Reflux, léky, stejně šílený kašel

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
857
11.6.22 00:37

Reflux, léky, stejně šílený kašel

Ahoj, už nevím, co dál, chce se mi brečet.
Syn, 4 roky, do nástupu do školky v září minulého roku to bylo zdravé dítě. Od nástupu jel pořád nemoc za nemocí. Týden ve školce a dva týdny doma. Poslední 4 měsíce má non-stop kašel. Byli jsme na ORL. Verdikt: ASI reflux. Žádné podrobné vyšetření se nekonalo, doktor tak usoudil pouze podle toho, co jsem mu řekla a asi dle toho, jak syn vypadal nebo nevím. Napsal kapky do nosu Mommox, které dávám ráno a večer a několikrát denně proplachovat mořskou vodou. Má dle něj i sluch na úrovni C1, což znamená zhoršený, a to právě kvůli tomu refluxu. Od doktorky psaný Helicid dáváme ráno nalačno. Dávám pít heřmánkový čaj případně neperlivou minerálku, dávám rakytníkový olej. Jídlo max 2 hodiny před spaním a úplně jsme vyřadili sladké, které jsem ale nikdy nedávala nijak ve velkém. Z ovoce jen jablka, banány, borůvky a semtam malina. Nic kyselého. Na noc ještě Aeryus sirup. Zvýšená poloha hlavy v noci. Tak nějak jsem ho z toho kašle dostala. DVA DNY byl ve školce a je v tom opět nanovo. Žádná rýma, nic. Jen ten urputný kašel, a to hlavně v noci. Šílený kokrhavý kašel. Už nevím, co dál, jsem zoufalá. To jako vážně nepomůžou ani ty všechny léky co bere? Jsou mu 4 a už do něj cpu všechno možné měsíc co měsíc. Na ORL říkal, že pokud se to nezlepší do konce prázdnin, doporučuje operaci. Ale sakra proč nezabírá ten arzenál léků, které to dítě bere? Proč nezabírá žádná léčba, kterou má? Prosím, napište mi vaše zkušenosti, já už pomalu ztrácím nervy a jsem úplně zoufalá, protože dítě místo spánku jen kašle a kašle :,( :,( :,( :zed: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
37
11.6.22 01:38

Ahoj zakladatelko. My sme mali reflux a to bolo sialene, to ti verim, ja som bola uplne na prasky. To teda nam trvalo, kym nam to nasli. 🤦🏻‍♀️ Ruzne ORL ordinace, ruzne verdikty a nezaberalo nam uplne nic - ziadne kvapky, sirupy. Pomohl nam Klacid. Je to dost silnej antibiotic a mna totalne vystrasili, ze normalne z toho malej moze mat´ aj halucinace, ale vdaka Bohu to krasne zabralo a ziadne potize sme nemali. Ina moznost ani pre nas uz nebola, doktorka nam vlastne poviedala, ze uz je to v takom stavu, ze nic jemnejsiho nezaberie.
Ja ti doporucujem to urcite riesit´, skus inu ORL. Musia vam spravit´ poriadne vysetrenia. Odkial si? V Prahe ti mozem doporucit´ ORL.
Zvraca ti malej? My sme este meli k vysokym horuckam a kaslu to zvraceni. Ten sluch vlastne taky. Vsetko sa dalo uplne do normalu po tom Klocidu. Vam snad zaberie aj nieco liahsie. Drzim palce a hlavne neplas seba, to bude dobre! :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.6.22 01:40

Jestli mu nedělali žádné vyšetření ohledně refluxu, tak si nechte vystavit od pediatra žádanku na vyšetření na gastroenterologické klinice, ať mu udělají PH-metrii. Tam se zjistí, jestli ten reflux opravdu má. Můj syn měl jiné problémy, které se spojují s refluxem a rovněž vůbec nic nezabíralo (ani léčba, ani režimová opatření, ani dieta). Pak se ukázalo, že reflux vůbec nemá. Dělali tvému synovi na ORL nějaké stěry?

• Citovat
  • Nahlásit
20753
11.6.22 02:39

A co alergologie…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
648
11.6.22 05:16

To vypadá na alergii.Syn ty opakované kašle taky takhle měl v tomhle věku. Nechte si vystavit žadanku u pediatra a objednejte se.Asi vás vezmou, až na podzim, kdy bude po pylové sezóně, aby byli průkazné testy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
857
11.6.22 07:21

Holky, to je hrozně těžký. Já jsem od pediatry chtěla žádanku na alergo. Nechtěla ji napsat. Poslala nás jen na ORL a verdikt od doktora ji evidentně stačí. :zed: přemýšlím, zda můžu k jinému bez žádanky na ORL, aby ho pořádně vyšetřili. Tohle bylo fakt vyšetření pohledem. Ona pediatra je taková, že když jí říkám, že potřebuju to a to tak mi řekne, že tam nejsem v cukrárně. :zed: to gastro bychom asi potřebovali. Ale bojím se, že mě s tím vyhodí. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41505
11.6.22 07:30
@Innocence píše:
Holky, to je hrozně těžký. Já jsem od pediatry chtěla žádanku na alergo. Nechtěla ji napsat. Poslala nás jen na ORL a verdikt od doktora ji evidentně stačí. :zed: přemýšlím, zda můžu k jinému bez žádanky na ORL, aby ho pořádně vyšetřili. Tohle bylo fakt vyšetření pohledem. Ona pediatra je taková, že když jí říkám, že potřebuju to a to tak mi řekne, že tam nejsem v cukrárně. :zed: to gastro bychom asi potřebovali. Ale bojím se, že mě s tím vyhodí. :zed:

Tak zmen pexiatra. Reflux rozhodne nediagnostikuje ORL, ale gastro. Dcera velke kasle, hlavne v noci, a byla z toho velka alergie na roztoce a astma. Nekolik let pak brala vakcinu na roztoce a dost ji to pomohlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.6.22 07:32

Podle popisu mi přijde, že by to mohla být alergie. Mommox jsme dostali na alergologii. U nás to teda bývá s rymou. Dcera má i astma a má Ecobec. Bývá často nemocná, neustále rýmy, i husté a často kašel. Zadýchává se víc než ostatní - při vyšetření jsou opravdu velké rozdíly, kolik nafouká bez léků a kolik s ním. Testy na alergii ji udělali i teď, v pylovém období. Kamarádky dcera trpí na kašle a často má období, kdy pokaslava. Na alergologii nic nezjistili, ale přesto má lek na astma a pomáhá jí. Zkusila bych si zavolat, jestli musí být na alergologii doporučení. Na ORL jsme byli kolikrát než doporučení, takže to lze zkusit o jinde. Já osobně mám reflux a nic neberu. Zkoušela jsem Helicid, ale bylo mi po něm strašně špatně.

• Citovat
  • Nahlásit
6320
11.6.22 08:02

Pokud Helicid nezabírá, GER/GERD to nebude

Takže zhodnocení nosní mandle, při negativitě alergologické vyšetření, pediatr může na vlastní pěst nasadit např. montelukast, pokud by na přechodno nechtěl nasadit rovnou inhalační kortikoid (ale to by musel předepsat i aerochamber a rodič by si ho musel zaplatit, stojí okolo 500 Kč, alergolog jej předepíše bez doplatku).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
857
11.6.22 09:07

Jinak jsme z Pardubic, tak kdyby někdo uměl doporučit, pokud má zkušenost, kam zajít, budu ráda.

Alergie mi vrtá hlavou samozřejmě stále, jen nechápu ten zhoršený sluch, který má a který je údajně zapříčiněný refluxem. Dále mluví nosem, huhňá a přidechuje pusou.

Může lékař ORL napsat žádanku na gastro nebo alergo? Příští týden zkusím bez žádanky ORL jinde než jsme byli a pokud neshledá nic tam, tak jestli můžu poprosit, aby mi to napsali rovnou tam a nemusela jsem prosit u pediatry.

Jinak ten Helicid začal teď brát druhé platicko z prvního balení, to znamená chvíli, ale jelikož jsem všude četla, jak to při refluxu hned zabralo a tady nic…tak mi to přijde divné a nechci do něj dlouhodobě cpát něco bez potvrzené diagnózy :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6320
11.6.22 09:34

@Innocence
Pokud má zhoršený sluch, huhňá, hůře dýchá nosem, tak to může být nosní mandlí (způsobuje i protrahovaný kašel, i noční). Pak je adenotomie jednoduché řešení.

Na ORL zvykle nepíší žádanky na gastro, alergo atd., odkážou na to praktika, který by měl být koordinátorem (potíže - ad ORL - nález negativní - další pátrání - ad gastro atd.).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
857
11.6.22 12:01

@Doctus
Dobře, zkusím tedy ještě jednou ORL jinde a uvidím. Naštve me, pokud mi doktorka tu žádanku nebude chtít dát. Pediatru jsme nedávno měnili a dostali jsme se sem náhodou. Jinam jsme neměli šanci se dostat, všude plno.

Ještě se zeptám, pokud by přece jen došlo k tomu, že by byl potřeba jakýkoliv operativní zákrok, tak můžu si vybrat nemocnici, ve které chci, aby se to provedlo? V jiném městě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6320
11.6.22 12:15

@Innocence
Ano, zdravotnické zařízení si do jisté míry můžete vybrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.6.22 08:56
@Doctus píše:
@Innocence
Pokud má zhoršený sluch, huhňá, hůře dýchá nosem, tak to může být nosní mandlí (způsobuje i protrahovaný kašel, i noční). Pak je adenotomie jednoduché řešení.
Na ORL zvykle nepíší žádanky na gastro, alergo atd., odkážou na to praktika, který by měl být koordinátorem (potíže - ad ORL - nález negativní - další pátrání - ad gastro atd.).

Podle popisu to vypadá stejně jako u mého dítěte s velkou nosní mandlí (a velkými krčními mandlemi). To ale na ORL samozřejmě zjistí. A dokonce i zjistili, že dítě je alergik. Zadanku jsem nepotřebovala, protože naše dětska doktorka s tím neměla problém. Každopádně mi nechtěla dětská doktorka dát doporučení na ortopedii, že to není potřeba - bylo a šli jsme tam bez doporučení a nebyl to problém. Nám odstranění nosní mandle pomohlo jen částečně - kvůli velké alergii.

• Citovat
  • Nahlásit
857
12.6.22 16:46
@Anonymní píše:
Podle popisu to vypadá stejně jako u mého dítěte s velkou nosní mandlí (a velkými krčními mandlemi). To ale na ORL samozřejmě zjistí. A dokonce i zjistili, že dítě je alergik. Zadanku jsem nepotřebovala, protože naše dětska doktorka s tím neměla problém. Každopádně mi nechtěla dětská doktorka dát doporučení na ortopedii, že to není potřeba - bylo a šli jsme tam bez doporučení a nebyl to problém. Nám odstranění nosní mandle pomohlo jen částečně - kvůli velké alergii.

Děkuji za zkušenost, zítra volám na ORL, zda nás vezmou a pokud by to bylo už zítra, tak budu šťastná.
Jsem už rozhodnutá, že pokud opravdu je mandle zvětšená, nechám ji vyndat. Protože to dítě je momentálně chudák. Dva dny ve školce a pak měsíc kašel, kašel a zas kašel. Jen bych ještě chtěla raději i to gastro. Abych měla jistotu a něco nezanedbala. Ach jo. Není fakt nad to mít zdravé dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat