Rotační autosedačka s Isofixem

2066
19.6.21 18:40

Rotační autosedačka s Isofixem

Mám veliké miminko, už v 10 týdnech má 7kg a nosí velikost 68, tak se začínám rozhlížet po autosedačce až mi přeroste vajíčko (vím, že to ještě chvíli bude trvat, ale chci být připravená). Je možné, že tou dobou ještě nebude sedět.

Chci takovou, co ještě půjde používat v protisměru, a je 360° otočná(rotační), s polohovatelnou zádovou opěrkou. A bezpečná samozřejmě.

Jako první jsem natrefila na Maxi Cosi Axiss, ale je jen do 18kg, tak nevím, jestli neexistují modely, které vystačí déle. Auto máme Mondeo, takže tam by se mělo vejít snad cokoli. Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4810
19.6.21 19:00

Nesedící dítě patří jedině do vajíčka.

Jinak otočné třeba Besafe Izi Turn, Cybex Sirona, Joie i-Spin, Britax Römer Dualfix - žádná ale není (z technologických důvodů ani nemůže) být do více, než je 18kg.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
464
19.6.21 19:06

No dělají sedačky i od 0 až do 36kg které se dají namontovat jak po tak protisměru jízdy ale jak jsou na tom z bezpečnosti nevím nijak detailně sem to nezkoumala, zavrhla sem je s tím že bych v ní nemohla spící miminko vyndat z auta a odnest. Vyloženě otočné ale nejsou..

Příspěvek upraven 19.06.21 v 19:07

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7540
19.6.21 19:07

@SlečnaDahlia nám v jedné prodejně tvrdili, že prý není problém aby jedna sedačka byla do 36kg. Mluvili myslím o nějakém klipanu. Ale když jsem se podívala do jedné fb skupiny, kde neuznávají nic jiného než tuhle značku, tak jsem se rozhodla, že tuto značku pořizovat rozhodně nebudeme. A budeme mít vajíčko- sedačku do 18kg a pak další.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
636
19.6.21 19:11

Přesně jak píše komentář výše - nesedící dítě jedině do vajíčka. Pokračovací sedačky (i ty „od narození“) nutí dítě do pasivního sedu. Váha se určitě zpomalí, těch 6 kilo nabrat bude ještě trvat. Jestli máte malé vajíčko, mrkněte na větší :)
My jsme spokojeni s Joie i spin 360, ale vážně až pro sedící.

Maxi Cosi Axiss je protisměrná jen do 13 kg, to je zvlášť vzhledem k váze vašeho prcka hodně nedostatečné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4587
19.6.21 19:12

Pokud miminko stabilně nesedí aspoň 2 měsíce, tak patří jen do vajíčka a pokud přeroste to, tak je jediná možnost Klippan Kiss 2 Plus..to je jediná pokračovací sedačka s integrovaným vajíčkem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2993
19.6.21 19:14

Máme Britax Römer Dualfix a je bezvadná. Je taky do 18kg, ale já bych se té maximální váhy tolik nebála. On nebude tak rychle přibírat pořád. Syn mě v roce skoro 12kg. Teď jsou mu 3 roky a má 16kg. Takže počítám, že tuhle sedačku bude mít skoro do 4 let :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
636
19.6.21 19:17
@janickaIII píše:
@SlečnaDahlia nám v jedné prodejně tvrdili, že prý není problém aby jedna sedačka byla do 36kg. Mluvili myslím o nějakém klipanu. Ale když jsem se podívala do jedné fb skupiny, kde neuznávají nic jiného než tuhle značku, tak jsem se rozhodla, že tuto značku pořizovat rozhodně nebudeme. A budeme mít vajíčko- sedačku do 18kg a pak další.

Problém to je, v obchodech prodají kdejaký šunt. Malému dítěti je velká a do těch 36 kg reálně nevydrží, takže se člověk stejně nevyhne nákupu sedačky 15-36. 9-18 a pak 15-36 je ideální volba :)
Jinak ten uctívaný Klippan :lol: máme doma taky, ale ne proto, že bych chtěla sedačku, co vydrží napořád, ale splňuje skoro jako jediná požadavky, co jsme měli. A vajíčko od Klippanu je perfektní. Vím, že to působí divně, když něco vychvalují všichni, ale ono je vážně proč :lol: jiné bych už nechtěla :) (a stálo ještě míň než naše původní Maxi Cosi, které stojí za prd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7540
19.6.21 19:30

@aanysek vajíčko Klippan je dobré. Zkoušeli jsme ho. Ale mě od této značky odsoudilo, jak je v některých skupinách opěvovaná a všechny ostatní jsou dle nich špatné. Nakonec jsme koupili Romer a jsme spokojení i s vědomím, že budeme muset koupit sedačku 18kg+.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4810
19.6.21 19:36
@janickaIII píše:
@SlečnaDahlia nám v jedné prodejně tvrdili, že prý není problém aby jedna sedačka byla do 36kg. Mluvili myslím o nějakém klipanu. Ale když jsem se podívala do jedné fb skupiny, kde neuznávají nic jiného než tuhle značku, tak jsem se rozhodla, že tuto značku pořizovat rozhodně nebudeme. A budeme mít vajíčko- sedačku do 18kg a pak další.

V kvalitní prodejně, kde se vyznají v autosedačkách, rozhodně nedoporučí jednu sedačku na celou dobu. Sebelépe vychytaná autosedačka nemůže splnit nároky na bezpečnost u novorozence a u školáka, taková je pro každou váhovou kategorii kompromis. Nesedící dítě rozhodně patří do vajíčka.

Je škoda zavrhnout Klippana kvůli nějaké skupině na FB. Je to kvalitní značka, konstrukce z kovu, ne plastová, co Ti bezpečnosti špička.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
84
19.6.21 19:44

@Callista řešila jsem stejnou situaci. Syna jsem v 6měsících a 10kg dala do joie i-spin 360. Neseděl, ale sedačka je polohovatelná… konečně přestal blinkat a měl víc místa. Sedačka nám vydržela do necelých 3 let, kdy měl 18 kg a 105cm. Dceru jsem do této sedačky šupla už v 5 měsících kvůli blinkání a řevu ve vajíčku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1805
19.6.21 20:07

Pro takhle “malé” mimino (rozuměj nezpevnene, samo nesedí apod.) jedině vajíčko, jsou ruzne velká vajíčka, do kterých se vejdou i větší děti. My měli například Cybex cloud q, dceri s 80 cm ještě byl, měla tam par cm rezervu. Rozhodující je vždy to, aby nepresahovala hlava a samozřejmě nebyl presahnuty vahovy limit.
Tyhle otočný autosedačky jsou super, umožňují jezdit protisměru do 18 kg většinou, ale proste malé mimino do nich nepatří.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7628
19.6.21 20:09

Jak tu padlo - nesedici do vajicka, urcite ne do sedacky, ani polohovatelne. Koupit holt vetsi vajicko. Pokracovaci mame Cybex Sirona, je otocna a polohovatelna. Ale je to kategorie 9-18 kg. Ty 9-36 kg nebyvaji tak bezpecne. Jak tu zaznelo - vzdy je to na ukor neceho…a zrovna bezpecnost v aute je dulezita, obzvlast pri dnesnim provozu na silnicich.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2066
19.6.21 21:32

Teď jsem si našla nějaký grafík a podle toho bude mít 13 kilo až v roce či později, takže to by mělo snad ještě nějakou dobu stačit a do té doby bude sedět. Tak to nevím, jaké obříky měli lidi co psali, že jim vajíčko nestačilo a dítě ještě nesedělo. Mám Maxi cosi Cabriofix.

Ale stejně si myslím, že by bylo fajn to mít polohovatelné, třeba na delší cesty.

@aanysek
https://www.mall.cz/…0-nomad-grey

Myslela jsem tuto, ta je do 18kg a jezdí i v protisměru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
636
20.6.21 09:44

@Callista je do 18 kg, ale protisměrná jen do 13 kg, resp. do 87 cm:

„dítě lze přepravovat proti směru jízdy (pro lepší ochranu hlavy a krku) od 4 měsíců do 2 let (cca od 61 do 87 cm)“

Jiné sedačky nabízí protisměr do 18 nebo 25 kg.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat