Řešit ploché nohy v 1,5 roce?

320
11.8.13 18:24

Řešit ploché nohy v 1,5 roce?

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, řešily už jste v tomhle věku ploché nohy? Samozřejmost je zdravotní obuv, ale jaká? Je nějaká značka přímo na ploché nohy? :) díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15672
11.8.13 18:28

@HaniaNelinka Z čeho usuzuješ, že jde o ploché nohy? Já to třeba nepoznám. Ale naše pediatrička to kontroluje a když má pochybnosti, posílá na ortopedii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1839
11.8.13 18:31

Jj, na ortopedii ti i dají poukaz na ortopedickou obuv, kterou udělají přímo „na míru“ podle otisků nožek :-).. teda pokud budou potřeba, někdy stačí jen spec. cviky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
515
11.8.13 18:41

Na ortopedy pozor. Nedávno jsem konzultovala plochy novy s jednou vysokoskolackou, která to měla jako téma na vš. Zjistila si pry veškeré světové trendy v léčbě a nestačila zírat, ze tady to snad nikdo nedělá dobře. Ortopedi pry stále jedou staré techniky typu sbírání kamínků prsty ze země i kdyz uz se tomu celý svět směje. Ukazovala mi, ze plochou nohu člověk pozná podle zkrivene linie od šlachy k pate a ze je třeba zpevnovat tu nohu speciálními cviky na takových placickach, na kterých se jakoby balancuje. Mnozí z odborníků pry ale dětem doporučuji hlavne chodit bosky a nijak to nehrotit. Bývá to i dědičné…co se týče českých ortopedu, tak ti pry chtějí neustále léčit plochou nohu od prstů, což je nesmysl. Musi se pry posílit od kotníku k horni části chodidla, ty cviky ti tady ale nikdo nevysvětlí. Co se týče bot pro ploché nohy, to pry muze být dobrá pasivní pomůcka při dlouhých turach, kdy noha může bez ty vycpavky bolet, ale jinak to ničemu nepomáhá a při kratší chůzi nemá žádné výsledky při léčbě ploché nohy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
515
11.8.13 18:46

Jméno doktorky jsem zapomněla, ale kdo jste od Brna, tak pracuje v klinice Logo jako Fyzioterapeutka, každý tam o ni ví, ze se specializuje na ploché nohy. My to mame bohužel přes celou republiku. Ale říkala mi, ze zdravy životní styl a chůze na boso budou mít pro syna větší význam, nez nesmyslné cviky a doporučení českého ortopeda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3635
11.8.13 18:49

Náš malý má plochou pravou nožku a trošku ji vytáčí do boku. Od sestřenky manžel je ortoped a říkal, že mu máme kupovat kvalitní botičky (se žirafkou), pevné kotníkové, že by se to mělo samo spravit. A když by ne, že se to řeší cca kolem 4-5 roku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
515
11.8.13 18:50

Ja jsem se ji prave specielně ptala, jestli mam koupit synovi nějaké lepsi boty, nebo vložky na to a ona se na me tak podívala a prej no jestli ho bolí nohy tak si muze ulevit na delší trasy, ale jinak je to zbytečný byznys, který té noze nijak nepomáhá, jen ji podpira.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
320
11.8.13 18:54

Je to vidět na první pohled, nemá žádnou klenbu, vyloženě došlapuje celou ploskou nohy. Dr. říkala zatim jen řešit obuví, tak nevím jakou koupit, jestli se vyrábí přesně na ploché nohy nějaký. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3635
11.8.13 18:56

@HaniaNelinka
KAřodpádně kvalitní - buď se žirafkou a nebo přímo zdravotní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47759
11.8.13 19:00
@123l píše:
Na ortopedy pozor. Nedávno jsem konzultovala plochy novy s jednou vysokoskolackou, která to měla jako téma na vš. Zjistila si pry veškeré světové trendy v léčbě a nestačila zírat, ze tady to snad nikdo nedělá dobře. Ortopedi pry stále jedou staré techniky typu sbírání kamínků prsty ze země i kdyz uz se tomu celý svět směje. Ukazovala mi, ze plochou nohu člověk pozná podle zkrivene linie od šlachy k pate a ze je třeba zpevnovat tu nohu speciálními cviky na takových placickach, na kterých se jakoby balancuje. Mnozí z odborníků pry ale dětem doporučuji hlavne chodit bosky a nijak to nehrotit. Bývá to i dědičné…co se týče českých ortopedu, tak ti pry chtějí neustále léčit plochou nohu od prstů, což je nesmysl. Musi se pry posílit od kotníku k horni části chodidla, ty cviky ti tady ale nikdo nevysvětlí. Co se týče bot pro ploché nohy, to pry muze být dobrá pasivní pomůcka při dlouhých turach, kdy noha může bez ty vycpavky bolet, ale jinak to ničemu nepomáhá a při kratší chůzi nemá žádné výsledky při léčbě ploché nohy.

my to ted taky řešíme u syna 22 měsíců, ale jemu se borti celá vnitřní strana kotníku, takže jednou naslapuje na tu vnitřní stranu, cviky jsou na to jednoduché, výsledky jsou trošku vidět, příští měsíc jdeme na kontrolu na ortopedii, tak budu chtít napsat ty ortopedicke vložky do bot a bavila jsem se s rehabilitacni jak tomu pomoct teď, tak poradila molitanovy malinky míček a nalepit do bot tam, kde je klenba, aby měl ten kotník nějakou zabranu, jenom kvalitní boty tomu opravdu nepomuzou, za víc jak 4 měsíce žádné zlepšení :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13802
11.8.13 19:01

Plochou nohou myslíš to, že je bez klenby? Byla jsem u fyzioterapeutky, ta mi řekla, že do 3 let se klenba teprve vytváří. Ještě to konzultovala s ortopedem, ten řekl dokonce, že je čas do 4 let. Radila mi, aby dítě venku chodilo co nejvíce boso. Doma třeba do krabice vysypat písek nebo rýži a dítě by se v tom mělo procházet. Až budec chápavější, tak jí dát na zem třeba kukuřici a aby to zkusila prstíkama sebrat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
donaga
11.8.13 19:02

Naše malá má ploché noy a celkově nohy do „X“. Dle ortopeda to spolu souvisí. Dostala poukázku na ortopedické vložky a doporučení chodit po nerovném povrchu bosa a po rovném tvrdém povrchu v botkách s těmi vložkami. Uvidíme, zda jí to pomůže. Jo, žešit se to začalo ve třech letech.
Sestry sym má také nohy do „X“ aploché nohy, také dostal vložky do bot, ale už ve dvou letech.
Po pravdě, v roce a půl malá teprve začala chodit jistě. Chodit začala v 13 měsících, ale jistotu i v běhu získala až tak v tom roce a půl. Přijde mi nejrozumnější to začít případně řešit až tak kolem těch dvou let věku.

• Citovat
  • Upravit
15672
11.8.13 19:17
@HaniaNelinka píše:
Je to vidět na první pohled, nemá žádnou klenbu, vyloženě došlapuje celou ploskou nohy. Dr. říkala zatim jen řešit obuví, tak nevím jakou koupit, jestli se vyrábí přesně na ploché nohy nějaký. :nevim:

Ale děti do tří let mají mít „ploché“ nohy, nebo se pletu? Co vím, tak tvarované boty mají být až od tří let, do té doby má být podrážka rovná. Pokud ti o nějakém problému neřekla doktorka, tak já bych to neřešila. Nebo pokud by si dítě nestěžovalo, že ho bolí nožičky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
11.8.13 19:18
Do 3 let je plochá noha úplně normální :nevim:
@ivana-domca píše:
my to ted taky řešíme u syna 22 měsíců, ale jemu se borti celá vnitřní strana kotníku, takže jednou naslapuje na tu vnitřní stranu, cviky jsou na to jednoduché, výsledky jsou trošku vidět, příští měsíc jdeme na kontrolu na ortopedii, tak budu chtít napsat ty ortopedicke vložky do bot a bavila jsem se s rehabilitacni jak tomu pomoct teď, tak poradila molitanovy malinky míček a nalepit do bot tam, kde je klenba, aby měl ten kotník nějakou zabranu, jenom kvalitní boty tomu opravdu nepomuzou, za víc jak 4 měsíce žádné zlepšení :zed:

to má malej asi nco podobnýho, jako já, já mám levej kotník taky úplně zbořenej, když jdu od vody po betonu, tak otisk nemám vykrojený, jako ostatní lidé, ale mám ho naopak ještě vypouklý ven..chodila jsme s tím odmala na ortopedii, ale nic moc tam nevymysleli, v 15 mi řekli, že buď operace, nebo se na to vykašlat, a příjít, až když to bude bolet, zatím mě to nebolí. každopádně vložky na míru, ani míček, to mi nepomohlo :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
320
11.8.13 19:32

Tak všem moc děkuju, uklidnily jste mě :) nebudu to řešit a ono se to snad srovná. díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama