Šátek pro roční dítě?

253
30.1.07 21:22

Šátek pro roční dítě?

Ahojte maminky, které nosíte miminka v šátku,
mám ročního chlapečka, který jen tak brzo nezačne chodit :cry: (a možná že vůbec nezačne). Tahat ho od auta v autosedačce je už pěkná dřina, když ho vezmu jen tak do rukou tak ho už musím držet pořád, protože postavit ho nemůžu a pak nemám volné ruce (sundat bundu a boty třeba na rehabce je pak problém). Kočárek je tak nejlepší řešení, ale zase se mi ho nechce vždycky tahat, skládat do kufru a zase ho rozkládat a to už nemluvím o věčném čekání na výtah, hledání bezbarierového přístupu atd…
Chtěla bych se zeptat na vaši zkušenost a hlavně jak dlouho jste nosili v šátku svoje děti. Nerada bych koupila šátek za 2500 - 3000 a pak ho používala pár měsíců. Četla jsem že se využije až do 36 měsíců, což by se nám asi ještě vyplatilo. Nosit ho budeme stejně tak proč ne v šátku ať si úplně neodrovnám páteř.
Děkuju za rady M

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2236
30.1.07 21:31

Ahoj,

ja bych asi prvne satek pujcila a vyzkousela, jestli v nem vydrzi. Neco jineho je dite nosit na rukou a nosit v satku. Ne kazdemu prckovi se to libi obzvlaste pokud zacinate az v roce.

Pokud chces kupovat, tak bych sla asi radeji do nejakeho z druhe ruky. Spousta mamin je prodava temer nepouzite.

Tvou situaci znam moc dobre. Dcera zacala chodit az v patnacti mesicich a to jsem mela mesic pred porodem druhe dcery.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
279
30.1.07 22:09

Ahoj,
existují i vaky a krosny. V tomhle věku už bych šla do krosny. Je to pro záda lepší. Ale je dražší.
Kdyby jsi stále chtěla šátek - mohu ti svůj zapůjčit a uvidíš. A kdyby ti vyhovoval, tak ti ho můžu odprodat. My už ho nepužíváme. Mám problém s páteří .........
Teri
VŠECHNO NEJLEPŠÍ :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5331
30.1.07 23:06

ahoj, nevím jestli šátek řeší přímo tvoji situaci - např. na té rehabce stejně musíš z šátku nejdřív dítě vymotat a pak sundávat.. já jsem malýho nosila asi do jeho 7-8 měsíců, pak jsem ho už moc neunesla.. a nebyl nějakej tlusťoch, v roce měl necelých 9 kg. takže asi půjčit, vyzkoušet.

Krosna je další možnost, ale taky z ní bolí záda, pokud nemáš nějakou dražší a nejsi zvyklá tahat na zádech zátěž.

tak dobře pořiď

iv-ka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
30.1.07 23:12

Ahoj,
vak i krosnu bych v tomhle případě vynechala. Vak je jen na jedno rameno a to už pro tebe nepřipadá v úvahu. Krosna podle mě vyžaduje sedící dítě (sedíte?) a je to docela velký verk :)
Teď máš na výběr mezi šátkem, nosítky Mei Tai nebo pak ergonomickými nosítky - u nás Ergo, Patapum nebo Alpino.
Jestli máte v plánu další mimčo, asi by se ten šátek vyplatil nejvíc. Dneska jsme vážili doma mého Pepiho a navážili jsme 16kg a je to stále občasný nošenec. Možná pro tebe bude složitější naučit se vázat, zvlášť jestli třeba zezačátku nebude klučina moc spolupracovat, myslím, že asi bude chvilku trvat, než příjde na to, co s ním děláš a co se od něj vyžaduje, tady asi hodně záleží na jeho povaze.
Samozřejmě by bylo nejlepší nejdřív vyzkoušet a až pak koupit. Odkud jsi? Nechceš zajít třeba na nějaký kurz a pokoukat se tam?
My jsme začínali se šátkem a teď nosím už taky v Ergu, princip je hodně podobný nošení v Mei Taii. „Vázání“ je o dost jednodušší než v šátku, není tam tolik úvazů na výběr, ale je to ideální právě na tohle rychlé poponášení.
Já si myslím, že ve vašem případě by určitě nějaké nosítko bodlo, já už na ruce Pepiho unesu asi 5 minut, takhle se ta doba prodlužuje na hodiny 8) :)
Jesltli umíš anglicky, zkus se zaregistrovat na thebabywearer.com a pročíst tamní diskuzi, je tam spousta mamin, co nosí své odrostlejší potomky…
Věrka alias nepřihlášená VeruskaK

• Nahlásit
  • Citovat
174
31.1.07 08:01

Ahoj,

na Tvoju situáciu jednoznačne odporúčam Ergo - je síce dosť drahé, ale je s ním veľmi jednoduchá manipulácia, dá sa použiť pre nosenie vpredu aj vzadu a pre nosiča i dieťa je veľmi pohodlné. Ja v ňom denne nosím nášho 22m a 14 kg syna. Vyzerá takto:

http://ergobabycarrier.com/

a dá sa už objednať aj u nás. Pokiaľ ste náhodou z Prahy, môžeme sa stretnúť a môžeš si ho vyskúšať.

Zdravím, Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
380
31.1.07 09:30

Matesatko a co nejake malinke lehounke golfky? Treba zapp se slozi behem peti vterin a je lehounkej, tak z skoro nosis jenom vahu ditete. S tim satkem nevim, nemam zkusenosti, jenom vim ze kdyz jsme meli nositko od chicca tak to byla horsi manipulace ( uvazat na sebe, decko polozit na sedacky, vlozit do nositka, pripnout, narovnat se, pozamykat auto s prckem na brise…) nez strcit decko s autosedackou na podvozek od zappa a jelo se. A jsou i lehci skladaci golfky do takoveho mini batuzku

http://www.mimibazar.cz/foto.php?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
253
31.1.07 17:58

Šátek pro roční dítě?

Moc vám všem děkuju za rady :D a za nabídku si vyzkoušet jak šátek tak nosítko. Jsme z Ostravy, takže nosítko Ergo carrier nevyzkoušíme, ale podle toho co jsme o něm četli a viděli na internetu se nám moc líbí. Malej se už sám po:,–(í a vydrží sedět , ale pořád není ten sed úplně OK. Když moc chce tak sedí rovně, ale většinou má kulatý záda (kifozu).
Na nošení batohů jsem celkem zvyklá. Když jsme jezdili do Prahy na sádrování tak jsem většinou cestovala s báglem na zádech a ověšeným kočárkem přede mnou :? Docela to šlo. Zvládla jsem i vaši pražskou specialitku - schody do metra :lol: Bohužel ale nejsou eskalátory nebo plošiny či výtahy všude :(
Zítra jdem na rehabku tak jsem si pro sestřičku vytiskla obrázky nosítka Erga carrier a zkusím to s ní probrat, jestli se pro nás hodí.
Nad golfkami jsem uvažovala taky, ale šátek nebo nosítko mě zaujali taky proto, že (například u Vatanaie) psali, že nošení může mít i trošičku stimulační funkci. Na dítě se přenáší moje pohyby atd…Trochu mi to připomělo hippoterapii, jenom tím koněm budu já :lol:
Ještě jednou díky za pomoc M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama