Rodičák na babičku???

2178
12.1.09 20:58

Rodičák na babičku???

Ahojky,

mám dotaz zda lze napsat rodičák třeba na babičku? Vím, že při rodičáku si můžu přivydělat kolik chci, vím i vše o umístění dítšte do školky atd., jen mě zajímá je-li to možné? Přeme se totiž s kamarádkou, tak jsem zvšdavá kdo má pravdu :wink:

Děkuji za odpoveď.

R.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15326
12.1.09 21:07

Rod. příspěvek je sociální dávka poskytovaná rodiči, který trvale pečuje o dítě do 3, 4, v případě zdrav. postižení dítěte do jeho 7 let věku.
O příspěvek může žádat buď matka nebo otec dítěte a mohou se v pobírání tohoto příspěvku i střídat.

Či-li babička nejspíš ne. 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1438
12.1.09 22:19

Leda by dítě bylo odebráno z péče rodičů a soudně svěřeno do péče babičky (což zní sice jako děsná konstrukce, ale už jsem takovou rodinu zažila - otec neznámý, matka feťačka - dítě svěřeno do péče prarodičů) :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2178
12.1.09 22:41

Holky diky, jeste ze jsem se nevsazela :oops: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19269
12.1.09 23:14

Hele já myslím,že jo,al ejen v tom případě,že ty nejsi schopná se postarat…Dlouhodobé léčení,úmrtí a tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.1.09 09:17

jistěže to jde, já sama o tom uvažovala, nakonec jsme to zamítli jako zbytečnost. U nás je případ takový, že já se musela ve 3 letech vrátit do práce a nedostala školku, tak holka je celotýdenně u babičky, cca 30 km od mého bydliště, na víkendy ji mám já.....opravdu jsem nemohla jinak. No a tak jsem váhala,,,,dokonce se na to ptala jedné známé na sociálce, že není problém, stačí nějaké čestné prohlášení, holka u babičky chodila i do školky na 4 hodiny denně, tak že by to podpořilo i potvrzení ze školky..... no ale říkám, nakonec nám to přišlo jako zbytečnost. Ale jde to určitě. nepřihlášená Anik

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama