Rodina tvoří sobě

20.10.19 12:55

Rodina tvoří sobě

Zdravím, letos bych chtěla být o Vánocích nějak kreativní. Čím jsem starší tím zbytečnější mi ty dárky připadají. Chtěla bych dát každému členu rodiny nějaký úkol. Bohužel nemůžu přijít na to, jak to udělat. To bude má dnešní otázka. Napadlo mě, že každý člen by musel vytvořit něco pro někoho jiného. A nemyslím materiální dárky. Spíš např. třeba nějaké přání kde by o něm napsal něco hezkého nebo k tomu přidat i nějakou maličkost aby se museli zajímat, kdo má co rád nebo co rád dělá nebo jaké jsou jeho kladné vlastnosti. Samozřejmě, že o sobě mnoho víme ale chci, aby se museli zamyslet trochu do hloubky. Zkrátka a jednoduše (jelikož to možná nedává moc dobrý smysl) vytvořit něco hezkého pro sebe navzájem, aby se nad tím museli zamyslet a něco vytvořit. Nebo něco nakreslit. Opravdu cokoliv. Nemám žádné nápady. ☹️ Tvořil jste už někdo něco takového nebo máte někdo nějaký nápad? Děkuji.

Asi jsem v tom příspěvku zapomněla zmínit, že to tak mají taky. Dárky nechtějí a taky jsme celkem kreativní rodina. Kdybych věděla, že je to absolutně nezajímá a neradi něco tvoří je jasné, že bych nad takovým nápadem ani nepřemýšlela.

Příspěvek upraven 20.10.19 v 18:04

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

47716
20.10.19 13:07

A rodina to chce dělat? Neumím si to představit rozdat úkoly co kdo musí udělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
a12
39690
20.10.19 13:16

A co tou rodinou myslis? :think: jako rodice, sourozence, babicky, dedecky? :think: no jako upřímně asi bych se ti na to vykaslala :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13835
20.10.19 13:18

Naštěstí ne. Přijít někdo s takovou ptakovinou, tak ho pošlu do kopru. To miluju, takový aktivky, který zaměstnají svým báječným nápadem všechny okolo. Nápad je to jak pro děti do družiny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6462
20.10.19 13:19

Mě tímhle někdo zaúkolovat před Vánoci, tak ho pošlu daleko.. Není to úkol na minutu a k tomu všemu všechny vánoční přípravy. No, bych ti poděkovala. Jako nápad hezké, ale možná tak na narozeniny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2672
20.10.19 13:20
@River12 píše:
Zdravím, letos bych chtěla být o Vánocích nějak kreativní. Čím jsem starší tím zbytečnější mi ty dárky připadají. Chtěla bych dát každému členu rodiny nějaký úkol. Bohužel nemůžu přijít na to, jak to udělat. To bude má dnešní otázka. Napadlo mě, že každý člen by musel vytvořit něco pro někoho jiného. A nemyslím materiální dárky. Spíš např. třeba nějaké přání kde by o něm napsal něco hezkého nebo k tomu přidat i nějakou maličkost aby se museli zajímat, kdo má co rád nebo co rád dělá nebo jaké jsou jeho kladné vlastnosti. Samozřejmě, že o sobě mnoho víme ale chci, aby se museli zamyslet trochu do hloubky. Zkrátka a jednoduše (jelikož to možná nedává moc dobrý smysl) vytvořit něco hezkého pro sebe navzájem, aby se nad tím museli zamyslet a něco vytvořit. Nebo něco nakreslit. Opravdu cokoliv. Nemám žádné nápady. :frowning2:️ Tvořil jste už někdo něco takového nebo máte někdo nějaký nápad? Děkuji.

Napsat prani mozna, jinak ani omylem, vytvareni rukama cokoliv, me desi…takze za me.ne..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2893
20.10.19 13:20

Líbilo by se mi to jako seznamovací hra na táboře. Ale pro rodinu jako dárek k vánocům? Pokud chce s být kreativní, každému něco vyrob. Já taky ráda vyrábím a vymyslim blbiny, ale ne každý to ocení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
478
20.10.19 13:21

S tím na ně nechoď. To by nedopadlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.10.19 13:23

@River12 Jestli chceš být kreativní, tak buď. Ale nenuť do toho nikoho dalšího. Ne každý bude z takových blbinek odvareny. Pokud nechceš materiální dárky, rodině to řekni. Buď ať ti nic nedávají, nebo ať ty peníze dají na charitu. Ale vyminovat si od někoho, že má napsat všem členům rodiny básničku, je trochu za hranou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11606
20.10.19 13:51

Mno jako darek me napada mozna vytvorit nejakou jakoby stolni hru s otazkami? Ale davat k Vanocum ukoly, mno to nevim :think:
Jeste teda, pokud uz v rodine neverite na Jeziska, existuje vec ktera se jmenuje Secret Santa, nebo jeste nejak jinak, kdy si kazdy vylosuje, koho ma obdarovat, takze kazdy poridi darek pro jednu osobu, ale nevim, jestli vsechny nutit, aby to bylo neco vlastni vyroby…zalezi, jaka jste rodina, znam rodiny, co na tehle vecech frci a berou to jako dobrou zabavu, ja bych te proklinala :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39089
20.10.19 13:55

Tak tohle by nebylo nic pro mě. Nesnáším, když mě někdo do něčeho tlačí. Na Vánoce chci mít klid a ne se ještě zabývat nějakým úkolem. To se hodí tak na tábor/školu v přírodě. Ale ne na rodinnou sešlost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
288
20.10.19 13:58

Pokud mate v rodine takovy vyborny a vrely vztahy a zbytek rodiny jede na stejny vlne jako ty (jsou tvorivi, bavi je neco vymyslet…), tak ok. Pokud ne, tak docela riskujes :) Ale ocenuju jinaci pohled na darky. Co treba nejake kolaze spolecnych fotek, nebo darky - karticky - kde napises, co v pristim roce spolu podniknete? A das listky do kina, poukaz na veceri… kam pujdete proste spolu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4659
20.10.19 14:04

Já třeba vyrábím nějaké dárky každý rok, miluju to. Ale mého muže by to mučilo, ten na to vůbec není. Takže dát mu to za úkol, opravdu podpořím radostné prožití Vánoc, protože se celý advent bude dusit ve vlastní šťávě a nervovat se, aby něco kloudného vymyslel…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.10.19 14:08

Jestli ti dárky noc neříkají, tak to rodině vysvětli, ať ti nic nedávají. Ty jim dej každému básničku, přání, háčkovanou dečku dle libosti. Je to milé a kreativní. Ale míchat se jim do toho, co si chtějí dát mezi sebou? Kdes přišla na to, že na to máš právo? Já ráda dostávám a dávám materiální dary, kdyby mi někdo řekl, ať si raději poslechnu písničku, co mi složí můj muž :lol: tak se směju ještě na Silvestra.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11063
20.10.19 14:11

Rukodělný dárek mně potěší pouze od dítěte, kdyby mi přítel místo dárku namaloval obrázek, tak bych asi byla hodně rozpačitá - no né to je slabé slovo
a já nejsem ani zručná na výtvory - ne ne, je to špatný nápad

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama