Jak srazit horečku u batolete?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.19 21:07
Batole jak.srazet horecku

Ahoj,
Maly 14 mes.,se rano vzbudil teply…mel pres 38..ma vodovou rymu, parkrat odkaslal(asi z rymy)…Dvakrat vecer ublinkl(davil se rohlikem a z hlenu..ostatne vse pak. vyslo i nosem..).Prvni cipek paralen srazil teplotu pod 38,pak mel nurof. cipek..jenze hned kadil asi do 10 min..teplota ruzne skakala mezi 38.2 a 37.8..no a v 19 paralen cipek a dlouho mel porad 38(dlouho to neako dolu,byt.me.lehce.nad 38…)ted.ma.celnim 37.5…Zaroven teda rostou 2 trojky dole..vvera jedna jeste nebyla a.dnes jiz kousek venku prave.Muze byt toto vse i k zubum? Nikdy nebyl nemocny..jen jedna str. viroza den, ale blil jak alik..a vodove rymy.Co delat s tou horeckou pri 38-38.3 cca po odectu..hodne to ma na 38..Zabaly? Kam?

Přečtěte si článek: Batole a jeho vývoj přehledně

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
FenekUsaty
Závislačka 4723 příspěvků 07.03.19 21:12

Zabaly (nebo mokre ponozky atd.) se muzou jen v pripade, ze pri teplote nejsou studene nohy. Zaroven takhle nizke teploty ani nemusis srazet, do 38.5 se muzou klidne nechat, ja bych vubec nesrazela. Meris v zadecku nebo na povrchu? Pokud v zadecku, tak jeste odecti pul stupne. No a hlavne se podivej na vahu ditete a spocitej davku ucinne latky v Nurofenu a Panadolu, ten cipek muze byt slaby, ty jsou fakt pro male deti, nebo pak se delaji Panadol 125, ty jsou uz pro vetsi, Nurofen ani nevim, jestli se silnejsi dela.

Edit, uz vidim, ze pises po odectu. No i tak. Lepsi nez zabal je nechat chladnout na vzduchu - dat jen jednu vrstvu, nebo chladnouci koupel, nebo dite vzit telo na telo, ale takhle nizkou teplotu bych nechala.

Uživatel je onlineunuděná
Kelišová 7078 příspěvků 07.03.19 21:21

Do 38 nesrazim nikdy,vetsinou ani do 38,5,pokud dite neni vylozene vyrizene.Jinak davam hodne pit (klidne cokoli,co ma dite rado,sladky caj,dzus,stavu),kdyz je diteti vedro a ma teple koncetiny,tak otirame mokrym hadrikem celo,krk,dekolt,predlokti,nozicky -jak se voda odparuje,tak to pekne zchladi. Pripadne dame rychlou lehce teplou sprchu (ne studenou!).

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.19 21:25

Dekuji holky..
On je drobny..ma.max 9kg..takze snad cipky ok…vzdy mu zabraly..
Ted uz ma mene…tak snad uz se to horsit nebude..
Ja se vzdy hrozne.bojim febrilek..proto srazim jakmile je 38 a.vic..pod samozrejme ne..
A myslite si,ze je mozne to poblinkani o k zubum..ze ho davily hleny?Bylo to 2×..Jednou jedl rohlik..U jedne takove blici virozy byl fakt vyrizenej

Kelišová 7078 příspěvků 07.03.19 21:29

Jojo,taky mi deti parkrat jako mimina zvracely z rymy,ony deti do tri let neumeji moc. dobre odkaslavat a ten hlen se jim hromadi. A horecky k zubum taky znam,specialne stolicky u syna,to byla lahudka..A trojky pry taky hodne deti pozlobi.

FenekUsaty
Závislačka 4723 příspěvků 07.03.19 21:29

To blinkani bych klidne hlenum pricitala, oni ani nemusi mit viditelnou rymu, staci zahleneni vzadu v dutinach, takova ta „zadni ryma“, a jak to vsechno polykaji, tak diky tomu muzou blinkat a v noci klidne kaslat. Teploty k zubum - spousta lidi rika, ze to muze byt. Ja s tim nemam zadnou zkusenost, ktera by me vyslovene presvedcila, vzdycky jak mely deti teplotu, tak bud jen jednorazove vylitla, nebo trvala a pak se k tomu neco pridalo. Ale verim, ze muzou byt. Snad to u vas bude ono :-)

fia80
Závislačka 3135 příspěvků 07.03.19 21:46

Horečku nesrážím pokud dítě nemá halucinace nebo není zcela apatické. Tělo potřebuje horečku, aby mohlo vybít viry a bakterie. Také dítě, kterému se horečka nesráží, tak více spí a odpočívá a tělo může lépe bojovat s nemocí.

Já říkám, že horečka je u nemoci kamarád a ne nepřítel, který se musí co nejdříve porazit.

fia80
Závislačka 3135 příspěvků 07.03.19 21:50

Febrilní křece nastávají při rychlém snížení nebo zvýšení teploty, což většinou bývá po nástupu nebo ukončení účinku léku proti horečce.

A s febrilními křečmi mám zkušenosti u dcery, když měla cca rok a půl. Od té doby právě horečku uměle nesnižuji. Kdybych se k tomu rozhodla, tak použiji zábaly na ručičky a nožičky nebo koupel ve vodě max. o 2 stupně studenější než je horečka.

Mamazkoncesveta
Kecalka 123 příspěvků 07.03.19 21:51

U nás zabírá na srážení horečky octovy zábal na nohy (voda s octem, namočit ponožky, zabalit nohy do ručníků, po 20min. sundat) a spaní jen pod prostěradlem, neb se dcera hodně potí i normálně. Než se naučila pořádně vysmrkat běžně během nachlazení i bez teplot ublinkavala, podle mého hleny, co jí tekly do krku a kolikrát si stěžovala i na bolavé bříško. Zuby horečky nedoprovazely, takže to že své zkušenosti neznám. Jen bývalá uslintana a nevrlá.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.19 22:06

@fia80 dekuji..zabaly…jasne..takze lepsi nez leky..kdyz chci snizit a nehrozi pak febrilky..

Kelišová 7078 příspěvků 07.03.19 22:48
@Anonymní píše:
@fia80 dekuji..zabaly…jasne..takze lepsi nez leky..kdyz chci snizit a nehrozi pak febrilky..

Ale to vis,ze hrozi.Zrovna octovy zabal je pomerne slusny vyvolavac,jelikoz velmi rychle snizi horecku.Hlavne pozor,jak zde uz padlo-nikdy nedavat zabaly ci studene obklady diteti,ktere ma studene koncetiny ci mramorovanou kuzi!
S @fia80 souhlasim,ale ono zalezi,jak ktere dite na horecku reaguje..Treba ty moji prcci funguji casto i s 39 v pohode,lezi,pospavaji,ale komunikuji,pijou.V momente,kdy ja bych mela 38,5,tak umiram :mrgreen: A treba zrovna dnes jsem dceri (4r) na noc Nurofen dala,i kdyz mela jen 37,8,ale rikala,ze ji boli cele telo,bylo videt,ze je uplne vlacna (marodime uz par dni).Takze jako prioritu beru,ze se v klidu vyspi.

fia80
Závislačka 3135 příspěvků 07.03.19 23:19
@Anonymní píše:

Febrilní křeče nebude mít dítě, kterému se teplota uměle nesnižuje, ať už léky, zábaly nebo koupelí.

Třeba moje děti to mají tak, že jeden až jeden a půl dne mají vysoké teploty +- 39 stupň, další den nebo půl den mají teplotu kolem 37 a další den pak už 36,5. Tím, že jim do jejich teplot nezasahuji, tak si to tělo koriguje samo a nemá potřebu teplotu snižovat skokově a proto jim pak nehrozí febrilní křeče.

Vy máte v rodině výskyt febrilních křečí nebo se jen bojíš, že je dítě může dostat. Dispozice k febrilním křečem jsou většinou geneticky dané. Když to má někdo v rodině, tak je ta šance vyšší než u ostatních dětí.

Nevím, co je na tom pravdy, ale ohledně těch octových zábalů jsem četla, že se nedoporučují dávat moc často a malým dětem z důvodu, že to nějak může odvápňovat kosti.

fia80
Závislačka 3135 příspěvků 07.03.19 23:36

@unuděná dospělí nic nevydrží :mrgreen: Za sebe nejsem teda schopna říct, protože jsem naposledy měla vysoku horečku před 9 lety a to jen z důvodu, že jsem měla úžeh nebo úpal.

Teď jsem dokonce prodělala 2 angíny a moje tělo horečkou nezareagovalo a teplota se mi vyšplhala na zavratných 37,5 stupně. Ale bolest v krku mi tu teplotu solidně vynahradila :mrgreen:

Ať je malé brzo lépe a to přeji i synovi od zakladatelky :kytka: .

Uživatel je onlineP4ja
Echt Kelišová 8683 příspěvků 08.03.19 09:15

Nám doktor napsal diazepam, právě jako prevenci těch křečí.

fia80
Závislačka 3135 příspěvků 08.03.19 10:31
@P4ja
@P4ja píše:
Nám doktor napsal diazepam, právě jako prevenci těch křečí.

A to napsal jen jako prevenci nebo dítě už křeče někdy mělo?

Jestli jen jako prevenci, tak to mi příjde šílené dávat takový oblbovák. Dítě se teda zřejmě kvalitně vyspí, ale za jakou cenu.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama