Shnilý brambor v příkrmu

Anonymní
30.5.17 14:49

Shnilý brambor v příkrmu

Hezký den, maminky,
stala se mi nemilá věc a nechci působit jako nějaká nezodpovědná matka, tak raději anonymně…
Dávala jsem malému synkovi příkrm ze skleničky a našla jsem tam po snědení asi půl porce černou bramboru (asi shnilá nebo plesnivá).
Udělalo se mi z toho dost špatně, myslela jsem, že toto se v dětské stravě nemůže stát.
Nevím, zda syn nějakou takovou při jídle snědl, ale každopádně byla jistě celá porce kontaminovaná.
Nechci působit jako hysterka a jet na pohotovost, ale mám o syna velký strach. Vím, jak je plíseň toxická.
Myslíte, že mu hrozí nějaké nebezpečí? Máte zkušenost?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3401
30.5.17 14:51

Kolik je dítěti? Na pohotovost bych určitě nejela. Jen ho hlídej, myslím, že max. to vyzvrací nebo vyprůjmuje. Ale s největší pravděpodobností se nestane vůbec nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.5.17 14:53

Mně to z té fotky nepřijde jako plesnivé nebo shnilé, zdá se mi to jako poškození bramboru od drátovce :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.5.17 14:59

@přírodní A u toho by snedeni nejak nevadilo?

• Nahlásit
  • Citovat
6952
30.5.17 15:01

Prosím tě, uklidni se, toto není pravděěpodobně plesnivé, víš co toho tvůj synek sní až mu bude rok nebo dva roky, věř mi, že děti si pochutnávají na písku a dalších jinych mnamkách, svíčky, voskovky, :mrgreen: :mrgreen:
takže klid, maximálně bude zvracet nebo mít průjem, ale jinak mu myslím nic nehrozí :), pl

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.5.17 15:02

@prcekniky @prcekniky @přírodní Děkuji vám, ale znáte to… strach o dítě je ten nejhorší.

• Nahlásit
  • Citovat
30.5.17 15:02
@tumpach píše:
Prosím tě, uklidni se, toto není pravděěpodobně plesnivé, víš co toho tvůj synek sní až mu bude rok nebo dva roky, věř mi, že děti si pochutnávají na písku a dalších jinych mnamkách, svíčky, voskovky, :mrgreen: :mrgreen:
takže klid, maximálně bude zvracet nebo mít průjem, ale jinak mu myslím nic nehrozí :), pl

Ano, každé dítě si musí sníst svoje kolečko hnoje, aby bylo zdravé. Tak říkával náš děda :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6952
30.5.17 15:04

@přírodní taky si myslím :), že je to škůdce, a není to nikterak nezávádné :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14267
30.5.17 15:04

Taky si nemyslim, ze je to plisen. Jinak spolehat na to, ze kupovany prikrm je bezzavadny je blbost staci spatne utesnene vicko a prikrm klidne zplesnivi, pouceni pro priste detem stravu poradne prohlidnout a nejlepe i ochutnat, ikdyz je to kupovana sklenicka. Na pohotovost nejezdi, byla bys za hysterku, maximalne se malej pokadi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6952
30.5.17 15:05

@Iustitia omnibus můj taťka to říká taky, a možná proto, že moji rodiče nebyli úzkostliví na hygienu tak nejsem tak často nemocná :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.5.17 15:06

@Kriss Tina Ale to víčko klasicky klaplo, čili sklenička byla uzavřená dobře. Myslela jsem, že ta zelenina do příkrmů a celkově ten obsah skleničky je testovaný a že je to lepší než zelenina někde ze supermarketu…

• Nahlásit
  • Citovat
14267
30.5.17 15:08

Tak nikdy to nemas 100% jestli chces mit jistotu tak si kup zeleninu a uvar prikrm sama, pak vis co tam mas…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1248
30.5.17 15:09

Myslim, že to přežije

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.5.17 15:10

@Kriss Tina Asi to udělám, ale jak jsem říkala - skleničky jsou testované (třeba na pesticidy atd.), což zelenina v obchodě není. Myslela jsem, že pro jeho zdraví dělám to lepší. Ale tímto směrem tu diskuzi směřovat nechci.

• Nahlásit
  • Citovat
3233
30.5.17 15:10

Plíseň je škodlivá stejně jako hniloba. nicméně u obojího se jedná většinou o dlouhodobé působění většího množství. z jedné nahnilé/plesnivé brambory se nic nestane. až bude větší, sní toho spousty.

ale také si myslím, že ta brambora je spíš jinak poškozená než plesnivá.

a mimochodem proto nesouhlasím s tím, že „kupované je vždy přísně hlídané“. možná sledujou dusík, ale jinak prostě vezmou vagon zeleniny a brambor a rozemelou to. ne jako já doma, kdy každý kousek loupu/krájím/kontroluju…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama