Diabetes 1 stupně u ditete

28.5.17 16:22

diabetes 1 stupně u ditete

Je nám čerstvé diagnostikovany diabetes 1 stupně chci se zeptat jak platí pojistovna pro děti věci spojené s diabetes (vojenská poj) děkuji Andrea k

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

28.5.17 16:56

Myslím, že pojišťovny platí dětem s Dm 1.typu všechno. Alespoň můj bratr s tím neměl nikdy problém (vzp). Nikdy neměl ničeho nedostatek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
155
28.5.17 21:01

Ahoj já jsem měla DM 1.typu v dětství..nyní mám 23, takže to není tak dlouho co jsem dovršila 18.. tuším že proužků do glukometru bylo asi 1800 na rok, senzory by měly být pro děti neomezeně pokud to nezměnili, já teda teď už doplácím na senzory 300Kč na jeden..inzulíny, pera(pokud je na perech), lancety do píchátka ke glukometru, jehly k perům, proužky na moč vše by mělo být zdarma a dostatek :) jsem tedy pojišťovna VZP(snad je to u všech pojišťoven podobně)..přeji hodně moc zdravíčka a trpělivosti, kdyby něco klidně se ptej :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2344
30.12.18 19:46

Nemuzu dohledat nic ohledne sladkosti. To dite nebude nikdy moct piticko, cokoladu, susenku, narozeninovy dort, Kinder vajicko? :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
597
30.12.18 19:53
@Alenapov8 píše:
Nemuzu dohledat nic ohledne sladkosti. To dite nebude nikdy moct piticko, cokoladu, susenku, narozeninovy dort, Kinder vajicko? :,(

Pokud bude mít hypo (nedostatek cukru),tak může

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
817
30.12.18 20:01

neboj, moje dcera jí všechno, i Kinder vajíčko, jen ty pitíčka jí nedávám, ale sladkosti normálně jí, má teď inzulinovou pumpu, s tou je to jednodušší Čokoládu taky, akorát se musí rozumně vejít do sacharidových jednotek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
817
30.12.18 20:05

nebo třeba nanuky Míša v ovoci, to je jen jedna jednotka, Kindervajíčko taky nebude moc jednotek, moc čokolády tam není, ale musíš to počítat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2344
30.12.18 20:22

@dalusa Dekuji. My sladkosti nikdy moc nedavali, ale nekdy bych dala rada. Tak to jste me uklidnila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2344
31.12.18 09:04

@dalusa Mohla bych tě poprosit, nebo někoho jiného, aby mi to tak nějak shrnul, co nás čeká? Doktoři řeknou jen obecné info, už dvě noci v kuse čtu různé diskuse a články a stejně si to neumím představit v praxi. Když si dítě přispí, to ho musím budit, abych zkontrolovala glykémii? Budu muset jídlo vybírat podle aktuálních hodnot nebo se časem naučím, že ráno snídá tohle, k obědu tohle? Když budume někde na výletě, tak mu nemůžu jen tak bez měření vrazit do ruky párek v rohlíku nebo sušenku? Nebo když mu dám něco, co mu chutná, tak jen dojí mňamku, budu ho trápit pícháním inzulínu? Budu pořád všechno vážit? To nebudu vařit pro všechny a jemu dát jen menší množství? Co školka, škola? To už asi nikdy nepůjdu do práce? A bát se, že se mi u druhého syna taky projeví celiakie nebo cukrovka? Mám fakt ty nejčernější myšlenky, že tohle opravdu nezvládnu. Můžete mi, prosím, někdo nastínit, jaký je váš denní režim? Je to opravdu tak hrozné, jak jsem psala? Moc dekuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.1.19 17:41
@Alenapov8 píše:
@dalusa Mohla bych tě poprosit, nebo někoho jiného, aby mi to tak nějak shrnul, co nás čeká? Doktoři řeknou jen obecné info, už dvě noci v kuse čtu různé diskuse a články a stejně si to neumím představit v praxi. Když si dítě přispí, to ho musím budit, abych zkontrolovala glykémii? Budu muset jídlo vybírat podle aktuálních hodnot nebo se časem naučím, že ráno snídá tohle, k obědu tohle? Když budume někde na výletě, tak mu nemůžu jen tak bez měření vrazit do ruky párek v rohlíku nebo sušenku? Nebo když mu dám něco, co mu chutná, tak jen dojí mňamku, budu ho trápit pícháním inzulínu? Budu pořád všechno vážit? To nebudu vařit pro všechny a jemu dát jen menší množství? Co školka, škola? To už asi nikdy nepůjdu do práce? A bát se, že se mi u druhého syna taky projeví celiakie nebo cukrovka? Mám fakt ty nejčernější myšlenky, že tohle opravdu nezvládnu. Můžete mi, prosím, někdo nastínit, jaký je váš denní režim? Je to opravdu tak hrozné, jak jsem psala? Moc dekuji.

Já to vím jen z dálky, clapeček s cukrovkou se s dcerou (PAS) ve školce dělil o asistentku. Záleží hodně, jak si to člověk zařídí. Ony ty děti to neberou nijak hrozně, zvyknou si a pak jim to ani nevadí. Když si přispí, maminka ho změří asi ve spánku, jak jsem pochopila, on je zvyklý, přijde mu to asi, jako když si třeba stříháš nehty. Ve školce pomáhala asistentka, aby si nevzal od dětí, zpočátku tam s ním mamka byla a měřila ho furt a hlídala, kdy se může najíst, pak se to AP naučila a maminka mohla nromálně do práce. Veškole to možná zvládne už z velké části sám, ty děti jsou šikovné a pomůcky dnes počítají s tím, že si píchají sami i předškoláci.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama