Rady a vše kolem Hemeroidu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
23.10.21 11:07

Rady a vše kolem Hemeroidu

Ahoj, jsem 2 mesice po prirozenym porodu. Behem tehotenstvi opakujici se potize s hemeroidy, vetsinou se vyresily behem tydne, mazanim a pouzitim dubove kury.
Prvni tyden po porodu to bylo snad nejhorsi a ja mela tezke deprese z toho, ze mi neslo se vubec vyprazdnit. Bylo to moc bolestive.. asi behem 3 tydnu se to ustalilo. Uz jsem myslela, ze je vse v poradku, Ale vcera jsem si pri myti nahmatala u konecniku malou kulicku, kdybych si tam nesahla, tak nevim, ze ji tam mam!!! :( nic neboli, nepali…chci se zeptat na rady, zkusenosti a vsem kolem hemeroidu!!! Chci se vyhnout operaci :roll:
Odeznel vam nekdy tento problem? Nebo je to celozivotni boj? Je mi teprve 22let… mockrat dekuji :srdce: :srdce: :srdce: :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
18811
23.10.21 11:15

Mazej na proktologii nechat si to odstranit laserem a paralelně k tomu ber detralex na zlepšení cév.

vyřízeno k dennímu pořádku.

nebo to řeš léta a léta a matlej vším možný a trp - ano, můžeš se s tím potýkat celý život, když to nebudeš řešit efektivně. Tvoje volby.

Žádná operace se s hemeroidy nedělá. Buď to řeší laser, nebo chirurg ambulantě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.10.21 11:24

Známá byla na operaci a říkala, že už by to nikdy neoodstoupila.
Par týdnů po porodu se mi udělala boule jak kulička vína. Nemohla jsem sedět, ležet, stát, chodit. Lékař předepsal detralex + mazání s tím, že to vyříznou a mám počítat, že při kojení se to bude opakovat :nevim:. Na vyříznutí jsem nebyla, po návštěvě WC se vždy osprchuji, dávat pozor na průjem a zácpu a především Kegelovy cviky, posílit to tam a dobrý.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.10.21 11:25

Podobný problém jsem měla cca 2 roky po porodu- při mytí jsem si nahmatala taky bulku, čekala jsem cca 14 dní, poprvé zmizela, po cca 3 měsících se vše opakovalo a už nezmizela.. Šla jsem na chirurgii a Dr. mi odstranil tyhle uzlíky pomocí gumiček- vůbec to nebolelo, záležitost asi na půl minuty.. Hemoroid se zaškrtí a sám upadne, po zákroku velmi lehká bolest a štípání, mazala jsem mastí, co mi Dr. předepsal, pohoda.. Bohužel se to časem asi objeví znovu, klidně půjdu zase.. Záleží na velikosti a stupni hemoroidů, čím menší, tím snáz se s tím dá něco dělat, poslední stadia, kdy vyhřezne i část střeva musí být šílená, takže doporučuji odhodit strach i stud a řešit včas.. Určitě i brát venofarmaka- Detralex, volně prodejné alternativy (Diozen, Diosminol,..)…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.10.21 11:26
@Anonymní píše:
Známá byla na operaci a říkala, že už by to nikdy neoodstoupila.
Par týdnů po porodu se mi udělala boule jak kulička vína. Nemohla jsem sedět, ležet, stát, chodit. Lékař předepsal detralex + mazání s tím, že to vyříznou a mám počítat, že při kojení se to bude opakovat :nevim:. Na vyříznutí jsem nebyla, po návštěvě WC se vždy osprchuji, dávat pozor na průjem a zácpu a především Kegelovy cviky, posílit to tam a dobrý.

Záleží, jaká to byla operace, jestli klasická, co hradí pojišťovna, tak na to bych taky nešla.. To musí být masakr..

• Citovat
  • Nahlásit
6493
23.10.21 17:30
@Ou píše:
Mazej na proktologii nechat si to odstranit laserem a paralelně k tomu ber detralex na zlepšení cév.

vyřízeno k dennímu pořádku.

nebo to řeš léta a léta a matlej vším možný a trp - ano, můžeš se s tím potýkat celý život, když to nebudeš řešit efektivně. Tvoje volby.

Žádná operace se s hemeroidy nedělá. Buď to řeší laser, nebo chirurg ambulantě.

Proc ten utocny ton? Proc mazej??Pani se normalne pta, netreba ji sprdavat
Vnitrni hemoroidy 3-4 st. se operuji, v nemocnici a s narkozou.
Je dobre se nechat prohlednout na proktologii a nechat si poradit event. lecbu, ale ne stylem mazej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23866
23.10.21 17:33

@Konnny Protože Ou je nejchytřejší na světě. Zřejmě sežral/a Šalamounovo 💩

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6493
23.10.21 17:37
@divine woman píše:
@Konnny Protože Ou je nejchytřejší na světě. Zřejmě sežral/a Šalamounovo 💩

Nekdy mi ten povýšeny ton fakt vadi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.10.21 18:26

Z vlastní zkušenosti radím též řešit na proktologii, i menší útvary. Zde nebývá problém, většinou laser či baronova metoda.
Bohužel už mám 3. - 4. stupeň, velké problémy, doporučena už jen chirurg. operace, kterou zatím odkládám.
Překvapivě ale jiným lékařem doporučeno především „starání se o problém“, což mi velmi pomohlo, proktoglyvenol, měsíčk. olej, detralex, strava bohatá na vlákniny, velmi prospěšná Laktulosa + hodně pít. Toto mi třeba první dr. vůbec neporadil a doporučil striktně operace.
Všem radím nebát se a řešit i při menších problémech a stadiích.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat