Sibiřský husky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.18 19:38
Sibiřský husky

Dobrý den, omlouvám se že píšu sem, ale už jsem v koncích, marně už pár měsíců sháním štěňátko Huskyho a už opravdu nevím kde, po pravdě mi nezáleží na tom jestli bude nebo nebude mít papíry, ale zase nechci naletet nějaké množce. Obepisovala jsem i chovné stanice, bohužel, několik odeslaných mailu ale jen jedna odpověď. Nemáte třeba někdo ve svém okolí někoho kdo má malou holčičku na prodej nebo poraďte kam se ještě obrátit, nejideálnější by byl odběr prosinec. Moc děkuji.

Reakce:

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25027 příspěvků 23.10.18 19:42

To si děláš srandu, ne? Je mi jedno, jestli bude mít papíry, ale nechci naletět množce??? :zed: :zed: :zed: :zed:

V tyhle skupině na FB jsi? https://www.facebook.com/…68647830115/
https://www.facebook.com/…68647830115/

Litta
Extra třída :D 13485 příspěvků 23.10.18 19:43

Shánět na konci října štěně na prosinec je naivní trochu. ;) A bezpapíráka nekupuj, vyroste ti z toho v lepším případě medvěd, v tom horším nemocný medvěd. Raději si počkej, koukni na klub a plánované vrhy, obepiš chovatele a buď trpělivá. Pes je závazek na 10–15 let a nezaslouží si uspěchat. Navíc s huskym není sranda – potřebuje zaměstnat, potřebuje hodně vylítat, a tím hodně nemyslím 2 hodiny venku denně jako potřebuje můj lovecký pes, ale husky je vytrvalec. Navíc neznám jediného, který by se venčil navolno, prý všichni zdrhají. Jestli je to jen výchovou a nevyběháním, nebo to tak prostě je, to netuším… Hodně štěstí a neunáhlený výběr. :kytka:

Celeste97
Zasloužilá kecalka 724 příspěvků 23.10.18 19:44

kupuj jedině s papíry! Pes bez PP je pokaždé z množírny! I když je to „domácí prostředí“ tak lidi, kteří schválně připouští psy bez průkazu jsou množáci. :zed:

Jinak asi budeš muset počkat, nemusí mít žádné vrhy zrovna :nevim:

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15477 příspěvků 23.10.18 19:45

Zkoušela jsi stanici Forjana? Když jsme vybírali psa, tak na nás působili velmi dobře. A na jejich stránkách hned v úvodu píší o volných fenkach.

Markéta80
Hvězda diskuse 40013 příspěvků 23.10.18 19:48

jestli jsi psala do stanic že chceš odběr v prosinci :? většina vrhů u psů je na jaře ;)

Mika.ella1
Povídálka 29 příspěvků 23.10.18 20:03

Pokud je vam jedno zda bude mit PP nebo ne, doporucuji plysaka.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.18 20:04

@Cuddy Moc děkuji za radu, na stránkách mají že mají malý holčičky, tak čekám na reakci a budu doufat.
Jinak pro ostatní, za radu že jedině s papirama jinak z toho může být cokoli a ještě k tomu nemocný moc děkuji , ale odpovědi tipu že pes je na dlouho a ne jen na chvíli, že potřebuje pohyb ano vím, představte si že jsem si o tomto plemeni nejdřív něco přečetla než jsem se rozhodla pro koupi. 2 psy už doma mám, vím co obnáší mít psa, ano husky je plemeno které potřebuje více pohybu ale s tím zamozdrejme počítám. Jinak na jedné fb stránce jsem, ale po přečtení příspěvku od jedné paní co si taky chtěla pořídit a většina ji div neukamenovala, že si má pořídit čivavu atd, tak to teda pardon, ale tam se bojím cokoli napsat, takže asi takhle. Užitečné rady ocení, třeba i rady co se krmení týče, ale urejpane komentáře se mi moc číst nechce. Děkuji za pochopení a doufám že jsem někoho neurazila. ;) :)

Litta
Extra třída :D 13485 příspěvků 23.10.18 20:12
@Anonymní píše:
@Cuddy Moc děkuji za radu, na stránkách mají že mají malý holčičky, tak čekám na reakci a budu doufat.
Jinak pro ostatní, za radu že jedině s papirama jinak z toho může být cokoli a ještě k tomu nemocný moc děkuji , ale odpovědi tipu že pes je na dlouho a ne jen na chvíli, že potřebuje pohyb ano vím, představte si že jsem si o tomto plemeni nejdřív něco přečetla než jsem se rozhodla pro koupi. 2 psy už doma mám, vím co obnáší mít psa, ano husky je plemeno které potřebuje více pohybu ale s tím zamozdrejme počítám. Jinak na jedné fb stránce jsem, ale po přečtení příspěvku od jedné paní co si taky chtěla pořídit a většina ji div neukamenovala, že si má pořídit čivavu atd, tak to teda pardon, ale tam se bojím cokoli napsat, takže asi takhle. Užitečné rady ocení, třeba i rady co se krmení týče, ale urejpane komentáře se mi moc číst nechce. Děkuji za pochopení a doufám že jsem někoho neurazila. ;) :)

To je super, že s pejsky máš zkušenost a jsi připravená. :palec: Jen bohužel tvůj zodpovědný přístup je nějak čím dál vzácnější, se mi zdá. :? V tomhle případě se ale určitě s nějakým chovatelem domluvíš, jen prostě v dobrých CHS bývají celé vrhy zarezervované ještě před narozením, … Napadá mě ještě, jestli i u husky bývají často nestandardní štěňata, třeba by to byl vhodný kompromis, pokud papíráka vyloženě „nepotřebuješ“, ale záruku původu bys měla. ;)

MáškaMarie33
Kecalka 214 příspěvků 23.10.18 20:31

A co na Slovensku, nekoukala jste?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.18 20:42

@MáškaMarie33 Koukala jsem na seznam chovatelských stanic, ale mám pocit že tam bylo jen Česko. Děkuji za radu :)

Mika.ella1
Povídálka 29 příspěvků 23.10.18 20:51

Doporucila byvh spis Chs obvolavat nez obepisovat ;)

Filzefina
Stálice 53 příspěvků 23.10.18 23:11

Prosim jedine s PP a dela se to tak ze obvolavas a reknes rovnou na co psa chces a do jakych podminek ho chces zda na sport chov atd. Nektera plemena maji hodne zajemcu a chovatele si mohou vybirat nove panicky. Neprodala bych treba stene s perfektním rodokmenem z pracovni linie nekomu kdo zavola a rekne ze chce psa na zahradu a kolik za nej. ( nebo ani nezavola a napise) :zed:

Litta
Extra třída :D 13485 příspěvků 23.10.18 23:31

@Filzefina Právě. Měla jsem původně chovatelské záměry (a to pořádně, ideálně zahraniční spojení, které by geneticky skutečně mělo přínos), ale když jsem o tom začala přemýšlet reálně, rychle jsem si to rozmyslela. Neměla bych na to nervy a bála bych se o osud všech štěňat. Mě by i mrzelo, kdyby ho vychovávali svazarmovskými metodami apod. A pak ho připustili se sousedy nebo mi ho dřív či později vraceli, že už je nebaví (= „závažné rodinné důvody“). Na to nemám. :zed: Obdivuji ty, kteří to dnes ještě dělají s láskou k plemeni, s rozumem a vizí, a ještě tomu dají všechnu tu lásku a péči, kterou to vyžaduje. :srdce:

MáškaMarie33
Kecalka 214 příspěvků 24.10.18 08:22
@Anonymní píše:
@MáškaMarie33 Koukala jsem na seznam chovatelských stanic, ale mám pocit že tam bylo jen Česko. Děkuji za radu :)

Musíte přes klub, zavolejte sem a informujte se na nově narozená štěňata, popř chovatelské stanice, abyste si je obvolala.
http://www.huskyslovakia.sk/klub/vybor-
 klubu/

A ještě jeden klub http://www.shthaniska.wbl.sk/Kontakt.html

Hodně štěstí

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Komentář: Předčasné volby vymažou ČSSD a Kalouska, Babiš může opět vyhrát

Práce dvou investigativních reportérů týkající se vyšetřování kauzy tzv.... číst dále >

Exkluzivně: Slavný herec Bill Nighy je v Praze! Co zde rocker z Lásky nebeské dělá?

Herec Bill Nighy (68), který se proslavil mimo jiné rolí svérázného rockera... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >