
Ukecaná baba ;) 1111 příspěvků 24.10.18 13:20

Na rukách jen drobne…

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19827 příspěvků 24.10.18 13:21

@Berenikee ono to nemusí být jen na ploskách. Navíc, jestli jí ta pusa vyjela přes noc, tak se to na rukou, nohou může ještě „zhmotnit“ během dne třeba.

Já bych asi za doktorkou došla, ať to máš potvrzené, případně vyvrácené a pro poradu, co můžeš mazat a dávat na úlevu.
Hlavně bacha, kamarádčin chlap to chytil od dětí, a zatímco děti za pár dní v pohodě, chlapa to složilo na tři týdny. Prostě dětská nemoc, co dospěláka položí na lopatky.

Berenikee
Ukecaná baba ;) 1111 příspěvků 24.10.18 20:37

@Mar__tanka1983 tak to furt studuju a ma to teda fuj na obliceji, a takovy roztrouseny vsude krome dlani, hrudniku a zad. Nesvedi ji to ale. Hlavne do ni nedostanu vubec nic ani piti. Evidentne ji to boli uvnitr v puse. Co zardenky nebo nedejboze meningitida???

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19827 příspěvků 24.10.18 20:54

@Berenikee nejsem doktor, ale zarděnky máte asi očkovaný a meningitida se pupínkama po těle neprojevuje, ne?
Koukni jí do pusy, jestli tam má afty, tak jí bolí ty afty a proto nic nejí a nepije.
Jídlo až tak nevadí, ale to pití je pitomý, zbytečně se dehydruje, navíc v horečce. Tohle je na doktora.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Richard Genzer o StarDance: Tanec jsem definitivně pověsil na hřebík, už podruhé

V sobotu nečekaně vypadl v rozstřelu s Daliborem Gondíkem, kterému diváci... číst dále >

Bučková brání Vágnera a vzkazuje Langmannové: Sáhni si do svědomí!

Schyluje se k válce modelek? Zeptali jsme se Elišky Bučkové, co si myslí o... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

Mýty o alkoholismu: závislý patří do léčebny a poznáte ho na první pohled

Češi patří mezi největší pijáky alkoholu nejen v Evropě, ale i ve světě.... číst dále >