Oteklé jedno oko

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
400
9.6.22 21:54

Oteklé jedno oko

Ahoj holky,

hledala jsem něco na netu, ale nic tak úplně neodpovídá problému co řěším. Malému dneska takto opuchlo jedno oko, není to nijak velký extrém, ale stejně přemýšlím, co by to mohlo být. Ten otok není ani červený, jen trochu narůžovělý, oko má normální, nemá ho červené, ale všimla jsem si, že mu trochu slzelo. Prý ho to nebolí, ani nepálí. Zezačátku jsem si říkala, jestli se třeba nějak nebouchnul nebo tak, ale nejsem si toho vědoma. Šly byste s tím zítra k doktorce, kdyby se to nezhoršilo, nebo samoléčba? Nechci tam strašit s nějakou malicherností, ale zas se bojím aby to třeba nebyl zánět, i když to si říkám, že by snad třeba štípalo nebo tak :nevim: nemáte zkušenost? :) Díky moc všem!

Jinak, na té fotce on mžoural, takže to efekt asi trochu zveličuje…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4756
9.6.22 21:56

A neštíplo ho něco? Zkusila bych to máznout Fenistilem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
400
9.6.22 21:58

@Saffiraa
nevím, také mě to napadlo, ale právě že ho to nesvědí a není to vyloženě jako štípanec, spíš opuchlý. Ale tak samozřejmě je to možný v tomhle období :nevim: fenistil zkusím :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6325
9.6.22 21:59

Celkově antihistaminikum (Fenistil, Zyrtec, Zodac, Aerius atd.).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
400
9.6.22 22:04

@Doctus moc děkuju za radu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34561
9.6.22 22:14

@Gabiiinka zítra ráno běžte k doktorce, mám kolegyni, jejímu vnoučkovi tak opuchlo oko a nakonec z toho byly 4 dny hospitalizace v nemocnici, a prý to bylo docela vážné - už si to přesně nepamatuji, ale hrozilo nějaké nebezpečí rozjetí zánětu na mozek - nepodceňovala bych to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
400
9.6.22 22:17

@stinga

Asi tam skočím pro klid duše, jestli se můžu zeptat, měl k tomu malý nějaké přidružené problémy, teplotu nebo tak? Doufám že to bude jen nějaký štípanec :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34561
9.6.22 22:29
@Gabiiinka píše:
@stingaAsi tam skočím pro klid duše, jestli se můžu zeptat, měl k tomu malý nějaké přidružené problémy, teplotu nebo tak? Doufám že to bude jen nějaký štípanec :?

já už si to bohužel nepamatuju, dokonce snad tehdy byli u nějakého doktora, který to bagatelizoval a nakonec skončili v té nemocnici s tím, že to bylo za 5 minut 12 - můžu se zítra zeptat, ale to už ti nepomůže - raději opravdu ráno k dětské běžte - čeká nás víkend, tak lepší k své doktorce než pak něco akutně řešit - snad to u vás bude jen nějaká banalita, ale oni jí tehdy řekli, že při alergii by měl oteklé oči obě - držím pěsti, ať to není nic vážného :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
400
9.6.22 22:32

@stinga děkuju moc :) Malý to má teprve od rána, tak snad za 5 minut 12 u nás zítra nebude…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34561
9.6.22 22:49
@Gabiiinka píše:
@stinga děkuju moc :) Malý to má teprve od rána, tak snad za 5 minut 12 u nás zítra nebtude…

to určitě bude dobré, pravděpodobně je to nějaká banalita, ale určitě je dobré to zkontrolovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6325
9.6.22 22:54

Orbitocelulilitda vypadá jinak.

Pokud otok odezní / zmírní se, netřeba lítat k doktorovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
293
9.6.22 23:51

Přijde mi to jako zánět ve víčku, něco jako jecne zrno, ale uvnitř víčka, trpěla jsem na to jako dítě, měla jsem to přesně takhle natekle, nebolelo to, trochu svedilo obca a oko jen slzelo. Několikrát mi to propichovali na očním. Vždycky to byla velká úleva a pak jsem to mazala framikoinem za pár dní to bylo pryč. Ale určitě běžte na oční. I kdyby to byla nějaká prkotina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
400
10.6.22 00:01

Já počkám do zítra, pokud se otok zmírní, tak doktorce nejprve zavolám a zeptám se na to. Pokud by se to ale nezlepšilo, nebo nedej Bože zhoršilo, tak tam radši zajdu. Všem děkuji za reakce :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34561
12.6.22 19:16
@Gabiiinka píše:
Já počkám do zítra, pokud se otok zmírní, tak doktorce nejprve zavolám a zeptám se na to. Pokud by se to ale nezlepšilo, nebo nedej Bože zhoršilo, tak tam radši zajdu. Všem děkuji za reakce :srdce:

jak to dopadlo s okem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
400
12.6.22 19:31

@stinga děkuji z zeptání, volala jsem v pátek ráno doktorce, předepsala antibiotické kapky do očí, kdyby se to přes víkend nezlepšilo. Ale naštěstí se to už během pátku zlepšilo a teď už je to v pohodě :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat