Rozumí někdo chemickému složení repelentu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
hanula23
Kecalka 468 příspěvků 30.04.19 09:19
rozumí někdo chemii? repelent

Prosím zajímalo by mě, zda je toto složení repelentu skutečně přírodní a neškodlivé : Účinná látka: 10 g/ 100 g směs cis- a trans-p-methan-3,8-diol

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Russet
Neúnavná pisatelka 15952 příspěvků 30.04.19 09:26
@hanula23 píše:
Prosím zajímalo by mě, zda je toto složení repelentu skutečně přírodní a neškodlivé : Účinná látka: 10 g/ 100 g směs cis- a trans-p-methan-3,8-diol

Apart from its use as an insect repellent active substance, p-menthane-3,8-diol has several other applications, or potential applications, such as antiseptics, antibiotics, fungicides and bactericides.

hanula23
Kecalka 468 příspěvků 30.04.19 09:43

@Russet díky to jsem také našla - plus nějaké články v aj - bohužel moje aj je na velmi špatné úrovni a nedokážu si z toho vzít zda je to pro lidské zdraví škodlivé či nevadí

Russet
Neúnavná pisatelka 15952 příspěvků 30.04.19 09:56
@hanula23 píše:
@Russet díky to jsem také našla - plus nějaké články v aj - bohužel moje aj je na velmi špatné úrovni a nedokážu si z toho vzít zda je to pro lidské zdraví škodlivé či nevadí

Ty jsi nikdy neslyšela slova fungicid, antibakteriální, bakterie?

Když si repelent aplikuješ správně, není zdravý škodlivý. Sice lze koupit i přírodní repelenty, ale nemusí být tolik účinné.

Elenloth
Závislačka 4240 příspěvků 6 inzerátů 30.04.19 09:58

@hanula23 Je to součást oleje z nějakého druhu eukalyptu. Takže se přirozeně vyskytuje v přírodě, ale může se vyrábět i uměle.
Jestli je to neškodlivé nevím, škodit může cokoli, i voda. :think:

Jana525
Kelišová 5535 příspěvků 30.04.19 09:59

P-Menthane-3,8-diol (011550) Biopesticide Registration Eligibility Document Issued: 5/00 I. Executive Summary The Biopesticides and Pollution Prevention Division (BPPD) has reviewed data submitted under Federal Insecticide, Fungicide and Rodenticide Act (FIFRA) by S. C. Johnson & Son, Inc. This data has been submitted for the purpose of assessing the potential hazards and exposures that might result from the proposed technical grade product, containing the new active ingredient, p-Menthane-3,8-diol. This new pesticide will be used to formulate pesticide products that can be applied to human skin and clothing to repel insects. Based on the review of submitted information, dose levels and toxicity endpoints were evaluated to characterize potential risks. Based upon the evaluation of the submitted data and information, there is reasonable certainty of no harm to the U. S. population or subpopulations including infants and children as the result of the pesticidal uses of p-Menthane-3,8-diol. A. Identity p-Menthane-3,8-diol Technical, formerly submitted as Granola 97, is an insect repellent manufacturing use product that consists of p-methane-3,8-diol as the active ingredient. p-Menthane-3,8-diol is made from extracts of eucalyptus plants. The product is a mixture of +/-cis and +/-trans isomers of p-methane-3,8-diol. B.Use The active ingredient, p-Menthane-3,8-diol, is used as an insect repellent on human skin and clothing. C.Risk Assessment The technical grade active ingredient, p-Menthane-3,8-diol, is placed into Toxicity Category IV for acute oral toxicity, dermal toxicity and skin irritation, and Toxicity Category I for eye irritation (Toxicity Category II for the end-use product). It is not a skin sensitizer. The no-observed-adverse-effect level (NOAEL) from a 90-day dermal toxicity study in rats was established at a limit dose of 1000 mg/kg/day. The NOAEL for immune suppression, as determined in a 28-day dermal study, via a primary antibody response to sheep red blood cells/plaque forming cell assay was > 3000
mg/kg/day in mice. The NOAEL for maternal and developmental toxicity was established in rabbits at 3000 mg/kg/day by the dermal route. Mutagenicity studies evaluated p-Menthane-3,8-diol for its potential to cause point mutations in bacteria and mammalian cells, chromosomal aberrations in mammalian cells, and induction of micronuclei in polychromatic erythrocytes from mouse bone marrow, and found no genotoxicity at the doses tested, with and without metabolic activation. Based on the evaluation of the submitted data, there were no endpoints of concern. Thus, there is reasonable certainty of no harm to the U. S. population or subpopulations, including infants and children, from the labeled use of the technical grade active ingredient. Two end use repellent products were submitted for registration. Analysis of potential risks from exposure to the end-use (spray) pesticide product has been conducted. BPPD considered the possible effects of the other ingredients and the dilution factor of the active ingredient in those formulations, and a determination of an appropriate safety factor for risk characterization has been made. The end use product, OFF! Botanicals Insect Repellent, originally submitted as UICK II, (EPA Reg. No. 4822-509) complies

hanula23
Kecalka 468 příspěvků 30.04.19 10:01

@Russet samozřejmě že slyšela a četla - nicméně fungicidně a antibakteriálně mohou působit i látky zcela přirodní a neškodlivé.
Pokud máš tip na přírodní repelenty budu ráda.

hanula23
Kecalka 468 příspěvků 30.04.19 10:10

@Jana525 díky, ale moje aj - je velmi špatná - z tohoto chápu - že pokud je používáno přiměřeně, jedná se o bezpečnou látku i pro kojence je to tak? jinak je to látka syntetická?

Russet
Neúnavná pisatelka 15952 příspěvků 30.04.19 10:12
@hanula23 píše:
@Russet samozřejmě že slyšela a četla - nicméně fungicidně a antibakteriálně mohou působit i látky zcela přirodní a neškodlivé.
Pokud máš tip na přírodní repelenty budu ráda.

Já repelenty nepoužívám vůbec. Ale když zajdeš do lékárny, jistě tam budou mít jiný než Off!
Když se repelent nestříká do pusy a na poškozenou kůži, pak se omyješ, oblečení vyperes, nic ti to neudělá. Není to DDT.

Russet
Neúnavná pisatelka 15952 příspěvků 30.04.19 10:13
@hanula23 píše:
@Jana525 díky, ale moje aj - je velmi špatná - z tohoto chápu - že pokud je používáno přiměřeně, jedná se o bezpečnou látku i pro kojence je to tak? jinak je to látka syntetická?

Kojence snad není třeba stříkat. Existuji repelenty pro děti, ale ty jsou pro starší.

Jana525
Kelišová 5535 příspěvků 30.04.19 10:16
@hanula23 píše:

Moje Anglictina taky neni super. Pochopila jsem, ze je to latka bezpecna a zrejme i prirodni. Nevim na co to primo potrebujes, zda budete v nejake nebezpecne oblasti, ale ja nikdy na deti nic takoveho nepouzivala. Proste jsem jim obleceni pokapala eukalypt. olejickem anebo tea tree olejem nebo kapla do vlasu.

Russet
Neúnavná pisatelka 15952 příspěvků 30.04.19 10:22
@Elenloth píše:
@hanula23 Je to součást oleje z nějakého druhu eukalyptu. Takže se přirozeně vyskytuje v přírodě, ale může se vyrábět i uměle.
Jestli je to neškodlivé nevím, škodit může cokoli, i voda. :think:

Jo, taky jsem našla, že jsou vyráběny z eucalyptů. A přidává se k tomu něco chemického.

NaCl je taky chémie a přitom je to sůl. Ve větším množství škodlivá.

Russet
Neúnavná pisatelka 15952 příspěvků 30.04.19 10:23
@Jana525 píše:
Moje Anglictina taky neni super. Pochopila jsem, ze je to latka bezpecna a zrejme i prirodni. Nevim na co to primo potrebujes, zda budete v nejake nebezpecne oblasti, ale ja nikdy na deti nic takoveho nepouzivala. Proste jsem jim obleceni pokapala eukalypt. olejickem anebo tea tree olejem nebo kapla do vlasu.

Tee tree olej je prý i proti vším. Kápnout za ouško. Syn nemá rád ten mentolový odér :mrgreen:

hanula23
Kecalka 468 příspěvků 30.04.19 10:24

@Russet tak off - má zrovna DEET - valná většina ho obsahuje.

Já tady řeším složení repelentu z dm - který používáme již několikátý rok i na děti - celkem hojně celé léto - nicméně dříve bylo na obalu napsáno - olej eukalyptu citronového, hydratovaný - cyklizovaný - jako člověk totálně chemicky nevzdělaný jsem žila v tom, že se jedná o neškodlivý repelent na přírodní bázI ( NAROZDÍL OD TĚCH CO OBSAHUJÍ DEET)

• teď změnily obal a je to tam napsáno takto 10 g/ 100 g směs cis- a trans-p-methan-3,8-diol
  • zkoumám protože když něco nevím - poradím se a pokud to není neškodlivé, raději se poohlédnu po jiné alternativě
  • o vhodnosti použití repelentu bych nepolemizovala, řekla bych, že se odvíjí od životního stylu :think:
Jana525
Kelišová 5535 příspěvků 30.04.19 10:25

@Russet jo jo, mazala jsem ho detem do vlasu a pak uz nikdy vsi nedonesly. Jen se jich porad ve skole ptali, cim to voni :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama