Reklama

Vodní želva

Fotoalbum tématu (6) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ketriss
Ukecaná baba ;) 1163 příspěvků 04.10.18 20:10
Vodní želva

Ahoj, v lednu jsme kupovali dvě vodni želvy, byly malinke, předpokladam že tedka nemaji ještě ani rok a potřebuju radu, normálně žraly všechno, co jsem jim dala (střídam mražene patentky, rybičky, kuřecí maso a sušené garnaty) jedna dokonce byla nenažrana a měla skoro furt malo a tedka asi 3týdny možná měsic postupně přestaly žrat, prvně to byla jen pulka toho co jsme jim dala a asi týden nežerou nic, chováni se moc nezměnilo, jedna z nich byla placha od začatku, ale ta druha vlezla na ruku, když jsme se přibližily k akvarku, tak lezla po skle a chtěla za nama, tedka se vyplaší jen jak kolem projdem. Nevíte co s nimi? :(

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

vertunka
Závislačka 4622 příspěvků 04.10.18 20:17

Okamžitě kontaktovat chovatele od kterého jste je koupili.

Ketriss
Ukecaná baba ;) 1163 příspěvků 04.10.18 20:20

@vertunka mame je ze zverimexu :oops:

Nimie
Nadpozemská drbna 25966 příspěvků 04.10.18 20:24

@Ketriss taky si myslím, že byste primárně měli kontaktovat chovatele a poradit se s ním. Ještě je zkoukni, nemají třeba nafouklé/nateklé oči? Nebo nevidíš něco jiného podezřelého?

Nimie
Nadpozemská drbna 25966 příspěvků 04.10.18 20:25
@Ketriss píše:
@vertunka mame je ze zverimexu :oops:

Ach jo… no nic. Máte poblíž nějakého veterináře přes plazy (obyč nestačí)?

jannina1
Závislačka 4028 příspěvků 04.10.18 20:25

K vetovi.Musis si zjistit ktery se na tohle specializuje.Divim se ze jste tak dlouho vyckavali.

Ketriss
Ukecaná baba ;) 1163 příspěvků 04.10.18 20:34

@Nimie oči natekle nemaji, připadaji mi že jsou furt stejné jak byly, jen ja jedna je placha, jinak se normálně vyhřívaji, plavou

@jannina1 no předtím žraly třeba o polovinu meně co druhy den a někdy všechno, střidalo se to, až tedka posledni týden skoro nic a dneska vůbec nic

napadlo mě jedině, jestli nemužou nejak vycítit že se bliži doba zazimováni tak postupně přestavaji žrat, akorat maji furt teplou vodu

Lajka09
Závislačka 4689 příspěvků 04.10.18 20:48

NAše želva nádherná (25 let stará), se takto chová, když se ochladí a vystydne jí voda. Lampa potíž vyřešila. Není jim zima?

Jahru
Ukecaná baba ;) 1398 příspěvků 04.10.18 20:52

Jak mají teplou vodu? Jak mají velké akvárko? Mají zdroj UV světla? Vyhřívají se stejně nebo víc? Neloupou se? Nemají vyboulené/zavřené oči nebo takovou bublinku ze strany hlavy? Dostávají nějaké vitamíny?
Takhle po internetu těžko říct. Na zimu by se připravovaly, kdyby klesala teplota a/nebo měly možnost vnímat zkracování dne, ale předpokládám, že je máte doma a běžně večer svítíte. Jinak to může být málo vitamínů (nejčastěji A a D), nějaká infekce nebo „zmenšující se“ prostor, jak želvičky rostou.

Ketriss
Ukecaná baba ;) 1163 příspěvků 04.10.18 21:18

@Lajka09 lampu mame od začatku co jsme je koupily a termostat jim jede a na dotek voda tepla je, teplooměr ukazuje 26-27°

@Jahru akvarium 60×40, zdroj UV maji, vyhřivaji se asi stejně dlouhou dobu, občas jak se kolem nich častěji chodi tak se zleknou a utečou do vody (nemame žadne lepší kldinějši místo pro ně) Jedna se loupe už delši dobu jak začla rust a druha se začla tedka loupat, oči vyboulene nemaji, vitaminy jim davam v kapkach každý den do jidla, krmim je oddeleně v misce a co nesežraly tak jsem jim vodu, kde byly vitaminy nakapane, scedila do vody v akvariu a lampou svitime přes den od 7-18:30 večer je tma

Ketriss
Ukecaná baba ;) 1163 příspěvků 04.10.18 21:22

@Jahru

Jahru
Ukecaná baba ;) 1398 příspěvků 04.10.18 21:32

A predim mely vecer prirozene svetlo? Pokud ano, tak muzou reagovat na zkracujici se den.

Jahru
Ukecaná baba ;) 1398 příspěvků 04.10.18 21:34

Muzes jim zkusit nastavit svetlo treba na 13 hodin/den a uvidis, jestli to pomuze.

krajta
Kecalka 140 příspěvků 04.10.18 21:34

Už dávno jste měli být u veterináře :cert: . Želva je náročná na péči,není to kočka ani slepice, hlavně ne pro nezkušené chovatele. Je mi jich líto :,( .

Ketriss
Ukecaná baba ;) 1163 příspěvků 04.10.18 21:39

@Jahru ne, nidky jsme jim přes noc nesvitily

@krajta no to mě taky, tak bych uvítala nakou radu, k veterinaři jsme nešly, protože jsme myslely, že je to jen období kdy chcou meně žrat, ještě před týdnem žraly pulku toho co sežraly v srpnu, co venku začla být větši zima, tak i želvy začly žrat meně, tak jsem myslela, že se chcou zazimovat a přemýšlela jsem jak bych jim to umožnila

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >