Reklama

Režim předškolních dětí v MŠ - WC

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

74paja
Závislačka 4478 příspěvků 28.11.17 11:51
Režim předškolních dětí v MŠ - WC

Ahoj, jaký režim mají vaše předškolní děti v MŠ ohledně WC? Můžou si jít kdy chtějí nebo chodí organizovaně?
U nás je předškolní třída mimo klasickou budovu MŠ už ve škole. WC školky je zamknuté a děti můžou na WC jen organizovaně a hromadně.
Je to standart i u vás ve školce, že předškoláci musí vydržet, až do doby, kdy půjdou na WC všichni? U nás je to pro učitelku strašný problém, aby se dítě dovolilo a šlo s asistentkou, kterou tam učitelka má na to WC, protože jim to prý strašně narušuje režim… :roll: Počůrané dítě jim ho potom asi nenaruší… :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

hehehe
Extra třída :D 11528 příspěvků 28.11.17 11:56

@74paja
Obojí, chodí organizovaně vždy předtím, než odcházejí ven, ale zároveň si mohou dojít i kdykoliv jindy. Záleží, jak často u vás s nimi chodí, ale může to působit trošku stres, když si představím, že by se mi zrovna v tu dobu nechtělo, nic bych ze sebe nevypotila a začalo se mi chtít za 30 minut, kdy zrovna jít nemůžu.

Aries6
Generální žvanilka 21945 příspěvků 5 inzerátů 28.11.17 11:58

@74paja Je otázka, jak často je ono organizované čůrání. Pokud každou hodinu, tak si myslím, že by to dítě mohlo vydržet. Ve škole se taky v hodině chodí jen v nejnutnějších případech.
Jiná věc je kakání, to se asi naplánovat nedá :think: A pokud by měla asistentka chodit co 15 minut s každým děckem, pak chápu, že to pohodlné není. Ale to je zase problém dané školky, že nemá zajištěné záchody.
Je to dvousečné a chápu obě strany :think:
Ale ne, nemáme to tak, takže píšu jen názor.

smudlinky
Závislačka 2516 příspěvků 360 inzerátů 28.11.17 12:01

Nemám předškoláka ale školačku + první rok ve školce. Vždy chodily děti na wc organizovaně před odchodem ven a pak před spaním, jinak chodí samy- řeknou učitelce že na wc jdou. Tuto praxi má zavedenou většina školek, jsou ale i vyjímky kde děti musí chodit organizovaně- jak píšete.

74paja
Závislačka 4478 příspěvků 28.11.17 12:04

@Aries6 Chodí před svačinou, dopolední procházkou a obědem, potom znovu po obědě čistí zuby, potom zas před odpolední svačinou. Takže asi co 2 hodiny…
Jako já chápu, že už musí mít nějaký režim, ale zároveň mi nepřijde normální dělat okolo toho ze strany školky takové tyátry. Protože dát klíček mně /pro dítě/ před vstupem do třídy, obsahovalo dneska ráno skoro patnáctiminutovou přednášku…

Příspěvek upraven 28.11.17 v 12:05

Tunrida
Hvězda diskuse 47387 příspěvků 28.11.17 12:04

Obojí. Si nějak nedovedu představit, že by měli mít ve školce záchody zamčené.

Aries6
Generální žvanilka 21945 příspěvků 5 inzerátů 28.11.17 12:06

@74paja Po určitých událostech se chrání všelijak. Na naší školce/škole taky došlo k několika změnám.
Ale co dvě hodiny je dle mě málo.

ka2ka
Extra třída :D 12753 příspěvků 1 inzerát 28.11.17 12:09

No tak to mi teda přijde zatraceně málo, když to vezmu podle sebe, hlavně já bych to nedala psychicky takže bych tohle u dítěte nechtěla

74paja
Závislačka 4478 příspěvků 28.11.17 12:13
@Aries6 píše:
@74paja Po určitých událostech se chrání všelijak. Na naší školce/škole taky došlo k několika změnám.
Ale co dvě hodiny je dle mě málo.

Jako já to chápu. Oni to mají navíc až přes školní chodbu a jedny těžko otvíratelné dveře. Chápu i to, že jim to narušuje režim. Ale nechápu, proč okolo toho dělá učitelka takové haló a tím ať už úmyslně nebo neúmyslně buduje v těch dětech strach se na to wc dovolit…
Hlavně ale, že má zrovna tahle učitelka čas česat holčičkám vlásky a ještě i tohle mi zdůrazňovala, kolik jí zabere času. Já teda nevím, ale holčičky by se teda mohly učesat i samy ne?

74paja
Závislačka 4478 příspěvků 28.11.17 12:13
@ka2ka píše:
No tak to mi teda přijde zatraceně málo, když to vezmu podle sebe, hlavně já bych to nedala psychicky takže bych tohle u dítěte nechtěla

No přesně. Taky jsem si představila sebe a normálně se mi orosilo čelo… :?

Uživatel je onlinewelovefashion
Zasloužilá kecalka 560 příspěvků 108 inzerátů 28.11.17 12:15

@74paja a proč tedy nemůžou chodit na záchod ve škole sami…to nějak nechápu, u nás to mají jako většina tady, tedy organizovaně plus kdo chce řekne si a dojde si sám…myslím, že i paní učitelky jsou rádi že si řeknou a nepočůrají se jim ve třídě :D

na tohle bych asi paní učitelce řekla, že i já chodím kdy chci a ne kdy se to hodí někomu jinýmu :lol: samozřejmě ve vší slušnosti…
jako ve škole je hodina max. 45 minut a i tam děti občas lítají v hodině a to by mohly vydržet, ale pro pětileté dítě 2 hodiny i hodina může být problém, hlavně pro kluky :)

ka2ka
Extra třída :D 12753 příspěvků 1 inzerát 28.11.17 12:16
@74paja píše:
No přesně. Taky jsem si představila sebe a normálně se mi orosilo čelo… :?

mě stačí představa že musím vydržet i jen půl hodinu a už nutně potřebuju. Proč nesmí chodit sami?

Aries6
Generální žvanilka 21945 příspěvků 5 inzerátů 28.11.17 12:18
@74paja píše:
Jako já to chápu. Oni to mají navíc až přes školní chodbu a jedny těžko otvíratelné dveře. Chápu i to, že jim to narušuje režim. Ale nechápu, proč okolo toho dělá učitelka takové haló a tím ať už úmyslně nebo neúmyslně buduje v těch dětech strach se na to wc dovolit…
Hlavně ale, že má zrovna tahle učitelka čas česat holčičkám vlásky a ještě i tohle mi zdůrazňovala, kolik jí zabere času. Já teda nevím, ale holčičky by se teda mohly učesat i samy ne?

To může být velký problém, to je jasné. Dcera nechce chodit ve školce na velkou a není to sranda, když je tam občas do 5…

Uživatel je onlinewelovefashion
Zasloužilá kecalka 560 příspěvků 108 inzerátů 28.11.17 12:19
@74paja píše:
Hlavně ale, že má zrovna tahle učitelka čas česat holčičkám vlásky a ještě i tohle mi zdůrazňovala, kolik jí zabere času. Já teda nevím, ale holčičky by se teda mohly učesat i samy ne?

holčičky by měly být učesány z domova tak, aby to učitelka vůbec nemusela řešit… popřípadě se umět učesat sami, i moje pětiletá s extra hustými vlasy a afrem to umí :mrgreen:

74paja
Závislačka 4478 příspěvků 28.11.17 12:19

@welovefashion Nemůžou chodit sami, protože je to přes školní chodbu, ne hned někde vedle jejich herny. Chápu, že za ně učitelka nese zodpovědnost a cestou do wc by je mohli například unést ufoni. Prvňáky už ufoni v té škole asi neunášejí, ti chodí sami…
Já fakt nevím, jestli tenhle wc problém jít řešit ještě i s ředitelkou…, když učitelka /jen jedna ze dvou/ s tím má problém a obtěžuje ji to. Aby se pak po malým nevozila… S tou konktrétní učitelkou už jsem normálně slušně mluvila a dotazovala se.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Pavlína Pořízková o modelingu: Stárnout před zraky všech je na prd!

Česka, která mezi prvními dobyla svět modelingu, promluvila v magazínu New... číst dále >

Chtěla vyšší alimenty výměnou za podporu ve volbách, píše Parobek. Co na to Petra?

Měl to být velkolepý návrat do vrcholné politiky, místo toho ale bývalý... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >