S mimčem do Německa

488
9.8.05 21:25

S mimčem do Německa

Ahojky,
potřebuju radu. Nemám ještě Matěje napsanýho ani v pase, ani v občance. Stačilo by při výjezdu do Němec mít jen jeho rodný list? Předpokládám, že spíš ne, takže další dotaz - nedělá se náhodou zapsání do pasu na počkání, případně jak dlouho to trvá?

Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

227
9.8.05 21:33

Ahojky,
mne zapsali prcka v Praze do pasu na pockani. Ale kamaradka na malem meste cekala 14 dni, tak si tam zavolej a optej se. Myslim, ze do Nemecka ho tam budes muset mit napsaneho. Aspon mne, kdyz jsem jela do Rakouska, to kontrolovali.
Cauky Romca a David

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Vvv
1364
9.8.05 21:38

Ahoj, tušíš správně :) Dítko ti zapíšou do pasu na počkání, po předložení tvého a jeho rodného listu (pro jistotu předem zavolej, které doklady přesně požadují). Trvalo to pár minut a stálo to 50 Kč. Úřednice mi doporučovaly zapsat dítě do pasu dokonce i když mám malého v OP, prý to někdy nestačí a mohly by být problémy.
Příjemnou cestu přejí
Verča a Adámek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595
9.8.05 21:40

Ahojky,
my jsme si nechávali zapsat Lucinku do pasu letos v dubnu a bylo to na počkání. Ani jsem nezjišťovala jak je to s rodným listem a rovnou ji nechala zapsat. Stálo to tuším 50,– Kč a musela jsem mít občanku, její rodný list a vypsala jsem tam nějaký formulář. Nevím jestli jsi z Prahy, ale na Praze 3 bylo děsnejch lidí. Nevím, jak bych to tam s ní přežila několik hodin, kdybych neukořistila včas číslo. Na Praze 7 to bylo bez čekání, ale když tam manžel vlezl, tak mu nepříjemná úřednice sdělila, že musí mít vyplněný formulář a dala mu ho, že je venku nenechávají. Pak ho vykopla a mohl se vrátit až ho vypsal. Ještěže se to nedozvěděl po vystání fronty. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
165
9.8.05 22:35

Já jezdím do Německa hodně často a mám holky napsaný v pase. Jen jednou se mě jedna celnice zeptala, jestli tam mám napsaný děti. Ale ono je to také tím, že máme značku na autě místní a ty oni ani neprohlíží, aby to nezdržovali. Když tam třeba jedou poláci, tak je kontrolují a nebo když je to značka auta odněkud dál, např. Praha. Holky jsme tam nechali napsat asi 2 měsíce po porodu, ale první tam šel manžel a já mu řekla, ať mi je tam taky nechá napsat, přece jen, on pracuje, máme dvojčata a nikdo nám nepomáhá. A oni, že to nejde, že tam musím osobně. To mě docela vytočilo, člověk ze začátku nevěděl, kam skočit a oni otravují s takovou kravinou. Určitě si do pasu nech baby napsat. M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama