Samolepící folie na nábytek

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
aduska912
Kecalka 352 příspěvků 29.01.19 14:16
samolepící folie na nábytek

Ahoj, uvažujeme o koupi nového (světlého)nábytku do obýváku. Je nám líto vyhodit některé kusy tmavého nábytku, myslíte, že by tato komoda (viz foto), šla oblepit samolepící světlou folií a vypadalo by to hezky? Má někdo s lepením fólií zkušenosti?

Reakce:
Aduš8
Závislačka 3412 příspěvků 29.01.19 14:19

Tak pokud si s tím člověk pohraje, oblepit určitě půjde, ale otázkou je, jak dlouho to vydrží. Já jsem takhle renovovala skříňky v dětském pokoji a jde na tom vidět každé ťuknutí hračkou.

aduska912
Kecalka 352 příspěvků 29.01.19 14:21

@Aduš8 a jdou ty fólie po čase třeba strhnout a nalepit nové?

Kriss Tina
Echt Kelišová 7624 příspěvků 29.01.19 14:21

Tyjo těžko říct, já oblepovala synovi do pokoje taky skříňku, ale jenom dvířka, byla dost tmavá, prakticky černá a to se mi do děcáku nehodilo, ale oblepila sem jenom dvířka na světlou barvu, vypadalo to mnohem lépe, ale ty boky a vrchní desku sem si netroufla, nevím jak bych udělala ty hrany aby to nějak vypadalo :think:

Janli
Kelišová 7235 příspěvků 29.01.19 14:37

Jde to a celkem to vydrží, ale je potřeba investovat do kvalitní a drahé folie. Ty levné se vytahují a odlepují. Pak je potřeba spočítat, co bude levnější. Jestli nový nábytek nebo renovace.

krtek93
Neúnavná pisatelka 18234 příspěvků 29.01.19 15:55

My jsme oblepovali jen dvířka (korpus byl původně bílý, to se hodilo, dvířka tmavá, takže jsme je přelepili na světlé dřevo a bílou). Máme to tak 8 let a dobrý, jen asi na dvou, třech místech nám dítko do toho udělalo kdysi rýpance. Ale už nějakou dobu se nic dalšího nežádoucího neobjevuje, tak doufám, že to ještě chvíli vydrží :)

Jančakecalka
Generální žvanilka 22703 příspěvků 29.01.19 16:00
@aduska912 píše:
Ahoj, uvažujeme o koupi nového (světlého)nábytku do obýváku. Je nám líto vyhodit některé kusy tmavého nábytku, myslíte, že by tato komoda (viz foto), šla oblepit samolepící světlou folií a vypadalo by to hezky? Má někdo s lepením fólií zkušenosti?

Určitě by to šlo a vypadalo by to hezky. Mi dělali s manželem před 11 lety celou rohovou kuchynskou linku, všechny dvířka, police, prostě komplet.Vypadalo to krásně celých 11 let, nikde se nic neodlepovalo, ani v místě, kde šla pára od rychlovarné konvice.byla to docela dřina, dělali jsme se s tím týden, ale stálo to za to.Dělali jsme to DC fixem, prodává se dodnes.Kdybychom se nestěhovali loni na podzim, měli bychom ji dál. ;)

zrnko
Kecalka 448 příspěvků 29.01.19 17:49

Tak je fólie a fólie. Obyc fólií bych nedávala. Dala bych ten DC fix. Taková nebo ji podobna se používá běžné u výrobců nábytku a dveri. Já jsem si kopila takovou na dveře. Je silnější, pevnější a má i relief jako dřevo. Jen bych přidala tip. Na rohy a vůbec bubliny atd je skvělá horkovzdusna pistole.

Jančakecalka
Generální žvanilka 22703 příspěvků 30.01.19 14:33
@zrnko píše:
Tak je fólie a fólie. Obyc fólií bych nedávala. Dala bych ten DC fix. Taková nebo ji podobna se používá běžné u výrobců nábytku a dveri. Já jsem si kopila takovou na dveře. Je silnější, pevnější a má i relief jako dřevo. Jen bych přidala tip. Na rohy a vůbec bubliny atd je skvělá horkovzdusna pistole.

Bud ta nebo nám hodně pomohl i fén a pokud ani to nešlo, tak bublinku propíchnout jehlou, je to sice piplačka, ale dá se to a výsledek je krásný :palec:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

První láska ji odsoudila k neštěstí. Vilma Cibulková stále hledá s muži štěstí

Je krásná, talentovaná, charismatická, ale ani to nestačilo k tomu, aby by... číst dále >

Erika Stárková z Mostu!: Vycpávám si prsa ponožkami, jsem maskot severu

Erika Stárková (34) je aktuálně nejslavnější herečkou Česka, díky roli Dáši v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >