RD a nástup do práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

milunaeviku
Kecalka 170 příspěvků 31.01.11 08:22
RD a nástup do práce

Maminky mám na Vás dotaz.Malý má 3 roky 2.5.2011 a chci se zeptat jestli můžu nastoupit do práce už květnu,když dostanu poslední rodičák v červnu za květen.Malý nastoupí do školky až v září tak bude doma,ale nevím jestli můžu už pracovat na plný úvazek už v květnu nebo spíš skrácený budu dělat do září jen na částečný nemám hlídání tak bude chodit semnou.Je to možné nebo můžu nastoupit až od června jak nebudu mít rodičák.Děkuji

Reakce:

blanka111
Kecalka 138 příspěvků 31.01.11 08:30

já myslím,že rodičák už za květen nedostaneš,když ti končí RD 2.5.mě končilo 15.a dostala jsem jen půlku RD.

Inge
Extra třída :D 10917 příspěvků 31.01.11 09:04

Ano, dostaneš ještě celý RP za květen (nekrácený, vyplácený v červnu). Pokud nechodí do školky ani do jeslí, tak klidně můžeš nastoupit do práce třeba hned 8-) .

milunaeviku
Kecalka 170 příspěvků 31.01.11 12:31

Jo děkuji moc za radu.

korena
Závislačka 4472 příspěvků 27.04.11 19:52

Obnovuji již založenou diskuzi, protože nemůžu nikde narazit na odpověď na otázků týkající se RD a zaměstnání, tedy:
započítává se kromě MD i doma čerpání RD do odpracované doby resp. do praxe? Pracuji ve veř. správě jako úředník, takže jsou promě směrodatné platové třídy, tak by mě zajímalo, jestli i díky RD o nějaký stupeň poskočím tj. jestli budu mít praxi navíc??? :think:

Les2311
Ukecaná baba ;) 1438 příspěvků 27.04.11 20:50

Koreno, z hlediska zařazení do platového stupně se mateřská a rodičovská dovolená započítává, maximálně však v rozsahu 6 let.

Nicméně vláda stejně pracuje na tom, aby se stupně zrušily :-?

korena
Závislačka 4472 příspěvků 27.04.11 20:58

Jé, tak to díky za info, přilepším si tak asi o necelých 5let praxe :dance: A že to jsou léta oddřená :pankac:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Mišíka a Arichtevu podržely divačky: Kdyby Bagárová hrála v seriálu...

Zatímco si publikum pochvaluje nadupadný ročník, soutěžící StarDance 2018... číst dále >

Rybová pod palbou „bioteroristů“: Přejí jí muka na zemi a zakazují vodu

Je smutným paradoxem, že ti, kdo hlásají návrat k přírodě, toleranci a smír,... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Oblečení v dobových filmech bývá nesmyslné, říká historička

Od dětství ji zajímala móda, ale v praxi se k ní dostala až oklikou přes... číst dále >