Rivotril 4x denně - dítě s ADHD

Anonymní
29.6.20 22:51

Rivotril 4x denne -dite s ADHD

Chtela bych znat Vas nazor. Synovec ma ADHD, je mu 11.Je nesoustredeny, roztekany, pokud je rozruseny, schova se pod stul (pod lavici),odkud nevyleze. Svagrova s nim navstevuje psychiatricku, ktera mu ale za posledniho pul roku zvysila davky Rivotrilu zhruba ze 2tbl na 4,a to po dvou hodinach, vsechny mu je museji davat ve skole v dobe od 7 do 13hod. A ja se ptam.Je to normalni? Ano, je soustredenejsi, ale ja ho ted videla dopoledne ve skole, pozorovala jsem ho pri foceni, a byl jak sjetej-s nikym se nebavil, chodil po zahrade, trhal listecky, povidal si sam pro sebe. Bohuzel jsem slysela i nazor spoluzaku, ze je divnej, ze je jak mimino.Mrzi me to. S deckama po venku lita a radi jak drak, je stredem pozornosti, ale to jez az odpoledne kolem 18hod, kdy uz leky tak nepusobi.
Snazila jsem se to dnes jeho tatovi naznacit, byla jsem umlcena, ze zvanim, ze to je uplne naopak, ze po tech lecich je lepsi.
Nezazila jste to nektera u ditete? Nemam se do toho plest? Dekuji za nazory, jsem z toho trochu rozhozena.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7684
29.6.20 23:10

Děsný… na ADHD slušná dávka..
https://zdravasvoboda.cz/…lsi-dobroty/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13665
29.6.20 23:11

Rozhodně bych zašla někam jinam - obecně ADHD je potřeba léčit paradoxně stimulanty - pak nervová soustava funguje jak má a člověk se zklidní. A ne sedativy v takovýchhle dávkách.

Ideální by bylo, kdyby někde v okolí měli nějakou organizaci, co nabízí usnadnění práce s děckama s poruchama pozornosti a svépomocné skupiny pro rodiče. Ale to bohužel fakt není všude.

Alespoň jim pořiď tuhle knihu.

https://www.kosmas.cz/…-kroti-tygr/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1109
29.6.20 23:21

Tak ja mam male dite s touto diagnozou zatim bez medikace. Z meho pohledu asi zalezi, jestli je bez tech prasku nezvladatelny nebo by to v te skole(treba s pomoci asistentky) zvladal. Vlastne uz tak rok trenujeme soustredeni, pozornost a dalsi dovednosti potrebne k uspesnemu zvladnuti skoly. Ceka nas terapie(s psycholozkou), planuji prihlasit ho na nejake kurzy atd. Tech moznosti je vic. Nemelo by to byt jen o praskach. Od blizke rodiny rada uslysim nazor. Sama bych se rada praskum vyhla, ale uvidime, jaky bude dalsi vyvoj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23829
29.6.20 23:31

Můj nyní už dospělý syn tuto dg. měl, k ní i některé další poruchy učení. Na léčbu pomocí psychofarmak jsme nepřistoupila, i když byl v dětství jak urvaný ze řetězu. Postupem věku se divokost zklidnila a nyní je naprosto normální, má sklon spíš k pohodlnosti.
Takže já jsem proti psychofarmakům, pokud je dítě jakž takže zvladatelné. A už vůbec ne v koňských dávkách!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
134
29.6.20 23:36

Já bych změnila psychiatra. Rivotril je dryák i pro dospělého, je to anxiolytikum, používá se na úzkosti a to jen krátkodobě, jinak může vzniknout závislost. Bohužel, někteří doktoři to předepisují dlouhodobě, ale dobře to podle mě není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
816
29.6.20 23:50

Tak to se mi zdá šílené, já už bych měla problém dát svému dítěti ty dvě. A jako 4 v takovém krátkém case. I si z té školy něco pamatuje?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
leisa
30.6.20 00:27

Někde jsem četla, že když se to přežene s „léky“ na ADHD, postupně se přidají další poruchy, včetně rozvoje schizofrenie, bipolární poruchy atd. Diagnozy se na sebe začnou nabalovat a ve finále je to jedna velká katastrofa.

Souhlasím s tím, že pokud je dítě alespoň v rámci možností zvladatelné bez léků, je lepší mu je vůbec nepodávat.
To je ale zase problém dnešního školství, že dítě s klasickým ADHD tam prostě nezapadne, potřebuje kratší výuku, víc přestávek a oddychového času, individuálnější přístup a v mnohých případech i menší kolektiv. Což zajistit nelze, jedině snad alternativní školy, kde se tolik netlačí na pilu a jede se podle možností daného dítěte, nikoliv podle tabulek a osnov.

Chlapce je mi upřímně líto, rodičům evidentně jeho utlumování vyhovuje a nedomýšlí, co mu tím z dlouhodobého hlediska způsobí.
Bez jejich skutečného zájmu s tím ale zakladatelko, nehneš. Nemáš na chlapce právo, zákonní poručníci jsou oni. Ty můžeš jen zkompletovat nějaké argumenty a důkazy, které jim pak přeložíš, ale jak s tím naloží, je bohužel jen již na těchto rodičích. :/

• Nahlásit
  • Citovat
1368
30.6.20 06:50

Rivotril je pěkný drijak. Chudák kluk. Já ho brala, než mi začal nastupovat účinek AD a fakt síla. Ať si jeho rodiče na zkoušku vezmou jednu tabletu a uvidí, co to s nima udělá. Já po něm měla pěknou motanici hlavy, byla jsem utlumena a chtělo se mi strašně spát. Vůbec to není lék na dlouhodobější braní. To bych raději, aby kluk se třeba ve škole stavěl na hlavu, než aby bral toto.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.6.20 06:58

Moc Vam vsem dekuji za nazory, myslela jsem si, ze toho ji moc, az zas tak divokej nebyl. O vikendu mu davaji min prasku, tusim dva za cely den, ale ani to se mi nezda. Jestli je na ten lek tak vysoka zavislost, tak mu z toho delaji zmatek.

• Nahlásit
  • Citovat
33122
30.6.20 08:12

Syn bere strateru, jeden prasek, ktery ma celodenní ucinek, v soustředění se hodně zlepšil. A chova se furt stejne.. Ale po prazdninych se chci psychiatricky zeptat jestli neni jeste neco na tlumení hyperaktivity.. Uvidíme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
122
30.6.20 10:10
@Anonymní píše:
Chtela bych znat Vas nazor. Synovec ma ADHD, je mu 11.Je nesoustredeny, roztekany, pokud je rozruseny, schova se pod stul (pod lavici),odkud nevyleze. Svagrova s nim navstevuje psychiatricku, ktera mu ale za posledniho pul roku zvysila davky Rivotrilu zhruba ze 2tbl na 4,a to po dvou hodinach, vsechny mu je museji davat ve skole v dobe od 7 do 13hod. A ja se ptam.Je to normalni? Ano, je soustredenejsi, ale ja ho ted videla dopoledne ve skole, pozorovala jsem ho pri foceni, a byl jak sjetej-s nikym se nebavil, chodil po zahrade, trhal listecky, povidal si sam pro sebe. Bohuzel jsem slysela i nazor spoluzaku, ze je divnej, ze je jak mimino.Mrzi me to. S deckama po venku lita a radi jak drak, je stredem pozornosti, ale to jez az odpoledne kolem 18hod, kdy uz leky tak nepusobi.
Snazila jsem se to dnes jeho tatovi naznacit, byla jsem umlcena, ze zvanim, ze to je uplne naopak, ze po tech lecich je lepsi.
Nezazila jste to nektera u ditete? Nemam se do toho plest? Dekuji za nazory, jsem z toho trochu rozhozena.

Ou, to je rozhodne drsna medikamentace, kamoška má taky dite(ma tech diagnoz vic)a to same, jsou už z neho totalne vyřizení, bere prašky leta a jeho telu to dava zabral, posledni dobou vysetreni srdce problem, imunita 00nic…tak snižujou davky, sami už lituji, že nezvolili jinou cestu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.6.20 17:05

A nepleteš si Rivotril a Ritalin? Tak jako tak, dávka je to slušná. Pokud je na tom tak jak píšeš, ve škole by bez léků udělal ze třídy kůlničku na dříví. Pracuji téměř výhradně s dětmi s těžkým ADHD, poruchami chování, na medikaci jsou bez rozdílu všichni, někteří berou i kombinace léků a přesto bývají neklidní, nepozorní, zvýšeně dráždiví. Vždycky poznám, když někdo (např. přes víkend) léky nebral. Ty vidíš kluka " narvaného" léky - já měla kdysi ve třídě kluka ( dneska už mu bude 18), který bez léků např. lezl na sloupy vysokého napětí a podobné nápady. Ta problematika je složitější než jen " neklid" - ví se, že např. děti s těžším ADHD mívají v dospívání zvýšené riziko závislostí a jiného patologického chování, protože v sobě mají pořád jakési neukojitelné pnutí… Nemívhej se do věcí, o nichž toho moc nevíš ( to ti říkám fakt v dobrém :kytka: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.6.20 19:13

@SibyllaTrelawney Moc dekuji za nazor.

• Nahlásit
  • Citovat
457
30.6.20 19:27
@Anonymní píše:

Ahoj ritovil je na uklidnění, neřeší a adhd za prvé změnit doktora, navštívit neurolog, pokud napíšete odkud ste skuzim zjistit kdo je dobrý poblíž. Jsou poradny kde s dítětem pracují aspoň jednou týdne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama