Rodiče a mladší sestra

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anna95
Povídálka 39 příspěvků 26.11.17 22:59
Rodiče a mladší sestra

Mám mladší sestru Sáru, je teď v deváté třídě a čekají ji přijímačky. Moji rodiče a chtějí, aby šla na gymnázium. Mě tam chtěli dát taky, ale já jsem dělala všechno proto, abych tam nemusela, tak jsem se tomu nakonec vyhla. Jenže na sestru tlačí mnohem víc, než tenkrát na mě a ona to hrozně špatně nese. Dokonce se mi svěřila, že na ten gympl nechce, že chce na zdrávku. O zdrávce mluvila už v osmé třídě a já myslím, že by v lékařství byla skvělá. Tak jsem to říkala i rodičům, ale ti z gymplu ne a ne polevit.
Od července, kdy se mi narodili dvojčátka, je u nás Sára pečená vařená. Tak můžeme o těch školách dost mluvit. Je na ní vidět, jak se trápí. Hrozně moc bych jí chtěla pomoct, ale rodiče jsou v tomhle směru úplně slepí. Opakují, že to dělají pro ní a jednou jim poděkuje. Čím víc se přijímačky blíží, tím jsou na ní přísnější.
Když jsem minule byla u rodičů, dokonce mi máma řekla, že už ke mně ségra nebude tolik chodit, prý se musí učit. To jsem úplně oněměla. Někdy jde Sára po škole totiž rovnou k nám. Na její výsledky ve škole to nemá absolutní vliv. Má jedničky a dvojky, sem tam trojka, ale na vysvědčení vždycky vyznamenání. Podle mě je moc šikovná a když chce na zdrávku, dala bych jí na zdrávku. Už tolikrát jsem se to snažila rodičům říct, ale úplně to ignorují. Záleží mi na ní a na její budoucnosti, chtěla bych jí pomoct, ale už vůbec nevím jak. Byl jste někdo někdo v podobné situaci, nebo máte děti v Sářině věku? Prosím o radu, je mi jí líto, jsem zoufalá… :,(

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Ennny
Ukecaná baba ;) 1171 příspěvků 26.11.17 23:03

NOOO blbá situace, ale někdo by měl rodičům vysvětlit že gympl samotný ji je uplně k ničemu a i na Vysokou škole se ji bude líp dostávát přímo se zaměřením (třeba ta zdravka) nebude zmatená jak ryba na suchu. Co kdyby jim to třeba vysvětlila třídní učitelka?? :nevim:

Anna95
Povídálka 39 příspěvků 26.11.17 23:08

@Ennny To s tou učitelkou je dobrý nápad. Určitě to Sáře navrhnu, za zkoušku nic nedáme, děkuju moc.

arada
Extra třída :D 11071 příspěvků 26.11.17 23:11

Já, jako matka, ale v tom smyslu, že dcera chtěla jít na peďák, tak jsem si říkala, napřed gympl a pak vysoká. Dcera chtěla jít na OA tak jsem ustoupila. Dodnes jsem ráda a tvrdím, že v 15. měla víc rozumu než já. Na peďák šla i z obchodky a ve finále má vystudované dvě profese, což není k zahození. Snaž se to rodičům vysvětlit. Gympl je k ničemu, co když se nedostane na vejšku? Nevlastní dcera ho má a skládá zboží do regálů v lidlu.

Ennny
Ukecaná baba ;) 1171 příspěvků 26.11.17 23:12

@Anna95 No není za co, je dobré aby to učitelka podala tak aby rodiče pochopili, že nemá smysl aby ybla celý život nešťastná bez vzdělání s perspektivou "s gymplem nikomu nepomůže jen skončí na pracáku nebo jako obyčejná uřednice, není lešpí být někomu nápomocná (lékařka) však i oni sami ji jednou budou potřebovat a nakonec poděkují ještě oni jí. Kdyby to podala učitelka takto, mělo by to zabrat

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61950 příspěvků 3 inzeráty 26.11.17 23:12

@Anna95 No, teď je otázkou, co myslíš tou formulací, že by v lékařství byla skvělá? Dělat zdravotní sestru nebo doktorku?

Anna95
Povídálka 39 příspěvků 26.11.17 23:20

@j.a.n.i1 Chtěla by spíš na sestřičku, ale ani doktorka by nevadila

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61950 příspěvků 3 inzeráty 26.11.17 23:21

@Anna95 Tak pak fakt asi spíše tu zdrávku, ale kdyby chtěla na doktora, tak zcela upřímně řečeno je ten gympl nejlepší volba.

mgdln
Závislačka 4306 příspěvků 26.11.17 23:28

@Anna95 Volba je na sestře. Osobně jsem schválně zkazila přijímačky na školu, kam jsem nechtěla a dostala se tam, kam jsem chtěla. Má to jen ve svých rukách, tak jako celý svůj život. :nevim:

Netopirek
Echt Kelišová 7604 příspěvků 26.11.17 23:31

Zkusila bych učitelku a nebo pedagogicko psychologickou poradnu. Tam jí i udělají testy co by pro ni bylo ideální.

Zkusila bych z rodičů vytáhnout, proč je gympl tak důležitý a co pak když sestra na vysokou nepůjde.

Janli
Kelišová 5003 příspěvků 26.11.17 23:35
@j.a.n.i1 píše:
@Anna95 Tak pak fakt asi spíše tu zdrávku, ale kdyby chtěla na doktora, tak zcela upřímně řečeno je ten gympl nejlepší volba.
Švagrovská chtěla za každou cenu pracovat ve zdravotnictví, takže si udělala zdrávku a pak vejšku. Dneska je z ní lékařka. Takže i to je cesta. Naopak gymplem by si to mohla pohnojit. Co pak, když se na medinu nedostane?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61950 příspěvků 3 inzeráty 26.11.17 23:37

@Janli Tak i to je cesta, nicméně dostat se na tu VŠ z gymplu je jednodušší než z té zdrávky.

srpen89
Ukecaná baba ;) 1354 příspěvků 26.11.17 23:43

@Anna95 absolutne nechapu tve rodice a tve sedtry je mi lito. Je snad dost stara, aby respektovali jeji prani, je to jeji zivot. Podobná situace byla u nas, takze to muzu napsat z pohledu rodice. Muj syn byl od prvni tridy premiant, vzdy, kazdeho pulroku az do devitky vyznamenani, i presto, ze 9 let nesahl na uceni. Ucitelky me doslova premlouvaly, at jde na vicelety gympl, ze zakladka pro nej neni a bla bla bla… On mi rikal, ze na zadny gympl nechce. Ani v 5.tr, ani v 7.tr., ani v 9.tr. Ano bylo mi to lito, myslim, ze je v nem velký potencial a mohl by to v zivote nekam dotahnout. Ale… jeho prani bylo pro me vzdy rozhodujici. Proto sel delat zkousky na prumyslovky, ktere si vybral a na obe se dostal. Ted studuje to co ho opravdu bavi a je spokojeny a opet je nejlepsi ve tride
;) A proto i ja jsem spokojena. A tak by to melo byt. Je to jeho zivot a ja vim, ze by se na gymplu strasne trapil. Po maturite planuje vejsku, tak snad mu to vyjde. Zkus domluvit rodicum, nutit nekoho ke studiu neceho, co vubec nechce je totalni hloupost :nevim: znam pripad, kdy rodice donutili kluka ke studiu neceho co vubec nechtěl. Uderem 18 narozenin se jim na to vykaslat, maturitu si nikdy nedodelal a skoncil tak se zakladnim vzdelanim jako pomocny delnik. :?

Ennny
Ukecaná baba ;) 1171 příspěvků 26.11.17 23:48

@j.a.n.i1 to sice ano ale jsi tam pak zmatena a ti co přišli z té zdravky mají mnohem lepší obzory a hlavně mají představu o co jde na víc když dodela zdravku bude z ní minimálně sestra když bude mít gympl může z ni byt dost pravděpodobně nic…tod můj názor a HLAVNĚ si zničí par let života něčím co nechce

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31592 příspěvků 27.11.17 00:04

Taky bych zkusila tu učitelku, nebo poradnu, prostě jim to nějak vysvětlit. gympl je vážně blbost, pokud tam sama nechce. mě máma takhle v 5. třídě nacpala na 8 letej, ale teď je mi ta maturita z gymplu v podstatě k ničemu, já nejsem studijní typ, a nikdy jsem nebyla, samý jedničky jsem měla do doby, dokud to šlo bez učení, gymplem jsem se taky tak nějak proflákala, maturitou taky, ale na vysokou moje „genialita“ nestačí, a učit se, to prostě neumím. zdrávka je fajn, když ona sama chce.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Pavel Nečas se oženil s ženou, kterou nikdo nezná! A kdy se stačil rozejít se Zuzanou Vejvodovou?

To je překvapení. Herec Pavel Nečas známý z Okresního přeboru nebo Vinařů se... číst dále >

Černošský James Bond? Tak ať Mandelu hraje Luděk Sobota! říká Klaus ml.

„Přichází čas pro herce, který není bělochem,“ řekla prý dlouholetá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Módní bible Vogue přichází do Česka, titulní stránka patří Olze Havlové

Poprvé v historii se magazín Vogue objevuje v československé verzi. První... číst dále >

Seznamka muže snů nedodala. Musí Tereze zaplatit odškodné, rozhodl soud

I smůla může být někdy užitečná. Rozvedená sedmačtyřicetiletá Tereza Burkiová... číst dále >

Reklama