Sestry Nela a Eliška?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.18 11:21
sestry Nela a Eliška?

Máme doma už jednu pětiletou Nelinku a teď bude mít sestřičku. Co říkáte na jméno Eliška? Myslíte, že by se to moc pletlo? Nebo je blbý dát jedno jméno více zdrobnělé?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

chaela
Ukecaná baba ;) 1297 příspěvků 2 inzeráty 08.08.18 11:25

Mně by se to pletlo, Neli a Eli. Ale každému ti vadit nemusí, taky jim můžete říkat jinak. Co se týče zdrobneleho jména, známí ze stejného důvodu pro druhé dítě vybrali jméno jiné. Mně by to třeba bylo jedno, zdrobnit de dani obe, nadávat se taky dá oběma:)

sarinka12322
Nováček 08.08.18 11:26

Asi bych vybrala jiné jméno

elinka90
Závislačka 2522 příspěvků 08.08.18 11:33

Jsem Eliška a toto jméno bych svýmu dítěti nedala :-)

mamoch
Zasloužilá kecalka 571 příspěvků 08.08.18 11:41

Elišku bych nedala. El, Eli, Neli, Elen je tolik, že mám dojem, že ani jiná jména se nedávají…

terien
Echt Kelišová 8118 příspěvků 08.08.18 11:42

Na Elišku už mám alergii :roll: každá druhá je Eliška, nedala bych ani za nic, to bych na ní radši volala Karle.

Serpentini
Zasloužilá kecalka 746 příspěvků 08.08.18 11:43

@mamoch mám stejný pocit. A ještě Emma, Sofie a Viktorie :?

Neeky
Kecalka 418 příspěvků 08.08.18 11:48

Nedala bych. Přijdou mi, že jsou ta jména v základním tvaru nesourodá (nehodí se k sobě) a jejich zdrobňováním budou znít dost podobně.

luccifera
Ukecaná baba ;) 1113 příspěvků 08.08.18 12:12

My doma mame Elisku a je pravda, ze neni snad vylet do zoo, nebo nakup, aby nekdo nevolal na dote Elisko anebo neprosel se slovy - je, my mame taky Elisku :D ale nejak to neresim, ve vsech skolach, kam jsem chodila bylo me jmeno 2×-3× :lol:

Lalelale
Ukecaná baba ;) 2424 příspěvků 08.08.18 12:15
@Anonymní píše:
Máme doma už jednu pětiletou Nelinku a teď bude mít sestřičku. Co říkáte na jméno Eliška? Myslíte, že by se to moc pletlo? Nebo je blbý dát jedno jméno více zdrobnělé?

Nedávala bych. Jako Eliška bych velice záviděla Nele její hezčí jméno. Elišku znám sice jen jednu, ale své jméno hodně neměla ráda. Též se mi spíš nelíbí.

KamisB
Kelišová 6812 příspěvků 08.08.18 12:16

moc krásné jméno, ale mne vždycky přišlo, že to je jen jméno pro holčičku.
Třeba u dospělého a ještě cizího mi Eliška prostě přijde divné no, ale to jen názor ;-)
a taky jich je teď mraky.

NikysekR
Extra třída :D 10337 příspěvků 12 inzerátů 08.08.18 12:19

Eliška se mi nelíbí a nikdy nelíbilo, nechápu tu šílenou popularitu tohoto jména. Takže za mě ne.

DORYnka
Povídálka 46 příspěvků 08.08.18 12:20

:mrgreen: a já bych je dala … Byla kdysi reklama teda kamarádky od školky Nelca a Elca a my si tak říkáme s kamarádkou a … Kdybych měla dvě holčičky,tak bych chtěla ,aby se jména nějak hodily nebo rymovaly :oops: a tohle je krásná varianta … Píšou tu hodně,že Elišek je hodně,ale když se mi to jméno líbí taky,tak by to byla jen moje Eliška :palec: :pankac:

Havran007
Ukecaná baba ;) 1925 příspěvků 08.08.18 12:21
@Lalelale píše:
Nedávala bych. Jako Eliška bych velice záviděla Nele její hezčí jméno. Elišku znám sice jen jednu, ale své jméno hodně neměla ráda. Též se mi spíš nelíbí.

Většina Elišek by Nele její jméno nezáviděla. Tak hovoří statistiky..

Lalelale
Ukecaná baba ;) 2424 příspěvků 08.08.18 12:28

@Havran007 jméno dávají rodiče, ty Elišky se tak samy nepojmenovaly.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Že ho Me Too semele? Ale kdeže! Ronaldo střílí gól za gólem a zřejmě se bude ženit!

Už už to vypadalo, že se kariéra hvězdného fotbalisty Cristiana Ronalda... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >