Vodní želva

Fotoalbum tématu (6) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ketriss
Ukecaná baba ;) 1329 příspěvků 04.10.18 20:10
Vodní želva

Ahoj, v lednu jsme kupovali dvě vodni želvy, byly malinke, předpokladam že tedka nemaji ještě ani rok a potřebuju radu, normálně žraly všechno, co jsem jim dala (střídam mražene patentky, rybičky, kuřecí maso a sušené garnaty) jedna dokonce byla nenažrana a měla skoro furt malo a tedka asi 3týdny možná měsic postupně přestaly žrat, prvně to byla jen pulka toho co jsme jim dala a asi týden nežerou nic, chováni se moc nezměnilo, jedna z nich byla placha od začatku, ale ta druha vlezla na ruku, když jsme se přibližily k akvarku, tak lezla po skle a chtěla za nama, tedka se vyplaší jen jak kolem projdem. Nevíte co s nimi? :(

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

vertunka
Závislačka 4710 příspěvků 04.10.18 20:17

Okamžitě kontaktovat chovatele od kterého jste je koupili.

Ketriss
Ukecaná baba ;) 1329 příspěvků 04.10.18 20:20

@vertunka mame je ze zverimexu :oops:

Nimie
Nadpozemská drbna 26057 příspěvků 04.10.18 20:24

@Ketriss taky si myslím, že byste primárně měli kontaktovat chovatele a poradit se s ním. Ještě je zkoukni, nemají třeba nafouklé/nateklé oči? Nebo nevidíš něco jiného podezřelého?

Nimie
Nadpozemská drbna 26057 příspěvků 04.10.18 20:25
@Ketriss píše:
@vertunka mame je ze zverimexu :oops:

Ach jo… no nic. Máte poblíž nějakého veterináře přes plazy (obyč nestačí)?

jannina1
Závislačka 4171 příspěvků 04.10.18 20:25

K vetovi.Musis si zjistit ktery se na tohle specializuje.Divim se ze jste tak dlouho vyckavali.

Ketriss
Ukecaná baba ;) 1329 příspěvků 04.10.18 20:34

@Nimie oči natekle nemaji, připadaji mi že jsou furt stejné jak byly, jen ja jedna je placha, jinak se normálně vyhřívaji, plavou

@jannina1 no předtím žraly třeba o polovinu meně co druhy den a někdy všechno, střidalo se to, až tedka posledni týden skoro nic a dneska vůbec nic

napadlo mě jedině, jestli nemužou nejak vycítit že se bliži doba zazimováni tak postupně přestavaji žrat, akorat maji furt teplou vodu

Lajka09
Závislačka 4719 příspěvků 04.10.18 20:48

NAše želva nádherná (25 let stará), se takto chová, když se ochladí a vystydne jí voda. Lampa potíž vyřešila. Není jim zima?

Jahru
Ukecaná baba ;) 1437 příspěvků 04.10.18 20:52

Jak mají teplou vodu? Jak mají velké akvárko? Mají zdroj UV světla? Vyhřívají se stejně nebo víc? Neloupou se? Nemají vyboulené/zavřené oči nebo takovou bublinku ze strany hlavy? Dostávají nějaké vitamíny?
Takhle po internetu těžko říct. Na zimu by se připravovaly, kdyby klesala teplota a/nebo měly možnost vnímat zkracování dne, ale předpokládám, že je máte doma a běžně večer svítíte. Jinak to může být málo vitamínů (nejčastěji A a D), nějaká infekce nebo „zmenšující se“ prostor, jak želvičky rostou.

Ketriss
Ukecaná baba ;) 1329 příspěvků 04.10.18 21:18

@Lajka09 lampu mame od začatku co jsme je koupily a termostat jim jede a na dotek voda tepla je, teplooměr ukazuje 26-27°

@Jahru akvarium 60×40, zdroj UV maji, vyhřivaji se asi stejně dlouhou dobu, občas jak se kolem nich častěji chodi tak se zleknou a utečou do vody (nemame žadne lepší kldinějši místo pro ně) Jedna se loupe už delši dobu jak začla rust a druha se začla tedka loupat, oči vyboulene nemaji, vitaminy jim davam v kapkach každý den do jidla, krmim je oddeleně v misce a co nesežraly tak jsem jim vodu, kde byly vitaminy nakapane, scedila do vody v akvariu a lampou svitime přes den od 7-18:30 večer je tma

Ketriss
Ukecaná baba ;) 1329 příspěvků 04.10.18 21:22

@Jahru

Jahru
Ukecaná baba ;) 1437 příspěvků 04.10.18 21:32

A predim mely vecer prirozene svetlo? Pokud ano, tak muzou reagovat na zkracujici se den.

Jahru
Ukecaná baba ;) 1437 příspěvků 04.10.18 21:34

Muzes jim zkusit nastavit svetlo treba na 13 hodin/den a uvidis, jestli to pomuze.

krajta
Kecalka 180 příspěvků 04.10.18 21:34

Už dávno jste měli být u veterináře :cert: . Želva je náročná na péči,není to kočka ani slepice, hlavně ne pro nezkušené chovatele. Je mi jich líto :,( .

Ketriss
Ukecaná baba ;) 1329 příspěvků 04.10.18 21:39

@Jahru ne, nidky jsme jim přes noc nesvitily

@krajta no to mě taky, tak bych uvítala nakou radu, k veterinaři jsme nešly, protože jsme myslely, že je to jen období kdy chcou meně žrat, ještě před týdnem žraly pulku toho co sežraly v srpnu, co venku začla být větši zima, tak i želvy začly žrat meně, tak jsem myslela, že se chcou zazimovat a přemýšlela jsem jak bych jim to umožnila

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Pryč s šedým a upršeným hnusem! Chci slunce a hranolky, kňourá Kopřivová

Podnikatelka a travellerka Veronika Kopřivová (27) trpí jako zvíře, chuděra.... číst dále >

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Ondřeje: Chci konečně strávit Štědrý den s mámou, žena je proti

Začal advent, období, které jsem měl od dětství z celého roku nejraději.... číst dále >

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >