Rodičovský příspěvek a změna bydliště

2437
13.2.09 13:43

Rodičovský příspěvek a změna bydliště

Ahoj holky,
chtěla jsem se zeptat Vás, které jste se v průběhu MD stěhovaly jak jste to měly s rodičákem? Já pobírala rodičák z úřadu pro Prahu 10, v prosinci jsme se přestěhovali a změnili i trvalé bydliště - na Prahu 8. Ve stejný den, kdy jsme požádali o změnu trvalého bydliště jsem dojela s papírkem o změně na úřad Prahy 10, vyplnila jsem nějaký formulář a byla úřednicí ujištěna, že dál se o nic nemusím starat, že oni moje údaje přepošlou na úřad pro Prahu 8 a peníze mi budou chodit beze změny jen z jiného úřadu. Bohužel se tak nestalo, peníze nepřišly, zato z Prahy 8 přišel dopis, že jsem do osmi dnů povinna se k nim dostavit a podat novou žádost o rodičák. Dostavila jsem se, znovu předložila doklady, které tam už měly okopírované z původního úřadu, znovu vyplnila žádost. Na dotaz, kdy dostanu peníze mi řekli, že mi přesný termín zaručit nemůže, že to neposílají přesně na den a ať počítám, že v únoru nedostanu nic, protože už peníze posílali a já jejich termín nestihla. Dneska mi od nich přišlo rozhodnutí, že mi od ledna 2009 odebírají rodičovský příspěvek a že se můžu proti tomuto rozhodnutí odvolat na Magistrátu do 15ti dnů! Samozřejmě je pátek a to úřednice asi nepracují, takže mi tam nikdo nebere telefon, aby mi to vysvětlil.
Předpokládám, že teda asi zahájili nové řízení a znovu budou rozhodovat jestli mám či nemám nárok a pak mi přijde znovu rozhodnutí, že mi to přiklepli, akorát, že v tom jejich dopise je opravdu jen strohé oznámení, že mi dávka byla odebrána. Odebrat rodičák mi ale snad nemůžou ne? Jsem s ročním dítětem normálně doma, nikam ho nedávám na hlídání a kromě té adresy se opravdu nezměnilo nic. Tak by mě opravdu zajímalo jestli je tohle standardní postup, já si myslím, že ne.
Chci si na ten Úřad pro prahu 8 stěžovat, protože když opominu, že jsem se musela znovu a dle mě zbytečně hnát na úřad, což pro mě znamenalo táhnout se s nastydlým batoletem MHD zrovna když řádí chřipková epideme, pak čekat ve frontě, dohadovat se s arogantní úřednicí atd.tak tím, že v únoru /a jak to tak vypadá ani v březnu/ nedostanu peníze se dostáváme do nepříjemné finanční situace. Máme hypo, rozpočet pěkně vyšponovanej a ty peníze mi budou chybět, budem si muset někde půjčit aby bylo na složenky a všechny poplatky. Jen si tedy nejsem jistá, jestli to náhodou od úřadu není „normální“ chování, nemůžu o téhle situaci nikde na netu nic najít, takže díky za Vaše zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

35127
13.2.09 14:51

No tak to jsi me pěkně vyděsila, mě taky čeká stěhování, asi kolem TP a moc se na to těším. Navíc na spoustu úřadů se máš povinnost hlásit v dost nelidském termínu, třeba na řidičák do 5ti dnů ! šílenost. Asi si trvalé bydliště změním až třeba za půl roku, až bude děcko větší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30293
13.2.09 15:36

princezno,TEDAAAAA 8O 8O 8O 8O :twisted: :twisted: :twisted:

To snad ani nemuze byt mozny!!!!

Ja mam take ditko rocni,TAKE JSEM SE KOLEM TP STEHOVALA Z CHRUDIMI SEM DO OLOMOUCE,,,,,,A CHCES VEDET,KDY JSEM SI BYLA PREHLASIT RIDICAK???

Ted ve stredu… :oops: :oops: :oops: A pani byly OK…:-)

A VYPLATU DAVEK A TUDIZ I RODICAKU??? :oops: :oops: :oops:

JESTE NEMAM!!!!!PREHLASENOU A TO PROTO,ZE

• zmenu jsem hlasila,papir mi o tom prisel…ja tudiz predpokladala,ze uz se nemusim zajimat,,,
  • pry jsem ale pisemne nezadala Chrudim,at prevede me davky do Olomouce,jak jsem telefonicky zjistila minuly tyden,kdyz jsem po Olomouci chtela vypis rodicaku za rok 2008, aby si mel manazel odecetl z dani jako nevydelavajici…Takze o mne v Olomouci VUUBEC ROK NEVEDELI-podotykam,ze trvale bydliste mam tady stejne dlouho-a volala jsem do CHRUDIMI A TAM NECHAPALI,ZE MI RODICAK PLATI NORMALNE ONI A ZE MUSIM NAPSTA JIM TU ZADOST S OFOCENOU OP ATDATD…

NO-KOCOURKOV :twisted: :twisted: :twisted:

Jenze–mate mne,jak se Ti odvazili NEPOSLAT DAVKY V CAS A ZE TI JE MOHLI ODEJMOUT!!!!NENI TO NAHODOU TAK,ZE TI JE PRESTAVA POSILAT TEN PRVNI OBVOD–A TIM TI JE ZACNE VYPLACET TEN DRUHY,?? :roll: :roll: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30293
13.2.09 15:39

A JESTE MA OSOBNI ZKUSENOST,NEDAVNA :oops:

Machri v poskytovani pujcek s OPRAVDU! NIZKYM UROKEM A RYCHLYM PRISTUPEM JE Mbanka…Bez dokladani prijmu pujci 60 000, s vypisem z nejakeho konta az STO TISIC,,,

Snad jejich sluzeb nebudes potrebovat,ale kdyby nahodou,tak NAM POMOHLI V LISTOPADU A BYLO TO TAK-TAK...... :oops: :oops: :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.2.09 16:49

No to cumim 8O , tohle by me vazne vubec nenapadlo.Taky me ceka stehovani…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2437
16.2.09 10:55

Holky, já nechtěla děsit ty z vás, co je stěhování teprve čeká…vypadá to, že každej úřad si dělá co chce, třeba vy budete mít štěstí na úřednice.
Já se tam dnes dovolala, potvrdili mi, že mi odejmuli ten původní rodičák, teď běží správní řízení, ve kterém by mi měly přiznat nový, takže mi přijde další rozhodnutí o přiznání dávky a pak snad zpětně i peníze. Zřejmě úředníci mají málo práce tak si ji takhle přidělávají, asi potřebují vykazovat nějakou činnost, jinak to nevidím :evil: Ptala jsem se jak je možné, že na původním úřadě mi řekli, že se nová žádost nepodává a odpověď byla, že neví co mi tam řekli, ale že oni tady na Praze 8 to dělají takhle. Takže evidentně jednotný postup neexistuje, což je podle mě chyba. Úřednice mi řekla, že peníze „snad“ dostanu v březnu. Opravdu fundovaná odpověď, ale nezbývá mi než doufat, že to „snad“ platí. Jo a to, že jsem teď bez peněz odůvodnila tím, že původní úřad přeposlal moje dokumenty pozdě, čemuž ale nevěřím, protože na původním úřadě mi je před očima dávala do obálky a říkala, že je následující den pošle a rozhodně na tom původním úřadě se chovaly mnohem příjemněji, takže mám tendenci věřit spíš jim…no je to vlastně jedno, stížnost mi tedy asi nepomůže, ale je to fakt síla, jak si úřednici můžou s člověkem dělat co chtějí :twisted:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.2.09 11:06

Princess - 8O 8O nechápu!! Já jsem měnila trvalé bydliště loni na podzim. Na úřadu práce (starého bydliště) jsem pouze nahlásila změnu bydliště, podepsala papír, že souhlasím a převedením spisu do nového bydliště a bylo to.
Z nového úřadu práce mně asi do týdne přišlo oznámení, že mě přebrali a budou posílat rodičák tolik a tolik a bylo to !

normálně bych si stěžovala, přeci tě nemůžou nechat bez peněz jenom proto, že se stěhuješ???!!! :evil: :twisted:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2073
6.8.15 07:59

Ahoj, nevíte někdo, jak to funguje dnes? Taky se budu stěhovat, ale podávat novou žádost se mi teda nechce, už při první po mně chtěli milion dokumentů, na který ani nemají nárok, takže opakovala bych to nerada.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3044
6.8.15 11:24
@selia píše:
Ahoj, nevíte někdo, jak to funguje dnes? Taky se budu stěhovat, ale podávat novou žádost se mi teda nechce, už při první po mně chtěli milion dokumentů, na který ani nemají nárok, takže opakovala bych to nerada.

Pokud pobíráš RP a jen měníš adresu, tak by se měla nahlásit jen změna a to je vše, ne? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2073
6.8.15 21:13

@Maty1989 no tak aj ja som si myslela, ale po tejto diskusii nado mnou (aj ked je z 09) si uz taka ista nie som :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2437
7.8.15 07:34

Ahoj, koukám, že jste oživili moji starou diskuzi. Už jsem na to skoro zapomněla radši. Teď když si na to vzpomenu tak je mi zle. Opravdu mně jen kvůli stěhování nechali téměř tři měsíce bez peněz. Do dnes nevím jestli jsem jen já sama měla smůlu nebo mají smůlu všichni co musí něco řešit přes ÚP pro Prahu 8 (spíš asi to druhé, protože v průběhu let tam nepříjemnosti zažili i další lidi z mého okolí). Každopádně jsem ale o nikom ve stejné situaci jako jsem byla já už pak neslyšela, kamarádky co se stěhovali (ne na Prahu 8) neměli problém, RP byl prostě převeden. Takže @selia zůstaň v klidu, asi jsem byla vyjímka, držím palce ať je to ok :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2073
7.8.15 08:21

@Princess No ale aj ja idem na P8 :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1045
7.8.15 08:33

Když už tu tahle diskuze je… V rámci stěhování na Praze 5 jen nahlásím změnu adresy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2437
10.8.15 20:19

@selia Fakt? Tak to pevné nervy! Ale snad už to bude v pohodě, několik let jsem s nimi už neměla co do činění, teď už to třeba bude jinak. Dej pak vědět, docela by mně to zajímalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2073
20.10.15 20:13

@Princess No vzdala jsem to :D. UP statní soc. podpora na P8 vypadá jak před dvaceti lety, úzká chodba (v patře, po úzkém shcodišti, bez výtahu), dveře s rozepsanými agendami podle abecedy, čeká se v řadě přede dveřma, žádný číslený systém nebo něco. Šla jsem po obědě, pěkně jsme všichni čekali venku, až přesně v jednu otevřou, než jsem se tam nahorou s kočárkem vynesla, už tam byly davy, pak jsem nemohla najít ty správné dveře, protže na mou část abecedy asi zapomněli a dopsali ji tam dodatečně, takže byla na extra papíru, to jsem si nevšimla, ptám se paní, co vyšla z jiné kanceláře, ta mně poslala k dveřím, kde ta abeceda pokračovala těsně po mně. Čekala jsem asi pátá v pořadí, vtom vidím ty správné dveře, kde jich čekalo už asi 15. Tak jdu pryč, napadlo mně - nestačilo by nechat ofocený průkaz s nějakým komentářem na podatelně? Tas jsem se tam stavila, říkám paní, o co jde, a ona, že to asi nejde, že se musí žádat o přesun složky, tak jsem se jí narovinu zeptala, zda to mám fakt dělat. Nedělějte, nikdo to nedělá, jen je na starém bydlišti požádejte, ať Vám ukončení pošlou na novou adresu, to budete potřebovat. Pochybuji (po zkušenostech, je to P4 tam mají taky nestandardní postupy), ale potřebovat to nebudu, jelikož dělám. No už se těším, až budu na P4 žádat s druhým teda :D. Prozatimní bilance - dvě hodiny mého života, které mi už nikdo nevrátí :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama