S miminkem do Dubaje

85
28.10.19 11:09

S miminkem do dubaje

Ahoj holky, mám otázku na ty co cestujete do zahranici s miminky, v březnu letíme do Dubaje, bude mu v tu dobu 8 měsíců, chci ještě kojit když to půjde a dávat prikrmy. Zajima mě, jak berete jídlo sebou, jak převařujete vodu (konvice na hotelu no..moc hygienický to není) a jak jste vzali kocarek do letadla, máme drahy kocarek za 70tisic a bojím se aby se nepoškrabal nebo neponičil, řekli mi ze na palubu můžeme vzít golfku, no ale nevím jestli tu klasickou skládací a nebo i trojkombinaci sporťák.. popřípadě jestli jste ho nějak balili a co autosedačka když pojedeme taxíkem z letiště? :(
Moc dekuji za každou radu ❤️

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

988
28.10.19 11:21

@Vavanda
Ke kočárku - existují speciální obaly přímo na konkrétní kočárek. Ale já bych asi na dovolenou vzala jen obyčejné golfky, ten drahý nechala doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
361
28.10.19 11:23

Ja si na prevareni vody beru svoji konvici, mam takovou mini. Jidlo - sklenicky, kapsicky.
Pro osmimesicni dite bych vzala sportak nebo golfky. Na palubu ti je urcite nevezmou:)) prijedes s nima ke vchodu do letadla, slozis a oni je nalozi do zavazadlovyho prostoru a pak po priletu zas vylozi - bud hned k letadlu a nebo az pak se zavazadlama. No kocar za sedm petek bych asi radsi nechala doma :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22757
28.10.19 11:25

Velký kočár nech doma, jestli plánujete cestovat častěji, tak si kupte ten skládací co se dá dát i na palubu jako kufr. Autosedačka může být vaše, nebo si ji zajistěte u taxi nebo čím pojedete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1308
28.10.19 11:26

Mám takovou cestovní mini rychlovarnou konvici pro takové případy. Jinak když jsme letěli s miminkem, tak jsem brala skleničky s sebou, můžeš vzít i do příručního zavazadla s sebou na cestu. Kočárek jsme balili pro jistotu do igelitového pytle, aby nám ho neuspinili, na palubu se snad dají vzít i nějaký spesl golfky, ale ty jsem nikdy neměla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.10.19 11:34

@Vavanda kup si na cestování nějaký levnější kočárek, taky jsme to tak řešili. Aspoň ti nebude líto, když ho tam omlati f když jsem viděla, jak tam s tím hází a jak jim jeden kočárek z letadla vypadl až na zem, tak jsem byla ráda, že jsme koupili jen golfky z druhý ruky… V 8m jsem už dávala buď neprevarenou balenou kojeneckou vodu a nebo prevarenou kohoutkovou (ale jen doma). Příkrmy podle toho, jak a co bude v té době jíst, to asi teď ještě nemůžeš vědět. Ale normálně skleničky /kasicky jsem měla s sebou. V letadle mi skleničku ohrali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
150
28.10.19 11:47

My jsme byli v létě s miminkem (necelé 2měsíce) na 14dní v hotelu a vše v naprostém pořádku. Kočárek máme také tak drahý a proto jsem koupila za 5tis gmini grand (jde napolohovat z korby i sporťák) a udělala jsem dobře. Nebylo to sice nic luxusního, na co jsem zvyklá, ale po cestě zpět nám dali kočárek prasklý - toho jsme si všimli až při skládání do auta na parkovišti a už nám reklamaci neuznali..navíc byl celý poškrábaný a prostě jsem ráda, že jsme náš nebrali. Skrz taxík, tak kamarádka si objednávala taxík z centrály i s autosedačkou za příplatek. Záleží jak to máte daleko, když jsem kdysi dělala chůvu, na letiště jsme jezdili taxíkem tak, že mi malý seděl na klíně, to bylo nějakých 20km.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2852
28.10.19 12:10

Dost zalezi, s jakou spolecnosti letite, kazda to muze mit s kocarky trochu jinak… My jsme na dovcu k mori s Travelem brali normalne velky sportak od trojkombinace a bylo to uplne v pohode. Videla jsem rodinu i s hlubokym kocarkem a pustili nas az k letadlu. My jsme ho teda v gatu obalili fresh folii. A prezil to uplne bez uhony. Hrozne jsem to resila predem, jak s kocarkem a zadnych poradnych inforamci na netu jsem se nedopatrala, vsude psali neco jineho :roll: Az jsem si poslala dotaz primo na Travel. Kamaradka dela na letisti pro Air France a ta mi rikala, ze by nas k letadlu se sportakem nepustili, ze ten by musel jit s kufrem. Tady ti kazdej rekne neco jinyho, informuj se na infolince spolecnosti, se kterou letite.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1346
28.10.19 12:16

@Vavanda ja si myslim, ze na cestu do letadla si muzete koupit kocarek urceny primo k tomu. Treba Bugaboo ant nebo Babyzen YOYO :) daji se slozit tak, ze je strcite v letadle do uloznyho prostoru nad hlavou :) je to dalsi vydaj, ale predpokladam, ze to neni problem.

Se zbytkem neporadim, protoze to jsme neresili :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
147
28.10.19 12:45

Některé hotely Vám pro mimčo vše zařídí, pokud si zažádáte dopředu. My teď meli naposledu v hotelu snad vše, od postýlky, přes houpací lehátko, dětskou kosmetiku, ohřívačku lahví, sterilizátor apod. Teď bude malému rok. Cestujeme často a v 8. měsíci už jsem moc věcí tolik neřešila, takže když nebylo potřebné vybavení, tak s konvicí nebo mikrovlnkou jsem si tam vždy vystačila. Samozřejmě ten hotel musel mít nějakou úroveň. :) Což v Dubaji je v pohodě, ale zase se tam voda z kohoutku nepije, tak abyste měli na pokoji třeba dětskou vodu. Jinak s odvozem ideálně též přes hotel a vyžádat si autosedačku. Na kočárek dělají celkem bytelný cestovní vaky, nikdy jsme ho poškozený neměli. Teď už máme ten, co se vejde i na palubu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
926
28.10.19 12:52

Babyzen yoyo doporučuji nebo levnější dělají už i jine značky většinou označení travel. Ald jestli mate prcka malého a budete cestovat často vyplatí se koupit i teď. Je polohovací, slozis jednou rukou a das si přes rameno a sebou do letadla.
Ne všude totiž daji kocarek zase u letadla co ho odevzdavas. Stalo se nám zrovna na Malorce. Než jsme došli k pasum s kufry byla to poradna dálka a tam nám gofky jezdily. Bylo to v noci, kluk 2,5 lety spal a pěkne jsem se pronesla.
Jinak už mám třetí dite a všude vozime svou cestovní konvici a odlity saponat a štětku na vymývání lahvi, samo lahve ale i plastove misky na prikrmy. Skleničky jsem ohrivala jako ve vodní lázni v te konvicce. Ale děti pily vždy čaje takže vodu jsem stále vařila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama