Rakovina kůže, máte zkušenost?

Anonymní
25.6.21 17:39

Rakovina kuze

Ahoj, mam nad rtem takovou vyrazku a biopsii byla potvrzena rakovina, je treba vse chirurgicky odstranit. Mam obrovsky strach, kdyz slysim slovo rakovina, myslim na smrt. Jeste na obliceji, kde potom bude vse videt. Mate nekdo zkusenost? Jsem v soku, tohle jsem necekala. Odstranuji to jen v nemocnicich nebo i na soukromych klinikach, nevite? Jsem v cizine, ale radeji bych si to nechala odstranit v Cesku.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
674
25.6.21 17:58

O aký typ ide? Melanóm? nodulárny melanóm? Bazalióm?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.6.21 18:01
@ruzova_marry píše:
O aký typ ide? Melanóm? nodulárny melanóm? Bazalióm?

Bazaliom.

• Citovat
  • Nahlásit
674
25.6.21 18:07

Tak to je uplne v pohode, tento typ nemetastazuje a vyrezanim je člověk vzlieceny. Držím palce :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.6.21 18:09
@Anonymní píše:
Bazaliom.

Tak basaliom, to je ještě dobré, ten netvoří metastázy.

Já ho měla ve výstřihu, nechala jsem si ho odstranit u plastického chirurga.

Musí to vyríznout i s ochranným lemem, ted nevím jestli 1cm nebo 1,5 cm.

A chodím po půl roce na kožní, kde mi kontrolují jizvu, znaménka, někdy i uzliny.

Držím palce, at to dobře dopadne :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
997
25.6.21 18:11

Taky tě uklidnim, vyříznou to a bude to pryč, jen tě budou sledovat. Jediné co, že je to na obličeji, tak může být jizva, ale to je jen esteticky problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4509
25.6.21 18:20

.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.6.21 18:22
@alialiali píše:
Taky tě uklidnim, vyříznou to a bude to pryč, jen tě budou sledovat. Jediné co, že je to na obličeji, tak může být jizva, ale to je jen esteticky problém.

Mam to nad rtem, bojim se, ze budu uplne zjizvena. Doktorka mi rekla po telefonu, ze je to rakovina. Nemam ani chut jet na dovolenou. Musi se to odszranit hned nebo treba do 2 mesicu? A delaji to v CR i soukrome kliniky?

• Citovat
  • Nahlásit
24283
25.6.21 18:31
@Anonymní píše:
Mam to nad rtem, bojim se, ze budu uplne zjizvena. Doktorka mi rekla po telefonu, ze je to rakovina. Nemam ani chut jet na dovolenou. Musi se to odszranit hned nebo treba do 2 mesicu? A delaji to v CR i soukrome kliniky?

zjizvená možná ani nebudeš, dnešní léčba je už na úrovni, a i kdyby - je lepší být zjizvená nebo mrtvá?
s každou jizvou se pak dá něco udělat plastickým chirurgem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
746
25.6.21 20:05

Tak zaprvé - na bazaliom se neumírá, takže klid. Problém je, že když se neodstraní, šíří se dál, takže se vyříznout musí. Když to máš na obličeji, řeší se to u plastického chirurga. Možná bych si nějakého našla rovnou a domluvila se s ním na dalším postupu.

Bazaliom je co se týče zdraví snad ten nejmíň komplikovaný nádor vůbec. Je otravný, protože ničí kůži a rád se vrací, ale na rozdíl od jiných tě opravdu ohrožuje hlavně z estetického hlediska.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
997
25.6.21 22:20
@Anonymní píše:

Tak to se určitě zeptej doktorky. Myslím že 14 dnů čekala na odstranění moje mamka cca. Na dovolené chránit před sluncem, zalepila bych to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5926
25.6.21 22:36
@Anonymní píše:

nebojte

ona to tak úplně rakovina není, lokálně to opravdu roste invazivně a má tendence ulcerovat, vředovitě na tom místě, ale nešíří se to nikam dále a netvoří metastázy ani poškození jiných orgánů

je na pomezí zhoubný/ nezhoubný

je potřeba dobře to odstranit, zeširoka a pak již budete vyléčená

:D

je to typický nádor staršího věku a tak jako nám zhoršuje statistiky, protože se počítá mezi zhoubné a pak to vypadá že čtvrtina těch starších lidí má zhoubný nádor, ale většinou jde právě o bazaliomy, kterých je hodně a ty nijak délku života nezkracují a ty lidi nijak nehubí

odečíst ty bazaliomy, hned bychom měli statistiky nádorových nemocí příznivější, a to výrazně
:kytka:

bude to dobře, je to třeba říznout, nebojte, ta místa se dobře hojí, přeji vše v pořádku na cestě k uzdravení
:mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5926
25.6.21 22:38
@alialiali píše:
Tak to se určitě zeptej doktorky. Myslím že 14 dnů čekala na odstranění moje mamka cca. Na dovolené chránit před sluncem, zalepila bych to.

ano, na dovolené velmi!! podotýkám velmi radikálně chránit před sluncem, zakrýt to jakoukoliv metodou, to je důležité

a pak po odstranění, to první léto co bude následovat se doporučuje taky to místo důsledně chránit před sluncem a hlavně si ho nespálit

;)
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.6.21 22:42
@Borrealis píše:
ano, na dovolené velmi!! podotýkám velmi radikálně chránit před sluncem, zakrýt to jakoukoliv metodou, to je důležité

a pak po odstranění, to první léto co bude následovat se doporučuje taky to místo důsledně chránit před sluncem a hlavně si ho nespálit

;)

Dekuji, nekde to odstranuji fotodynamickou terapii, bez rezani. Neni to lepsi?
Videla jsem na internetu pacienty s malymi bazaliomy nad rtem a po odstraneni tam mely hrozne velke poskozene oblasti, ze museli na plastiku. Byla jsem v soku. Odstranili jim malou tecku, ale vzali kolem velikost petniku :(

• Citovat
  • Nahlásit
5926
25.6.21 22:45

Já bych, pokud by šlo o mě, chtěla řezat

je to třeba říznout poměrně razantně, aby na dně nezůstaly zárodečné buňky a pořád to tam nedorůstalo, to ono rádo…má se řezat docela radikálně…a pak je klid

kdyby jooo…vždycky se to pak na plastické chirurgii dá poté doopravit a dovylepšit, ale já osobně jsem spíše za – říznout to a odstranit to tak, jak se má

:mavam:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat