RWE nedoplatky

16
30.4.16 00:18

RWE nedoplatky

Dobrý den, mám dotaz, jsem matka samozivitelka, s malou dcerou jsme si proanjmuli byt 2+1, který je ale ve starém baráku, topení + ohřev vody + vaření, vše na plyn, plyn jsem si vzala od RWE s měsíční zálohou 1400, stropy jsou snížené, teplo je celkem rychle, ale mám strach ze záloha nebude stačit a bude potom. velký nedoplatek, známá měla 10 tisíc a to topila minimálně, jaký máte prosím zkušenosti? Existují nějaké řady jak vytapet šetrné? Mám z toho docela strach, jsem s dcerou sama a peněz máme jen tak tak, děkuji za příspěvky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22973
30.4.16 00:40

Předně by bylo dobré zjistit kolik stálo topení bývalého nájemníka, od toho se můžeš odrazit. No a nejšetrnější topení je to, když nenecháváš topení vychladnout, ale stále temperuješ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
124
30.4.16 00:42

Mam taky 2+1, stary nezatepleny barak a vse na plyn. Platime zalohy 2000,–, s tim, ze pres den topime na 18st a v noci na 16st. Loni nam 2000 vraceli.. lepsi si dat vetsi zalohu a pak mit kazdy rok neco k dobru :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20128
30.4.16 05:54

@Soldier tak hlavne vasi spotrebu prubezne sleduj, at nejsi zaskocena vyuctovani. Nevim, kde mate plynomer, zda snadno pristupny v byte nebo nekde na chodbe, to se kdyztak dompluv s prinajimatelem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2002
30.4.16 06:33

Radši dát větší zálohy než pak doplácet. My podobná situace jsme měli zálohy 1600,– a i tak se občas objevil nedoplatek. A jak už tu někdo psal nenechat byt „vychladnout“, ale pořád udržovat stabilní teplotu, nepřetápět samozřejmě, sprchovat se a v zimě větrat rychle a účinně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.4.16 08:27

Já taky preferuji větší doplatky a pak se vrací. Já v zimě ale topim minimálně, raději se obleču.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
11340
30.4.16 09:26

@Soldier já měla zálohu 1500 taky na ohřev vody, teplo a vaření (trouba teda na elektřinu) a vraceli mi 3 tisíce. Záleží jak budeš topit. Já topila jen opravdu když byla velká kosa a v podvečer na chvíli. Jinak jsem skoro netopila. Byla ve druhém patře a byt byl zateplený. Nebyla to potřeba. Byt jsme měli 2+1. Teď jen na plynu vařim a stojí mě to 150 korun měsíčně. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat