Rekvalifikace pro chlapa

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.08.19 11:18
Rekvalifikace pro chlapa

Dobrý den,
partner má vystudovanou střední hotelovku (s maturitou). Následně šel studovat na VS, ale po roce toho zanechal, prý že chce vydělávat…ale žijeme ve městě, kde je plno absolventů právě hotelovky a tak je nabídka toho zaměstnání většinou mizerně placená a tak šel po 2 letech práce v hotelu na 4 roky do Lidlu… Došlo mu ale, že to je práce, kterou nemůže a nechce dělat věčně… Vybral si proto na jaře studium na Univerzitě obrany, protože se mu to líbilo a zároveň pobírají malý plat, takže s vlastním bytem (+ já do budoucna na mateřské, snažíme se o dítě) bysme i tak jeho VS studium utáhli… Od začátku srpna byl na přijímači, ale minulý týden si na něm narazil silne zebra… Dostal delší neschopenku a dneska mu na kontrole řekli, že s tím zraněním to nemá letos smysl, ať dojde znova za rok… ale máme strach, že by to mohlo dopadnout stejně a je to risk…
Přítel se mi doma složil, je mu do breku, co bude dělat, že na sebe nemůže být hrdy, že takhle nemůžeme mít mimi a jestli si nechci najít někoho jiného, kdo by mi byl rovnější…
Postupně ho povzbuzování sbírám, ale přemýšlím, co s ním, aby měl větší šance na trhu..
Došla jsem k tomu, že by mu mohla pomoc nějaká rekvalifikace… Má 5 let starý certifikát aj B2, ale ještě se za ten čas zlepšil, tak s potrenovanim by měl dát C1…vim, že nj má momentálně tak B1 a španělštinu A2… Ve Španělsku byl asi pul roku, ale už si toho tolik nepamatuje, v Německu podobné, ale s osvětlením a kurzy by snad mohl dát na B2 relativně brzy, jazyky mu jdou a snad by si povzpominal…
Pak jsem koukala na rekvalifikace na personalistu…že kdyby měl aspoň třeba 2 jazyky a k tomu ten kurz, jestli by nemohl postupně začít tam?
Ale beru tipy ode všech na všechno, neznám možnosti v rekvalifikaci nebo třeba i ročních kurzech ( dá se od nás dojet do Brna třeba na sobotu relativně dobre), prostě cokoliv… Říkala sem si, že by třeba mohl zkusit i 2-lety kombinovany kurz elektrikáře, ale mám pocit, že by teď potřeboval nějaky maximálně roční kurz nebo cokoliv, aby si zvedl aspoň trochu sebevědomí a možnosti…
Já jsem technicky zaměřený tip, tak nemám moc ponětí, jak je na trhu zájem o jiné obory…dekuji :-)

Reakce:
Jana525
Kelišová 5865 příspěvků 19.08.19 11:33

Prvni vec, co ti napisije, ze bych se nechovala jako jeho maminka a nevymyslela za nej, co ma delat. Jo poradit, zminit, ale urcite neto za nej resit.
A ano, ucit se jazyky se mu neztrati.

honzek86
Zasloužilá kecalka 560 příspěvků 19.08.19 11:34

No voják by hlavně neměl brečet sám nad sebou :zed: s takovou mu tohle řemeslo moc nebude sedět. Hrdina není ten, kdo neupadne, ale kdo upadne a vždy se znovu zvedne.

Pvln34
Kecalka 230 příspěvků 19.08.19 11:35

Kde bývate?
Z toho co píšeš ma napadá viac veci

1. pokojne ten elektrikár, ak je manuálne zručný. Je to odborná práca, musí sa toho veľa naučiť a potom ma na výber, bud delat na seba alebo pre iných. Platovo by to bolo dobre.
  1. ak vie premýšľať a ma dobre logické myslenie, nech sa vrhne na programovanie. Je to teda beh na dlhšiu trať, ale na Udemy.com je veľa kurzov z ktorých si bude môcť vybrať. Môj známy sa takto už 2 roky učí používať Java a Javascript, tých možnosti je veľa. Len si musí zvoliť nejaký programovací jazyk a potom vytrvať. Platovo je to tiež slušne a dobre vyhliadky do budúcna.
  1. teraz je v kurzu Business intelligence, a spracovanie dát. Spolu s jazykmi by si tiež dobre zarobil. Môže mrknúť na Czechitas, zameriavajú sa síce na kurzy pre ženy ale určite by mu poradili.

Vedieť jazyky je fajn, ale je nutné ich vedieť používať, po mne nikdo nikdy žiaden certifikát nechcel. To mi príde ako strata času (pokiaľ ale nechce učiť na jazykovke - ale tam sa platí malo a c1 level nestačí).
Silno doporučujem aby si našiel nejakú konkrétnu činnosť, kt ho bude baviť a bude sa v nej chcieť zlepšovať. Lebo len samotné jazyky stačia len na administratívu a tam je veľká konkurencia.

Osobne by som personalistiku nedoporucovala, myslím ze v dnešnej dobe to robí kde kdo a preto to tak vyzerá :? Kurz mi rovnez príde zbytočný.
Ak je chlap aspoň trochu technicko zručný bude ho takáto práca ubijat. A žiadne výsledky tam moc nie sú vidno…

A čo trebárs mestská polícia? Požiarnici?
Držím palce :kytka:

Cenarius
Ukecaná baba ;) 1257 příspěvků 19.08.19 11:38

Co rozsireni ridicaku a jezdeni MKD? Tam jazyky uplatni taky.

2-lety elektrikar je uplne k prdu, roky bude delat jen podavace naradi a vyhori jeste nez zacal

Personalistu je tedka jak much a je to nic moc placeny…

Jinak je spousta profesi a pozic co muze delat a nemusi mit zadne dalsi extra vzdelani a vydelat slusne penize.

chs.jasmin
Extra třída :D 10273 příspěvků 19.08.19 11:43
@Anonymní píše:
Dobrý den,
partner má vystudovanou střední hotelovku (s maturitou). Následně šel studovat na VS, ale po roce toho zanechal, prý že chce vydělávat…ale žijeme ve městě, kde je plno absolventů právě hotelovky a tak je nabídka toho zaměstnání většinou mizerně placená a tak šel po 2 letech práce v hotelu na 4 roky do Lidlu… Došlo mu ale, že to je práce, kterou nemůže a nechce dělat věčně… Vybral si proto na jaře studium na Univerzitě obrany, protože se mu to líbilo a zároveň pobírají malý plat, takže s vlastním bytem (+ já do budoucna na mateřské, snažíme se o dítě) bysme i tak jeho VS studium utáhli… Od začátku srpna byl na přijímači, ale minulý týden si na něm narazil silne zebra… Dostal delší neschopenku a dneska mu na kontrole řekli, že s tím zraněním to nemá letos smysl, ať dojde znova za rok… ale máme strach, že by to mohlo dopadnout stejně a je to risk…
Přítel se mi doma složil, je mu do breku, co bude dělat, že na sebe nemůže být hrdy, že takhle nemůžeme mít mimi a jestli si nechci najít někoho jiného, kdo by mi byl rovnější…
Postupně ho povzbuzování sbírám, ale přemýšlím, co s ním, aby měl větší šance na trhu..
Došla jsem k tomu, že by mu mohla pomoc nějaká rekvalifikace… Má 5 let starý certifikát aj B2, ale ještě se za ten čas zlepšil, tak s potrenovanim by měl dát C1…vim, že nj má momentálně tak B1 a španělštinu A2… Ve Španělsku byl asi pul roku, ale už si toho tolik nepamatuje, v Německu podobné, ale s osvětlením a kurzy by snad mohl dát na B2 relativně brzy, jazyky mu jdou a snad by si povzpominal…
Pak jsem koukala na rekvalifikace na personalistu…že kdyby měl aspoň třeba 2 jazyky a k tomu ten kurz, jestli by nemohl postupně začít tam?
Ale beru tipy ode všech na všechno, neznám možnosti v rekvalifikaci nebo třeba i ročních kurzech ( dá se od nás dojet do Brna třeba na sobotu relativně dobre), prostě cokoliv… Říkala sem si, že by třeba mohl zkusit i 2-lety kombinovany kurz elektrikáře, ale mám pocit, že by teď potřeboval nějaky maximálně roční kurz nebo cokoliv, aby si zvedl aspoň trochu sebevědomí a možnosti…
Já jsem technicky zaměřený tip, tak nemám moc ponětí, jak je na trhu zájem o jiné obory…dekuji :-)

Ahoj,

kolem sebe mám hodně chlapů, opravdu hoodně, kteří si udělali profesák a jezdí. Prvotní investice okolo 30tisíc, ale měsíční výplata pak nejde pod 25tisíc - když jezdí kolem komína (vnitro) a okolo 40-60tisíc když jezdí mezinárodku. Muj tatka třeba jezdí ADRku, na kterou jsou zkoušky (= cisterna) a že už má svá léta a nemusí se tak honit, tak má víkendy volné (a to někdy už od čtvrtka :D )a i tak okolo padesátky za měsíc v klidu dá :nevim:

Osobně mít syna, tak ho dám na učnák = truhlář, elektrikář, zedník, klempíř :nevim: Protože co jsme za 4 roky rekonstrukce na baráku těmto chlápkům dali!!! Jasný, umím ocenit jejich práci, cena brutální :lol: jsem to svýmu taky říkala, mužeš si z druhé garáže udělat dílnu a pracovat z domova :lol: a beztak to tak dopadne :nevim:

Za vodou ten, který umí dělat rukama. Spolužákovi na základce se smáli, že jde na automechanika a ted se směje on nám :nevim: až loni začal pracovat celý týden, do te doby dělal polepy na auta (hlavně tedy na závodáky apod.) a pracoval asi 10dnů v měsíci :mrgreen: Loni se mu narodilo dítě, tak prý už musí makat jako zodpovědný fotřík, ale i tak furt vidím, jak jezdí do Itálie autem pomalu jak na chatu :lol: a prostě si užívá…

Uživatel je onlineRusset
Neúnavná pisatelka 18251 příspěvků 19.08.19 12:43
@Anonymní píše:
Dobrý den,
Já jsem technicky zaměřený tip, tak nemám moc ponětí, jak je na trhu zájem o jiné obory…dekuji :-)
Ševče, drž se svého kopyta. Jazyky bych klidně vylepšovala, ale hledala práci v oboru. Co přesně může s tou svou hotelovkou dělat? Provozního? Číšníka? Kuchaře? Jestli pláče v tak banální situaci, asi bych s ním na miminku nepracovala. A počkala, až si najde práci.
Váš příspěvek
Reklama