Reklama

Sestry Nela a Eliška?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.18 11:21
sestry Nela a Eliška?

Máme doma už jednu pětiletou Nelinku a teď bude mít sestřičku. Co říkáte na jméno Eliška? Myslíte, že by se to moc pletlo? Nebo je blbý dát jedno jméno více zdrobnělé?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

chaela
Ukecaná baba ;) 1094 příspěvků 08.08.18 11:25

Mně by se to pletlo, Neli a Eli. Ale každému ti vadit nemusí, taky jim můžete říkat jinak. Co se týče zdrobneleho jména, známí ze stejného důvodu pro druhé dítě vybrali jméno jiné. Mně by to třeba bylo jedno, zdrobnit de dani obe, nadávat se taky dá oběma:)

sarinka12322
Ukecaná baba ;) 1153 příspěvků 2 inzeráty 08.08.18 11:26

Asi bych vybrala jiné jméno

elinka90
Ukecaná baba ;) 2468 příspěvků 08.08.18 11:33

Jsem Eliška a toto jméno bych svýmu dítěti nedala :-)

mamoch
Zasloužilá kecalka 523 příspěvků 08.08.18 11:41

Elišku bych nedala. El, Eli, Neli, Elen je tolik, že mám dojem, že ani jiná jména se nedávají…

terien
Kelišová 7465 příspěvků 08.08.18 11:42

Na Elišku už mám alergii :roll: každá druhá je Eliška, nedala bych ani za nic, to bych na ní radši volala Karle.

Serpentini
Zasloužilá kecalka 507 příspěvků 08.08.18 11:43

@mamoch mám stejný pocit. A ještě Emma, Sofie a Viktorie :?

Neeky
Kecalka 412 příspěvků 08.08.18 11:48

Nedala bych. Přijdou mi, že jsou ta jména v základním tvaru nesourodá (nehodí se k sobě) a jejich zdrobňováním budou znít dost podobně.

luccifera
Zasloužilá kecalka 993 příspěvků 08.08.18 12:12

My doma mame Elisku a je pravda, ze neni snad vylet do zoo, nebo nakup, aby nekdo nevolal na dote Elisko anebo neprosel se slovy - je, my mame taky Elisku :D ale nejak to neresim, ve vsech skolach, kam jsem chodila bylo me jmeno 2×-3× :lol:

Lalelale
Ukecaná baba ;) 1874 příspěvků 08.08.18 12:15
@Anonymní píše:
Máme doma už jednu pětiletou Nelinku a teď bude mít sestřičku. Co říkáte na jméno Eliška? Myslíte, že by se to moc pletlo? Nebo je blbý dát jedno jméno více zdrobnělé?

Nedávala bych. Jako Eliška bych velice záviděla Nele její hezčí jméno. Elišku znám sice jen jednu, ale své jméno hodně neměla ráda. Též se mi spíš nelíbí.

KamisB
Kelišová 6796 příspěvků 08.08.18 12:16

moc krásné jméno, ale mne vždycky přišlo, že to je jen jméno pro holčičku.
Třeba u dospělého a ještě cizího mi Eliška prostě přijde divné no, ale to jen názor ;-)
a taky jich je teď mraky.

NikysekR
Extra třída :D 10277 příspěvků 3 inzeráty 08.08.18 12:19

Eliška se mi nelíbí a nikdy nelíbilo, nechápu tu šílenou popularitu tohoto jména. Takže za mě ne.

DORYnka
Povídálka 46 příspěvků 08.08.18 12:20

:mrgreen: a já bych je dala … Byla kdysi reklama teda kamarádky od školky Nelca a Elca a my si tak říkáme s kamarádkou a … Kdybych měla dvě holčičky,tak bych chtěla ,aby se jména nějak hodily nebo rymovaly :oops: a tohle je krásná varianta … Píšou tu hodně,že Elišek je hodně,ale když se mi to jméno líbí taky,tak by to byla jen moje Eliška :palec: :pankac:

Havran007
Ukecaná baba ;) 1870 příspěvků 08.08.18 12:21
@Lalelale píše:
Nedávala bych. Jako Eliška bych velice záviděla Nele její hezčí jméno. Elišku znám sice jen jednu, ale své jméno hodně neměla ráda. Též se mi spíš nelíbí.

Většina Elišek by Nele její jméno nezáviděla. Tak hovoří statistiky..

Lalelale
Ukecaná baba ;) 1874 příspěvků 08.08.18 12:28

@Havran007 jméno dávají rodiče, ty Elišky se tak samy nepojmenovaly.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Co bude Kristelová řešit na YouTube? Záhadnou věc, kterou nikdo nezná

Moderátorka Kateřina Kristelová se rozhodla začít natáčet videa na YouTube,... číst dále >

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama