Samostatnost ve 4. třídě

12074
15.11.10 22:38

samostatnost ve 4. třídě

Ahoj, chci se jen zeptat, zda i u vašich školáků ve 4. třídě už funguje, že si samostatně zjišťují, co zameškali a dopisují si sami učivo od spolužáků? Tedy aniž by jim to učitel připomínal. Asi jsem byla bláhová a jsem matka kvočna, myslela jsem si, že jim řekne ještě, dopiš si novou látku z dějepisu apod, brali jsme Slovany, nebo tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6545
15.11.10 22:42

to nevim. Ale vím, že ve 2. třídě jsme si se sousedem nosili domů úkoly atp…asi by měl mít aktivní přístup i žák (v tomhle věku i rodiče)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12074
15.11.10 22:47

Já měla, ale jelikož jezdí domů sama, s učitelkou se nevidím, tak jsem se mailem dotázala, co má dohánět, a v odpověď jsem dostala, že dožene průběžně, úkol domů za ten jeden den nic, víc jsem se tedy nepídila. Spolužaček se ptala a řekly jí, že ten promeškaný den jen připravovaly kulisy na chystané představení. Učitelka jí dala dodělat jen něco z matiky.
No asi je to fakt moje a dcery chyba, měly jsme po tom jít víc, ale čekala bych přece jen víc komunikace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50730
15.11.10 22:49

Upřímně bych se svého dítěte asi zeptala já sama, jestli má dopsáno, co zameškalo, zjištěno, co brali a ideálně to už umí :lol: Vůbec by mě nenapadlo očekávat, že učitel bude sledovat, kdo na co chyběl a upozorňovat dítě, že chybělo.

Ale zas nevím, jak to chodí, možná ze mě jenom mluví nezkušenost :oops: :mrgreen: Mně nosili úkoly spolužáci a když nikdo nepřišel, tak mě mamka hnala, abych se šla zeptat spolužačky, co bydlela nad náma :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50730
15.11.10 22:51

Tak třeba fakt nic nebylo, i takové dny jsou :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2845
15.11.10 22:51

Eliško , ve 4. třídě už to dětem nikdo nepřipomíná. Alespoň tedy u nás. Navíc i ve čtvrté třídě už kluci měli více učitelů než jednoho (to musíte mít taky - minimálně jazyk…). Ve čtvrté třídě se předpokládá samostatnost - spíš jsem jim to připomněla já , aby se zeptali.To by se paní učitelka zbláznila, kdyby to měla všem hlídat :wink: .
Při delší absenci jsme to řešili mailem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12074
15.11.10 22:56

JJ, mně to je jasný, ale vzhledem k tomu, že každý den je jiný, často se ani nedodrží průběh rozvrhu, tak asi prostě nejde spolíhat na to, že se zeptám spolužáků. Jak je vidět, na spolužačky udělala ten den dojem jen výtvarka a moje dítě získalo dojem, že celý den nedělali nic jiného :roll: Jinak samozřejmě šla do školy s připomenutím ode mě, aby se zeptala, co má dohánět, a taky se zeptala (viz výš). Ale ona to asi holt potřebuje víc polopatě (a já taky :lol: ).
No poučení propříště.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5430
15.11.10 23:09

Já tedy nevím, jak je to ve čtvrté třídě, ale mám prvňáčka a ten hlásil paní učitelce, že druhý den nepřijde do školy a jestli by mu mohla zadat práci. Samozřejmě jsem mu to ráno musela říct. Ale jsem si jistá, že ve čtvrté třídě už je dítě natolik samostatné, že by si toto mělo hlídat samo :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1438
15.11.10 23:24

no, moje holka si ve třetí třídě zameškanou látku zjišťovala sama - resp. jsem jí to připomněla a ona věděla, že když si všechno zameškané nezjistí a nedodělá a přinese (další) poznámku za zapomínání, tak má další týden zákaz počítače :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14232
16.11.10 08:45

Já si pamatuji jako dítě, že nám to připomínaly- učitelky, asi tak do druhé třídy, potom to bylo samozřejmostí maminky a dítěte :nevim:
Myslím, že by to chtělo víc samostasnosti u dcery,syna

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12074
16.11.10 09:13

JJ, díky, my se polepšíme. Díky všem za odpovědi :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
853
16.11.10 10:04

Eliško-řekla bych,že je to individuální.Každá škola to má jinak /resp.,každý učitel/.Dcera je ve 4.tř.,pokud chybí,tak si musíme sami zajistit spoluž.,který ji donese úkoly, jejich třídní ji napíše vše na lístěček,včetně toho,co probírali.Z předmětů u jiných učitelů si to zjišťuje sama /např.angličtina/.Ale už zdůrazňují samostatnost. :wink: Taky to vždycky nefunguje… :lol: Holt,na jedné straně jsou děsně „dospělácký“ a na druhé pořád prťátka,za který musíme myslet :mrgreen: Každopádně- školní absence se snažíme co nejvíc omezit,protože to dohánění je pak trest hlavně pro rodiče!! :mrgreen: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12074
16.11.10 10:15

Raduso, díky :) No dcera chyběla teď poprvé jeden den od začátku roku, takže to byla taky pro nás premiéra. Letos má jinou učitelku, ta loňská nám taky psala lístek nebo mi odpověděla na mail, co máme dohánět, podstatně podrobněji. Letos už se počítá s vlastní dedukcí :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama