Rotavir u batolete

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.03.19 22:07
Rotavir u batolete

Ahoj chci se zeptat maminky co maji zkusenost s rotavirem. Mala tyden zvracela nejdriv 1× denne a ve ctvrtek uz pokazde co neco snedla vypila v patek hospitalizace na jip a dali ji na kapacku. Zitra nas chteji pustit stim, ze uz nezvraci a pije hodne a jidlo po malych davkach udrzi ale kadi stale dost na to mi primar rekl ze jeste kadit bude klidne tyden. A na otazku cim ji mam krmit mi neodpovedel. Chtela jsem se zeptat co ste k jidlu davali a jaky davky mame alergii na laktozu tak nesmi i tak nic od mleka.

Reakce:
ka2ka
Extra třída :D 14590 příspěvků 09.03.19 22:25

no a kolik jí je?

marka123
Zasloužilá kecalka 627 příspěvků 09.03.19 22:28

To se divim, nas nechteli pustit ,dokud bude mit prujem 8o ,nakonec jsem to ukecala a pustili nas asi 4. Nebo 5. Den. Dcera měla tehdy 15m ,moc nezvracela,hlavne hrozne prujmy a malo pila,nechtela pit ani jist nic jineho nez mliko, ona i tak byla hrozny nejedlik. Tak pila aspon bezlaktozove UM. Průjem to mozna prodlouzilo, ale nepila nic jiného. Mleko jsem redila kuliskem a musela doslazovat cukrem, porad ji klesal cukr v krvi. Jinak dietni strava,nemastna jidla, zelenina,dietni maso, neslane,nekorenene, presnidavky,banan, ryze,brambory, suche testoviny a pecivo. Polevky. Smecta,kulisek, bylinne a cerne caje.

fia80
Závislačka 3134 příspěvků 09.03.19 22:29

Klasická strava jako u průjmu - banány, vařená mrkev, rýže, ovesná kaše - nějaké přesnídávky bez přidaného cukru

Dala bych ji nejlépe Enterol nebo minimálně nějaké laktobacily.

Ennny
Závislačka 3321 příspěvků 09.03.19 22:39

Rýže , brambory, banány ,suchary , vařené maso , vývar …ale nepíšeš kolik jí je :nevim: hlavně ne heřmánkový čaj ten projima

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.03.19 08:28

Male je 11 mesicu. Uz vypada dobre neuvraci ji ale ten prujem ma porad dnes nas chteji pustit domu pry klidne 6 dni ale to uz dolecime doma. Opruzena je strasne. No tak to se divim vcera ji dali slanou polevku a dnes ji dali vanocku kde bylo cukru vic jak na severnim polu. Dotoho sem to asi i ja chytla tak se zacnu lecit doma no. Tady nic neresi a jak dlouho ste deti nechali doma a nebrali je do kolektivu?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.03.19 08:29

Klidne 6 dni bude trvat prujem. :think:

fia80
Závislačka 3134 příspěvků 10.03.19 17:20
@Anonymní píše:
Male je 11 mesicu. Uz vypada dobre neuvraci ji ale ten prujem ma porad dnes nas chteji pustit domu pry klidne 6 dni ale to uz dolecime doma. Opruzena je strasne. No tak to se divim vcera ji dali slanou polevku a dnes ji dali vanocku kde bylo cukru vic jak na severnim polu. Dotoho sem to asi i ja chytla tak se zacnu lecit doma no. Tady nic neresi a jak dlouho ste deti nechali doma a nebrali je do kolektivu?

2 dny od ukončení průjmu.

Josef44
Kecalka 144 příspěvků 11.03.19 22:43
Josef

Proti Rotavirům je očkování, s různými dopady to prodělá každé dítě, před 6 lety na to byla televizní kampaň, ale stát se rozhodl toto očkování finančně nepodpořit, takže si to každý musí zaplatit sám. Aplikace je naprosto pohodová dětem vakcina chutná, ale je to drahé a tak to většina lidí nedá -zejména Rotateq, který pokrývá velké spektrum rotavirů vyjde dost draho. Podobné banální onemocnění jsou plané neštovice to také prodělá každý neočkovaný, většina dětí to zvládne doma, pak jsou nějaké hospitalizace a pár úmrtí za rok, ale opět vakcina vyjde dost draho. Dnes je moderní neočkovat proti povinnému, natož proti rotavirům nebo neštovicím a ještě za vlastní peníze, vždyť jde jen o zdraví vlastních dětí jen ať si to prodělají pak budou mít přece skvělou imunitu…

Kattka6611
Povídálka 46 příspěvků 11.03.19 22:52

syn prodělal rotaviry ve 13. mesících, 3 dny v nemocnici, nejdřív zvracení, pak horečky průjem hrozný - opruzený až hrůza obyčejná rybilka ale skvěle zabrala. Po proruštění z nemocnice doma zas parkrat zvraceni - trvalo to asi týden, pak min. týden nechtěl nic jíst- jinak jak holky psaly - vynechat mléko, nic tučné, žádný vývar, dávali jsme dušenou zeleninu, přenídávky, piškoty, rohlík, rýže, brambor, banány … tehdy jsme to doma měli i já s manželem, taky nám bylo týden zle, ale ustáli jsme to doma, syn byl po 1. dnu už lehce dehydratovaný

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.19 19:18
@Kattka6611 píše:
syn prodělal rotaviry ve 13. mesících, 3 dny v nemocnici, nejdřív zvracení, pak horečky průjem hrozný - opruzený až hrůza obyčejná rybilka ale skvěle zabrala. Po proruštění z nemocnice doma zas parkrat zvraceni - trvalo to asi týden, pak min. týden nechtěl nic jíst- jinak jak holky psaly - vynechat mléko, nic tučné, žádný vývar, dávali jsme dušenou zeleninu, přenídávky, piškoty, rohlík, rýže, brambor, banány … tehdy jsme to doma měli i já s manželem, taky nám bylo týden zle, ale ustáli jsme to doma, syn byl po 1. dnu už lehce dehydratovaný

a jak dlouho ste nechodila do kelektivu jeste po rom co se mu udelalo lepe?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.19 19:21
@Josef44 píše:
Proti Rotavirům je očkování, s různými dopady to prodělá každé dítě, před 6 lety na to byla televizní kampaň, ale stát se rozhodl toto očkování finančně nepodpořit, takže si to každý musí zaplatit sám. Aplikace je naprosto pohodová dětem vakcina chutná, ale je to drahé a tak to většina lidí nedá -zejména Rotateq, který pokrývá velké spektrum rotavirů vyjde dost draho. Podobné banální onemocnění jsou plané neštovice to také prodělá každý neočkovaný, většina dětí to zvládne doma, pak jsou nějaké hospitalizace a pár úmrtí za rok, ale opět vakcina vyjde dost draho. Dnes je moderní neočkovat proti povinnému, natož proti rotavirům nebo neštovicím a ještě za vlastní peníze, vždyť jde jen o zdraví vlastních dětí jen ať si to prodělají pak budou mít přece skvělou imunitu…

ja osobne jsem pro ockovani a malou ockuju vzdy kdyz mi neco dr doporuci. Rotaviry jsem chtela naockovat taky ale ma puvodni Dr nam nerekla ze se ockuji pouze do 14 dni veku ditete a kdyz jsme presli a u nove dr jsem se na toto ockovani ptala bohuzel mi rekla ze uz je pozde. V nemocnivi mi ale zaroven rekli ze zrovna toto ockovani je zbytecne ze je nekolik typu rotaviru a maji tam deti i co ockovani maji. :zed:

Kattka6611
Povídálka 46 příspěvků 12.03.19 19:52
@Anonymní píše:
a jak dlouho ste nechodila do kelektivu jeste po rom co se mu udelalo lepe?

to už přesně nevím, byl malý byla jsem s ním na mateřské, ale 5-7 dnů po průjmu bych asi nešla do kolektivu

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.03.19 22:22
@Kattka6611 píše:
to už přesně nevím, byl malý byla jsem s ním na mateřské, ale 5-7 dnů po průjmu bych asi nešla do kolektivu

jde o to, ze jsem zakazala navstevy i rodiny na tyden malu uz 3 mesic ma porad neco nejdriv sesta nenoc pak opakovana chripka s 40C horeckama a ted rotaviry kdy uz zkoncila v nemocnici tak se bojim, ze na ni nekdo prskne a zas neco chytne. Tu imunitu ma uz uplne v haji. Coz rodina me moc nechape. Tak jestli uz to neprehanim ale ve stavu v kterem ji hospitalizovali uz bych zazit nechtela :think:

Josef44
Kecalka 144 příspěvků 14.03.19 22:48
očkování proti rotavirům

Aplikuje se od 6 to 12 týdnů věku ( první dávka) pak po měsíci další 2 dávky. O svých dětech rozhodujte sama nenechte si něco doporučit vy nesete rizika jak za případné komplikace po očkování pak za zbytečné nemoci.

doporučované očkování pro malé děti je
pneumokok , chřipka (až od 6 měsíců a pak každý rok) , rotaviry , meningitida (A,C,Y, W135+B) ,

před nástupem do školky navíc plané neštovice a žloutenka typu A V závislosti na životním stylu klíšťová encefalitida.
Dospívající dívky pak rakovina děložního čípku.

Z toho pneumokok , chřipka, rotaviry a plané neštovice dítě určitě prodělá , takže očkování není prevence , ale fakticky léčba.

Váš příspěvek
Reklama