Rozbitá pračka? Zeptejte se manželů

1139
20.7.15 19:02

Rozbitá pračka?? Zeptejte se manželů

Ahoj holky, potřebuju poradit, předem díky :D
Já peru a najednou při ždímání rachot jak z kulometu, drnčí celá koupelna. Prádlo dobře vyprané, vyždímené, vše ok. Potom peru podruhé, drobnější prádlo a to samé, zase rachot při těch nejvyšších otáčkách.
Zblbla jsem manžela, že jsme asi doprali atd…(těšíc se na novou pračku konečně). Přišel domů, zkusil ždímání naprázdno bez prádla a pračka se ani nehne. Na prázdno funguje. Čím to může být? Děkuji, zeptejte se prosím doma. :hug: díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

19062
20.7.15 19:04

Doma se máme zeptat, co máte vy s pračkou? :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.7.15 19:08

@bessy
Nekouká vám skrz buben nějaká zapadlá sponka, pírko? To se mi jednou stalo a dělalo to horznej bordel…nastesti jsem to vypatrala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
524
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3772

@bessy Zkoušela jsi mrknout dolů a vyčistit filtr?
Ještě mě napadla vysypaná ložiska :oops:, ale to je čistě ženský nápad :mrgreen:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
965
20.7.15 19:11

Tak když je v pračce prádlo, tak se v tom bubnu různě mele a bouchá. A když tam prádlo není, tak se prostě jen víceméně rovnoměrně točí voda, ne? Prostě naprázdno tam není žádné závaží, které lítá sem a tam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50114
20.7.15 19:16

To vypadá na povolený řemen.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50114
20.7.15 19:18
@Ancek píše:
Tak když je v pračce prádlo, tak se v tom bubnu různě mele a bouchá. A když tam prádlo není, tak se prostě jen víceméně rovnoměrně točí voda, ne? Prostě naprázdno tam není žádné závaží, které lítá sem a tam.

Když pračka ždíme, tak se to prádlo v ní tou odstředivou silou ani nehne, jen je ten buben mnohonásobně těžší a může se stát, že špatně vyvážený.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
965
20.7.15 19:34
@RadkaCh píše:
Když pračka ždíme, tak se to prádlo v ní tou odstředivou silou ani nehne, jen je ten buben mnohonásobně těžší a může se stát, že špatně vyvážený.

No jo, ale to by se pak přece projevovalo stejně, ať už je pračka plná nebo prázdná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69004
20.7.15 19:36

@bessy Vyndej drobné z kapes ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50114
20.7.15 19:37
@Ancek píše:
No jo, ale to by se pak přece projevovalo stejně, ať už je pračka plná nebo prázdná.

No ono mokrý prádlo ti přidá takových klidně 10, možná i víc kilo a nikdy se neposkládá ideálně rovnoměrně (kvůli tomu je problém vyždímat třeba jednu mikinu). A prázdný roztočený buben potom není pro řemen nebo ta ložiska takový problém jako naplněný buben.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9612
20.7.15 19:39

Nic, vyhodit. Me napred pracka taky zdimala jako kdyz startuje tryskac. Pak se prestala tocit uplne, posunula jsem s ni a vypadlo z ni spodem nejspis zavazi, takova cerna cihla ktera delala mourovej prach cernej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
965
20.7.15 19:43
@RadkaCh píše:
No ono mokrý prádlo ti přidá takových klidně 10, možná i víc kilo a nikdy se neposkládá ideálně rovnoměrně (kvůli tomu je problém vyždímat třeba jednu mikinu). A prázdný roztočený buben potom není pro řemen nebo ta ložiska takový problém jako naplněný buben.

Jo máš pravdu. Tak nějak jsem to původně myslela, ale jak na to koukám, tak jsem to úplně špatně vyjádřila :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.7.15 20:03

Jen tak mimochodem, při montáži před prvním praní, vyšroubovali jste zezadu ty pojistné šrouby?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50114
20.7.15 20:04

@strýček sally :mrgreen: To by snad poznali už dřív, ne? :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu