Strach z hadů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.10.18 12:24
Strach z hadu

Ahojky,
mám dotaz, trpíte nekdo hrůzou z hadů? Ja jsem extrém, hada jsem videla naposledy pred 6ti lety, na chate, dostala jsem se do soku, přestala dýchat a probrala se ve spitale. Ted story s mambou v Praze, přestala jsem vycházet z domu, i kdyz bydlim dost daleko, a zarekla jsem se, ze dokud ji nenajdou, tak nevyjdu, no diky bohu, ji nasli! Od malinka mi rodice slepovali i stránky v časopise. Nemuzu se na to zvire ani podivat, v noci se budim strachy, ze mam hada v posteli atd.
Ted pro me predstava, ze nekdo z mých sousedů ma doma tohle zvire, tak blaznim. I zpravy sem si nepoustela, protože mi bylo jasny, ze tam budou nejaky obrázky ty mamby.
No prijdu si, jak blazen a pochopim, ze si to o me bude nekdo dalsi myslet.
Nevíte, jak s tim zkusit bojovat? Nikdy jsem nechtela, aby me muj strach zacal omezovat, a navic, aby se stupňoval.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
debra.morgan
Závislačka 4175 příspěvků 06.10.18 12:28

..Tak našli mambu zelenou.
Těším se, až se paní chovatelka probudí v nemocnici a zeptá se:
„A našli jste obě dvě?“

hele, ja te chapu, taky hady nemusim, krome toho vtipu mam jste jednu storku s hadem ,ale strasit te nechci, takze to psat nebudu…

vcera jsme se o tom bavili v hospode… je zajimavy, ze na zbran musis mit povoleni, zbrojni prukaz, psychotesty atp. a hada si das v panelaku do akvarka a pohoda klídek :think:

TMana
Ukecaná baba ;) 1149 příspěvků 06.10.18 12:39

To že se mohou zcela bez omezení chovat nebezpečná zvířata je špatně. Jak dlouho asi bude našim zákonodárcům trvat, než toto pochopí?

medunka23
Kelišová 7135 příspěvků 06.10.18 12:39

@debra.morgan :mrgreen: :mrgreen: tak ten jsem ještě necetla, fakt dobrý :lol:

Jinak zakladatelko, pokud máš tak veliký strach, asi by to chtělo zajít za psychologem, pomůže ti ten strach zpracovat.

Jinak k tomu povolení, ono je to o tom, že na chov jedovatých hadů to povolení a schválení potřebuješ, ale je tu černý trh a tam nikoho nezajímá jestli máš povolení nebo ne, nicméně to platí i o zbraních. Tady je to prostě na zodpovědnosti jedince.

Pipet
Generální žvanilka 24136 příspěvků 06.10.18 12:40

Tak mambu bych potkat nechtěla, i když jinak s hady problém nemám :D , to mi přijde normální - ale jestli kvůli tomu nevyjdeš ven?

Obecně - najít takovou formu „kontaktu“, která ti je nepříjemná, ale ještě to s tebou nešvihne. Tomu se vystavovat co nejvíce, až ti to přestane vadit. Pak postoupit dále.
Třeba nejdřív nějaký obrázek krajiny, kde je v rohu na kameni malá užovka… Postupně obrázek hada zvětšovat :nevim: Co nakreslený had? To musíš vědět sama.

Nejspíš bude stačit, když se na hada vydržíš dívat. Do přímého kontaktu bych se nepouštěla, bez toho ve střední Evropě v klidu můžeš žít 8)

Co třeba jiní plazi? Ještěrky… Taky vadí?

Luboš P
Zasloužilá kecalka 951 příspěvků 06.10.18 12:44
@TMana píše:
To že se mohou zcela bez omezení chovat nebezpečná zvířata je špatně. Jak dlouho asi bude našim zákonodárcům trvat, než toto pochopí?

A jak dlouho bude trvat tobě, než pochopíš, že příslušné předpisy už tady dávno jsou?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.10.18 12:56

@Pipet kreslený v pohádkách jeste ustojim, vydrzim se na to i podivat, ale je mi to neprijemny. Ještěrky mi nevadi, to ma nohy a prijde mi to vic, ani nevim, jak to popsat :nevim: i kdyz doma bych to asi taky nechtela :think: ja mam zvirata obecne rada a nikdy bych jim neublížila, ale co se tyče hadů, tak bych to nechala vyhubit..

Pripad mamby nekomentuju, pro me je to nepredstavitelne :zed: :pocitac:

Uživatel je onlineMonchichik
Kelišová 5407 příspěvků 06.10.18 12:57

Mám taky z nich fobii, manžel mi dopředu prohlíží noviny a časopisy, protože když na mě náhodou vykoukne, pracuju k infarktu. Takže je ti jasné, že posledních pár dní mám z novin trhací kalendář a na net koukám jedním okem. Nesnáším ani kresleného a žaludek se mi zvedá i ze žížal. Nijak proti tomu nebojuju, protože se nesnesu ani obrázek, kde by byl i miniaturní. Nemám to odmala, ale zčista jasna když byly děti malé, měly plyšového a já ho najednou nedokázala sebrat ze země. Jako kdyby mi něco přeplo v hlavě, od té doby prostě ne. Nemůžu do zverimexu, to se ptám, jestli tam náhodou není. Ani do hračkárny, musím se tomu regálu vyhnout. Jinak mi nevadí pavouci, ještěrky, myši.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.10.18 12:57

@medunka23 ja bych sla, ale je mi jasne, ze bude postupovat tim stylem, ze mi bude ukazovat obrázky a to nepřežiju

Diana69
Kecalka 153 příspěvků 11 inzerátů 06.10.18 12:58

Naprosto te chápu…mám to samé!! Je to hnus…Mě to stačí vidět i kreslené někde a už mám husí kůži. S tou mambou stejný problém…nikam jsem nechodila i když to bylo přes celou republiku .
Já uz jsem přemýšlela nad psychologem :)
Nejsi sama :hug:

Kelišová 5407 příspěvků 06.10.18 12:59
@Anonymní píše:
@medunka23 ja bych sla, ale je mi jasne, ze bude postupovat tim stylem, ze mi bude ukazovat obrázky a to nepřežiju

já bych ani nešla, protože já ani to ani nevyslovím, vyjadřuju se opisem :lol:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.10.18 13:00

@Monchichik naprosto stejne! Jen toho kresleného zvladnu, respektive zvladnu se na to podivat, ale kroutí se mi prsty :zed: zverimex je pro me nebezpečný území.

medunka23
Kelišová 7135 příspěvků 06.10.18 13:04
@Anonymní píše:

tak fakt dobrý psycholog toto neudělá pokud máš takovou fobii, možná až časem, většinou to funguje trošku jinak než si lidé myslí. Za mě už je dost napovazenou že nevyjdes z domu, mě nejsou příjemní, nerada se na ně dívám, v létě jsem na cestě potkala uzovku, ještě miminko a vím, rozumove, že byla víc vydesena a bála se než já, ale ten dojem ze setkání byl fakt hnusný.

Michelle_M
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 06.10.18 13:05

Ahoj, jsem na tom podobně, dokonce jsem tady v létě o tom zakládala diskusi, když mě překvapila užovka za vchodovými dveřmi našeho domu a to u mě spustilo úzkostné stavy. Naštěstí to odeznělo samo a dokonce jsem zjistila, že ta léčba šokem asi měla mírné pozitivní účinky - už mi nevadí had na obrázku, aspoň fotky té mamby se mnou nic neudělaly, dokonce jsem si i říkala, že má zajímavou barvu a vlastně je to i celkem hezké zvíře :D Ale hada v pohybu pořád vidět nemůžu ani v televizi, na živo už vůbec ne. Zkoušet další šokovou terapii ale rozhodně nehodlám :jazyk: Trochu jsem si o tom četla, prý stejně léčba často nebývá úspěšná, protože je to hluboce zakořeněná vrozená fobie, společná všem savcům, ještě z doby, kdy se vyvíjeli.

Kelišová 5407 příspěvků 06.10.18 13:12
@Anonymní píše:
@Monchichik naprosto stejne! Jen toho kresleného zvladnu, respektive zvladnu se na to podivat, ale kroutí se mi prsty :zed: zverimex je pro me nebezpečný území.

No je to fakt děs, protože se objevují obrázky na naprosto nečekaných místech :mrgreen: . Ve zverimexu se ptám, jestli něco takového mají a kde, pak se tomu místu vyhnu. Do hračkárny už naštěstí nechodím, synek vyrostl. V zoo se vyhýbám pavilonu, no prostě si přijdu jak blázen. Ale jak na to narazím, ječím, klepu se, dělá se mi mdlo.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Návod pro francouzskou policii, aby už neváhala: 7 bodů, jak poznat teroristu

Zakřičel Alláhu akbar (Bůh je veliký) a pak vraždil! Chérif Chekatt (29) v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >