Vši a žloutenka

29.5.17 16:31

Vši a žloutenka

Zdravím, nadpis asi trochu děsivý, ale v klidu, nás se to netýká ;) Jinak bych dala anonym.
Jde o to, že sousedovic holka přitáhla vši. Mi se s nimi nestýkáme, ale na chodbě se občas míjíme. Tomu nezabráním. A pokud jde o žloutenku, tak to jsem se doslechla až se zpožděním od jiné sousedky, že k nim chodila jejich dcera s dětma-4 děti a měli prý žloutenku. Mi to nevěděli, oni nám samozřejmě nic neřekli. Jde mi o to, jestli se to muže chytit i když s nimi do kontaktu nechodíme, pouze přes chodbu. Klika u dveří asi jo, ne? Nemáme s nima dobré vztahy, tak proto nám o těch vších a žloutence nic neřekli. :roll: Jen se bojim, aby dcera něco takového nechytla, protože z neurologického hlediska nesmí mít žádná očkování. Je vážně nemocná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2447
29.5.17 17:07

Tak vši asi takhle nechytí, ale žloutenku může. Když byla v Brně epidemie, prý se přenášela na madlech v tramvaji. Základ je pořádně si umývat ruce.
Nevím jak ve vašem případě, když už tam nakažení byli. Budeš si muset zjistit jakou má ta žloutenka inkubační dobu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7500
29.5.17 19:41

Pro klid v duši bych savem či jinou dezinfekcí umyla podlahu, kliky, dveře na chodbě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5632
29.5.17 21:34

@Jančakecalka Jakou žloutenku? Vlastně nic nevíš. Děti s akutní VHA (nebo E) by byly hospitalizovány. O jiné neuvažuju, nepřenáší se orálně-fekalni cestou. Proč by vám to sousedé měli hlásit? I kdyby to byla pravda, nejste v podstatě ani „kontakty kontaktů“ a žádná opatření by se vás netýkala. Tak si pro svůj klid vydezinfikuj kliky a buď v klidu.
Vši po chodbě určitě neskáčou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.5.17 14:53
@Alichi píše:
@Jančakecalka Jakou žloutenku? Vlastně nic nevíš. Děti s akutní VHA (nebo E) by byly hospitalizovány. O jiné neuvažuju, nepřenáší se orálně-fekalni cestou. Proč by vám to sousedé měli hlásit? I kdyby to byla pravda, nejste v podstatě ani „kontakty kontaktů“ a žádná opatření by se vás netýkala. Tak si pro svůj klid vydezinfikuj kliky a buď v klidu.
Vši po chodbě určitě neskáčou.

Hospitalizovaný byly, před pár dny se vrátily holky ze špitálu a jejich máma tam je ještě ted. Měly E.
Tak nevim, já jen, že když se vyskytla žloutenka ve škole u holky, tak to měla napsaný v žk. Proto jsem myslela, že by i oni měla teda aspon ze slušnosti říct, jak na tom jsou, když vědí, že je holka vážně nemocná, to je vše. Kliky a chodbu už jsem umyla.
O těch vších vim, že neskáčou po chodbě jen tak, chtěla jsem třeba jen vědět, jestli je to možný, když se s někym takovým potkám na chodbě…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.5.17 14:54
@pannda píše:
Pro klid v duši bych savem či jinou dezinfekcí umyla podlahu, kliky, dveře na chodbě

Už se stalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2447
31.5.17 19:06

Teda o žloutence E jsem v životě neslyšela, tak jsem si ji našla. Prý se přenáší kontaminovanou vodou a jídlem.
Takže by to mělo být ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17242
31.5.17 20:33

@Lidym u dcery byla kdysi na škole a měli stejná opatření, jako u áčka. Třída v izolaci, svůj záchod, svůj termín na jídlo a celá škola měla na určitý čas zrušené hromadné akce a výlety.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2447
31.5.17 20:39

@vokishka Díky za info. já jsme psala, co jsem se dočetla. To jsou věci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama