Línání pejska

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
rebecca123
Nováček 9 příspěvků 12.10.18 21:48
Línání pejska

Zdravím :) mam dotaz ohledne extremniho linani u pejska. V lednu jsme si ho adoptovali z utulku ze Slovenska. Ze zacatku skoro vubec nelinal, pak tedy po zime shazoval srst, to trvalo tak mesic a pul a bylo to zase v pohode. Tedka ale opet od konce sprna lina extremne, primo to z neho pada :lol: Pecuji o nej co muzu, davam mu kvalitni granule Brit, vycesavam (furminatorem) vencim, nekrmim konzervami ani lidskym jidlem. Mohl by mi nekdo napsat jestli ma podobnou zkusenost a jestli neco na to vubec zabralo? Ted jsem mu koupila i biotin na srst a kuzi, tak snad to k necemu alespon bude, jinak s nim uz opravdu pujdu k veterinari. Jinak pokud ma nekdo zkusenost s granulemi Eukanuba, napiste vase dojmy, dekuji ☺️

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Nimie
Nadpozemská drbna 26056 příspěvků 12.10.18 21:52

Jak vypadá? Dlouhosrstý? S podsadou/bez?

Yopii
Kecalka 321 příspěvků 12.10.18 21:59

1. Je treba vedet co je to za psa (typ srsti)
2. Brit ne, eukanuba ne :D (pouze ma zkusenost)
3. Je furt v byte nebo u domu venku nebo stridave?
4. Cca vek a kde byl predtim (byt/venek kotec) alespon cca posledni zimu jestli vis

Jinak bez info to vypada na prelinani letni srsti popripade po osobni zkusenosti vymenit brity za jine (treba fitmin)

Příspěvek upraven 12.10.18 v 22:06

rebecca123
Nováček 9 příspěvků 12.10.18 22:01

@Nimie pardon, zapomnela jsem napsat -je to krátkosrstá čivava, ale krizena s necim :D a pokud dobre chapu co to je podsada, tak ne, nema ji :)

JaninaMam
Kecalka 328 příspěvků 1 inzerát 12.10.18 22:06

@rebecca123 ja mam dlouhosrstou a liname maličko, krmime granulemi platinum a ani moc nevyčesavame :kytka:

rebecca123
Nováček 9 příspěvků 12.10.18 22:07

@Yopii
Krátkosrstá křížená čivava, je většinu času doma vevnitř, ale poustime ho i na dvur, vek presne nevim, ale veterinar odhadl tak 5-6 let, u predchozich majitelu byl myslim doma, nic moc o nich nevime, jen ze byli starsi a i ho nejspis tyrali, i pry nejak lhali aby se ho zbavili. Jinak posledni zimu byl v utulku, takze kotec

rebecca123
Nováček 9 příspěvků 12.10.18 22:10

@Yopii a fitmin granule neznam, co rikas napr. Na Ontario, Yoggies ?

Moncaq
Kecalka 230 příspěvků 12.10.18 22:10

@rebecca123 pes lina 2× do roka. Po zime, kdy shazuje hustou srst a pred zimou, kdyz si ji tvori. Mam retrivra a taky to tak dela. Uz 5 let ;) zacne to tak v zari

rebecca123
Nováček 9 příspěvků 12.10.18 22:11

@Moncaq vím že to tak je, otazka je jestli je normalni ze to trva uz pres 2 mesice :/

Yopii
Kecalka 321 příspěvků 12.10.18 22:14

No pokud jsi to mela v obdobi jara a ted podzimu (kdy to je i u venkovnich psu) tak bych to brala jako pripravu na zimu (akor kdyz byla predtim v kotci)
Pokud ta srst zacla po zmene zradla ( ne hned ale tak 3-4 tydny) + supiny svedivost a tak… tak bych zmenila zradlo, do eukanuby bych nesla z britu, ale kazdemu muze sednout neco jineho

Nimie
Nadpozemská drbna 26056 příspěvků 12.10.18 22:15
@Yopii píše:
No pokud jsi to mela v obdobi jara a ted podzimu (kdy to je i u venkovnich psu) tak bych to brala jako pripravu na zimu (akor kdyz byla predtim v kotci)
Pokud ta srst zacla po zmene zradla ( ne hned ale tak 3-4 tydny) + supiny svedivost a tak… tak bych zmenila zradlo, do eukanuby bych nesla z britu, ale kazdemu muze sednout neco jineho
:palec:
Moncaq
Kecalka 230 příspěvků 12.10.18 22:16

@rebecca123 nas pes to tak ma. Ale je velky a chlupaty. Takze trva docela dlouho, nez tu srst vymeni. Nestopuju to, ale mesic minimalne, spis dyl. A rozhodne nema zadny problem se srsti, ma ji krasnou. Zavolej na veterinu a poptej se, pokud si nejsi jista ????

rebecca123
Nováček 9 příspěvků 12.10.18 22:20

@Yopii nene zmenou zradla to neni, ale urcite mu zmenim Brit na neco lepsiho. Treba to fakt je jen to podzimni linani.

Markéta80
Hvězda diskuse 40467 příspěvků 12.10.18 22:23

s tím s enic moc neudělá. Brit jaký? ten zrovna moc kvalitní není :?

Příspěvek upraven 12.10.18 v 22:24

Yopii
Kecalka 321 příspěvků 12.10.18 22:23
@rebecca123 píše:
@Yopii a fitmin granule neznam, co rikas napr. Na Ontario, Yoggies ?

Ani jedno jsem nezkousela, kdysi jsem hodne zkoumala slozeni a zajimala se o to plus jsem brala v uvahu naklady (mam 3 velke psy)… ontario mi kdysi vyslo dobre ale…
Kdysi byly jine moznosti takze jsem zacla na royal canin pak pres eukanubu a skoncilo to na fitminech… jelikoz je namaji ve zverecech moc tak jsem jednou vymenila za brit a byl problem se srsti a sla jsem zpet na fitmin…
Ale je to individual…
Pes potrebuje delsi cas na prechod venek/byt a s tim je spojena i srst… vzhledem k tomu ze lonskou zimu byla venku a ted tak stridave tak bych to brala jako normalni… coz by melo za chvili ustat… pokud sis vsimla i trochu rozdilneho barevneho odstinu ( na mistech po bocich a ze zad treba k prednim looatkam )a nevidis zadne zdravotni problemy brala bych to jako prelinani :) tak staci vydrzet a nekoupat… jinak u starsiho psa uplne vsechno zradlem uz nezachranis (jestli ji davali 5-6 let srajdy) ale muzes neco malo ovlivnit… trida Brit neni uplne spatna v tomto pripade ale hitparada kterou bych ktmila odmala to pro me neni ;-) a hlavne znam spickove a uspesne chovatele co ti reknou ze kolikrat zradlo peclive vybrane a ne tak zname (a i levnejsi) je mnohem lepsi nez predrazene zname znackovky

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >