Poplatek za psa

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.18 18:09
Poplatek za psa

Ahoj, prosím, kde se platí poplatek za psa, když jeho majitel nežije v místě trvalého bydliště? Platí se v obci, kde žije, anebo v trvalém bydlišti?
Děkuji za radu.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Lucy75
Kecalka 221 příspěvků 3 inzeráty 19.10.18 18:12

Správně se má platit v místě, kde pes FAKTICKY žije.. často se to ale kvůli výši poplatku obchází a pejska si majitelé hlásí k příbuzným na vesnici, kde bývají poplatky xkrát nižší.. může to být ale problém při kontrolách aktivními městskými strážníky.. když vás budou denně potkávat, tak se to špatně vysvětluje :mrgreen:
opraveno v 19,06 :mrgreen: :mrgreen:

Příspěvek upraven 19.10.18 v 19:08

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.18 18:14

@Lucy75 Mně dnes paní z obce, kde žijeme, ale ne trvale, řekla, že prý ho musím zaplatit v místě trvalého pobytu, i když tam nežijeme :roll: .Poslala jsem jí poplatek na účet obce, prý mi ho bude vracet zpět.

Twixinka
Zasloužilá kecalka 971 příspěvků 5 inzerátů 19.10.18 18:16

@Lucy75 to neni pravda,je to v miste trvaleho bydliste majitele psa,ktery je zapsany v ockovacim prukazu ..

tininas
Ukecaná baba ;) 1135 příspěvků 19.10.18 18:18

Ahoj.

Poplatek za psa hradí jeho držitel, nikoliv majitel.

A držitel jsi ty.

Zákon 565/1990 Sb. o místních poplatcích.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.18 18:20

@Twixinka Aha,takže přece jen pejska budu platit v místě trvalého bydliště, i když tam nežijeme. A musí mít i známku z toho TP, když fyzicky žijeme jinde?Jde o to, kdyby se pes ztratil, tak ať platí ta známka z místa, kde se skutečně nachází, kdyby ho hledali. Děkuji.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.18 18:21
@tininas píše:
Ahoj.

Poplatek za psa hradí jeho držitel, nikoliv majitel.

A držitel jsi ty.

Zákon 565/1990 Sb. o místních poplatcích.

Dobře, jsem tedy držitel.

Heivka
Závislačka 3199 příspěvků 19.10.18 18:33
@Anonymní píše:
@Twixinka Aha,takže přece jen pejska budu platit v místě trvalého bydliště, i když tam nežijeme. A musí mít i známku z toho TP, když fyzicky žijeme jinde?Jde o to, kdyby se pes ztratil, tak ať platí ta známka z místa, kde se skutečně nachází, kdyby ho hledali. Děkuji.

Na nalezení psa je známka k ničemu, lepší je mít psa s registrovaným čipem a obojek nebo postroj s vyšitým jménem a telefonem.

Medvidek1998
Povídálka 45 příspěvků 19.10.18 18:52
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím, kde se platí poplatek za psa, když jeho majitel nežije v místě trvalého bydliště? Platí se v obci, kde žije, anebo v trvalém bydlišti?
Děkuji za radu.

poplatek se plati tam kde pes se.re a znecistuje travnik a chodnik

Uživatel je onlinemi.anetka
Kecalka 326 příspěvků 19.10.18 18:53

Nene, můžeš ho platit v místě, kde pes žije, ne podle trvalého bydliště (to teda taky můžeš ale proč) ale musíš poslat papír na úřad trvalého bydliště, že psa odhlašuješ a přihlašuješ tam a tam. Taky jsme to řešili.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.18 18:57

@Heivka To všechno už pejsek má…Jednou se mi pejsek zaběhl a policii zajímala i známka na krku s číslem.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.18 19:01
@mi.anetka píše:
Nene, můžeš ho platit v místě, kde pes žije, ne podle trvalého bydliště (to teda taky můžeš ale proč) ale musíš poslat papír na úřad trvalého bydliště, že psa odhlašuješ a přihlašuješ tam a tam. Taky jsme to řešili.

No on na tom trvalém pobytu není hlášen, ale je hlášen na místě nynějšího fyzického pobytu, kde jsme předtím měli trvalý pobyt, ale pejska jsme odsud neodhlásili, a protože tu žijeme nadále, tak mi přijde divné hlásit ho na místě nového trvalého pobytu, kde nežijeme. Má i známku ze současného místa pobytu, které kdysi bylo místem našeho trvalého pobytu. Moc se omlouvám, pokud jsem to napsala nějak krkolomně, ale snad se to dá pochopit.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.18 19:02
@Medvidek1998 píše:
poplatek se plati tam kde pes se.re a znecistuje travnik a chodnik

No mně paní z úřadu právě říkala, že ne, že ho musím nahlásit na místě TP, kde ale nežijeme.

Lucy75
Kecalka 221 příspěvků 3 inzeráty 19.10.18 19:06
správně z webu úřadu

Poplatky
Název životní situace Místní poplatek ze psů
Základní informace
Poplatník, tj. držitel psa, je povinen splnit ohlašovací povinnost u správce poplatku podle místa svého trvalého bydliště nejpozději do 15 dnů ode dne, kdy mu vznikla povinnost poplatek platit.

Poplatek se platí za psa staršího 3 měsíců, vždy od prvního dne měsíce, který následuje po měsíci, ve kterém vznikla držiteli psa ohlašovací povinnost.
Kdo je oprávněn jednat : držitel psa, fyzická osoba
případně pověřená osoba za žadatele

Způsob řešení Řeší se ohlášením na úřadu příslušné městské části podle místa trvalého bydliště držitele psa.

Povinnost platit za psa vniká držiteli až u psa staršího 3 měsíců.

Twixinka
Zasloužilá kecalka 971 příspěvků 5 inzerátů 19.10.18 19:09

@mi.anetka Na který úřad nahlásit psa?
Psa je nutno nahlásit na městském nebo obecním úřadě, který spadá pod vaše trvalé bydliště, a to co nejdříve od jeho pořízení. Poplatky jsou pak placeny od tří měsíců věku zvířete.
Kopirovano ze clanku z 8/2018 a predpokladam,ze za dva mesice se nic nezmenilo,takze pes se hlasi v miste trvaleho bydliste drzitele psa,ktery je zaroven vetsinou majitel ..

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Krym, místo, o němž se teď hodně mluví: Co tam vidět a jak se tam dostat?

Kauza Čapí hnízdo znovu rozvířila veřejné diskuze poté, co byla zveřejněna... číst dále >

Brzy budu venku! Pašeračka Tereza věří v zázrak a píše v base knihu za knihou

Ve čtvrtek k pákistánskému soudu opakovaně přišla Češka Tereza H. (22), která... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >