Režim u 2 týdeního mimča ????

364
12.4.08 14:16

Režim u 2 týdeního mimča ????

Ahoj,
chci se zeptat??? Jaké máte kdo zkušenosti? Máme 2 týd. mimčo a měl už už hotový režim dne kojení cca 2 hodiny přez den a 4 hod. přez noc.Ale potom přišla žloutenka a museli jsme do nemocnice..... dle jejich režimu …byl na fotoléčbě.

Dnes jsme kojili celou noc ..... mám, ale pocit, že se pořádně nenapije, ale hraje si s bravavkou. Jak poznám, že opravdu pije ??? Mám zkusit dát dudlík ??? Nezkazíme si techniku kojení ??? Nebo je to vše normoš a mám prostě jen vydržet ??? Kdy se děti asi tak časově srovnají ???

Předem děkuji za info. :wink: pa Petas

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12.4.08 14:26

Ahoj,
já myslím,že 2-týdenní mimčo ještě žádný režim nemá,ten se ustaluje až mnohem později (a často se mění).
Já jsem dávala dudlík už v porodnici a kojíme úspěšně dodnes.Nakojení prý nemá trvat déle než max.40 min.,myslím,že má jen potřebu sání a uklidňuje se tím.Já jsem byla v porodnici s maminkou,která měla chlapečku u prsu pořád,v jednom kuse a pomohl teprve dudlík,ale záleží na tobě,někdo je proti dudlíkům a některá mimi ho nechtějí. :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.4.08 15:54

Ahoj, mám taky dvoutýdenní mimčo a tedy nevím, ale u žádného dítěte se mi nepovedlo takhle moc brzy vytvořit „režim“. CO se týče dudlíku, dodneška / a to mám 3 děti/ jsem nepochopila jeho význam, když má hlad, dostane prso a když nemá, nehledá nic k dumlání, ani jedno dítě dudlík nemělo a jsem tomu ráda.

• Nahlásit
  • Citovat
664
12.4.08 17:08

Tak my máme dudlíky od porodnice u obou a jsem za to ráda, mimčo celý den třeba nezabrečí. . . než jí mít u prsa co hodinu. . kojení nebyl problém (malou kojím) a odnaučení dudlíka taky ne (17m). . .já bych ho dala, ale je to můj názor. . . vidím únavu, dám do postýlky, dudu a sama usne. . bez dudlíka by to nehrozilo. . .a spíme celou noc. .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11055
12.4.08 17:11

Ja si teda na druhou stranu myslim, ze dudlik urcite smysl ma. Kdyz si mimco potrebuje jenom tak trochu „zadudat“ na uklidnenou, je to super. Na druhou stranu u 2-tydenniho mimca bych radsi jeste pockala, i kdybyste uz meli kojeni ustalene. Obe moje deti mi rozkousali bradavky asi ve mesici (a to ten starsi byl bez dudliku).

Takze rekla bych, vydrz, s rezimem nespechej, je opravdu jeste brzy a pokud muzes, dospi se pres den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
789
12.4.08 21:23

Ahoj já mám 5ti týdenní mimi. Dudlík používáme už od porodnice. Ptala jsem se na to už v porodnici a dudlík nevadí ve chvýli co má dítě naučenou správnou techniku sání. Jinak by se mohlo stát, že by už prso nechtělo a musela by si kojit z lahve. Jinak dudlíka používáme, když si chce jen tak podudat. Málem mi zničil bradavky už v porodnici a tak mi to samy sestry doporučily. Jinak žloutenkové děti jsou línější i delší dobu po léčbě. My jsme jí měli už v porodnici a byli jsme tam 11 dní. Doma to trvalo tak týden, než se rozkojil. Musela jsem odstříkávat mléko a dávat mu ho pít z lahve. Jen jsem ho chvilku nechala sát z prsu, aby si neodvykl a pak následovala lahev. Jinak to něšlo byl moc líný, ale po týdnu jsme se opět vrátili jen k prsu a to bez problémů. Tak to taky zkus. Je to sice otravné … odsávat a tak, ale co bychom pro ty drobečky neudělaly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3329
12.4.08 22:43

Je to asi moje neschopnost, ale my nemame rezim dodnes… :roll: A to ji bude 7 mesicu. Dudlika mame tak od 4 tydnu, ve vasem pripade bych taky mozna pockala, prece jen zloutenkove deti - jak pisou holky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.4.08 00:28

Ahoj Péťo, nejprve moc a moc gratuluji k mimču (chlapečkovi, jestli to správně chápu):wink:

k režimu: taky si myslím, že je ještě brzy - mimčo si to řídí, jak chce - my jsme od začátku dodržovali pouze koupání+večerní kojení+ukládání k večernímu spánku v rozmezí 1 hodiny, což se nám moc osvědčilo, a jinak si to určovala sama - zhruba ve 3 týdnech jsme kojili přes den +/- po 2 hod., od šesti neděl po 3 a to až do půl roka, v noci spí od 2 měsíců bez kojení, čímž se dostáváme k dudlíku:

byla jsem a ve skrytu duše stále jsem velký odpůrce té hnusné gumové náhražky maminčina prsa, odhodlaná nedat to svému dítěti ani omylem, leč realita zcela jiná: dostali jsme jej už v porodnici (přestože nás na kurzu ujišťovali, že se to v Domažlicích nemůže stát :wink: ) - 40 minutová kojení po hodině byla prostě nad mé síly :? Doma jsme se ho hlavně díky intervenci starostlivých babiček už nezbavili a trochu mi to mrzí :oops: , ALE: myslím, že i díky němu jsem nikdy nezažila, co je to být nevyspalá matka, Marjánka nikdy jako malé miminko neplakala delší dobu v kuse a vůbec byla zlatá, teď ho má „jen“ na usínání+na lehký spánek přes den a k ránu a na krizové situace (oblékání, návštěva lékařky apod.), přesto bych se u dalšího miminka opět alespoň pokusila o bezdudlíkovou výchovu, ale když to nevyjde, zoufat nebudu :wink:

Tolik můj názor - moc se omlouvám za trapně dlouhý román :oops: - já než se „vyžvejknu“ :roll: :lol:

Přeji ti, ať se rozhodneš správně a máš spokojené miminko a ty jsi ještě spokojenější maminka - to je hlavní :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
aji
190
13.4.08 09:31

ahojky, také se přimlouvám za dudlík, pokud dítě uklidňuje, vždyť do prvního roku prochází obdobím, kdy jej nejvíc uspokojuje sání a pokud mu to odpíráme, může být frustrováno…to je nejen z Freuda, ale vycítí to i naladěná maminka a myslím, že pokud se vybere šidítko z kvalitního materiálu a adekvátního tvaru, dítěti neuškodí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
15.4.08 10:47

mimco u me zaclo mit takovy nejaky rezim ve 4 tydnech.hned jak jsem prisla z porodnice tak jsme zacli s mirnym rezimem.hlavne co se tyce koupani a vecerniho usinani.A zafungovalo od 4 tydnu spi v noci a budi se jen na kojeni.je pravda ze musis brouckovi ukazat ze je den na ,,hrani,, tak kdyz je vzhuru tak mu ukazat svet, treba nosenim po byte, nebo ukazovanim tmavych veci na svetlem podklade.jinak dudlik jsem zacla davat asi od 3 tydne, predtim ho nechtela,ale ted je to uzasna vec a hlavne pomoc jak uklidnit detatko :lol: jinak nevim jak by si resila, kdybyste byli nekde v restauracce :lol: miminko totiz rado pouze dumla, je to jeho uspokojovaci reflex :P i kdyz nema zrovna hladik

• Nahlásit
  • Citovat
15.4.08 14:23

Ahoj,
tak my jsme začli mít režim někdy mezi 4-6 měsícem, ale i tak pokud jde o noci, tak se to měnilo. Vždycky jsem si na něco zvykla a za tři týdny si to Viktorka změnila, a zas to bylo jinak a jen co jsem si zvykla, přišla další změna… Já osobně jsem pro kojení kdykoli a jak dlouho dítko chce. Viktorie spala s námi v posteli, takže jsem ji kojila mnohdy celou noc, jindy zase vůbec. Přes den tak do těch 3 měsíců velice často. Rozhodně jsem nedodržovala to, že by měla pít co 3 hodiny 20 minut. Někdy jsem ji měla přes den u prsa i hodinu a půl, což mi i vyhovovalo, protože jsem mohla dospat noc… Ale na to má každý jiný názor a správný je jen ten, který bude vyhovovat právě tomu tvému mimču.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6774
16.4.08 07:36

Ahoj,
u nás se jakýs takýs režim vytvořil taky až kolem 3. měsíce. A stejně se to ještě asi dva měsíce neustále měnilo. Vždycky, když jsem někde řekla, že Inna chodí spát v tolik a tolik hodin a jí např. po 3 hodinách, se to hned druhý den jako naschvál změnilo :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama