Reklama

Smrt křečků

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MartinaIr
Nováček 10 příspěvků 02.10.18 15:13
Smrt křečků

Dobrý den, asi před půl rokem mi zemřel křeček. Z ničeho nic, nemohl skoro chodit a měl přivřené oči.
Asi 2-3 měsíce potom, měl můj druhý křeček rozškrábané uši, snažili jsme se to léčit ale pak začal mít stejné příznaky jako ten první křeček a nakonec zemřel.
Nejsem si přesně jistá kdy, ale všimla jsem si že měli v jídle malé hnědé brouky, tak jsem to vyhodila, ale pak jsem je objevila znovu lézt po krabici, kde měli jídlo. Myslíte, že mohou mít jejich smrt za příčinu tito brouci? Ale pokud vím, tak na sobě žádné parazity neměli A jeden křeček měl rok a půl a druhý rok.
Budu moc ráda za odpovědi :,(

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

rozand
Závislačka 2860 příspěvků 02.10.18 15:14

Čistíš pořádně klec a dezinfikuješ ji taky někdy?

Safrik
Kecalka 186 příspěvků 1 inzerát 02.10.18 15:57

Ja mam morcata a nikdy sem tam zadny broucky nemela. Myslim ze jidlem to nebylo.

MartinaIr
Nováček 10 příspěvků 02.10.18 17:13
@rozand
@rozand píše: Čistíš pořádně klec a dezinfikuješ ji taky někdy?

Ano

MartinaIr
Nováček 10 příspěvků 02.10.18 17:14
@Safrik píše:
Ja mam morcata a nikdy sem tam zadny broucky nemela. Myslim ze jidlem to nebylo.

Ano,bylo to v jídle,stalo se mi to už několikrát že jsem to otevřela a byli v tom červi nebo brouci a při tom to byli kvalitní směsi :?

Safrik
Kecalka 186 příspěvků 1 inzerát 02.10.18 17:18

@MartinaIr
A kde to kupujes?

AnastazieB
Echt Kelišová 8320 příspěvků 02.10.18 17:52

Tím jídlem to určitě nebylo, to jsou buď moli nebo nějací kožojedi, nemělo by to vadit, křečci žerou i živočišnou bílkovinu. Takže si na červících i smlsnou ;)

MartinaIr
Nováček 10 příspěvků 02.10.18 19:43
@AnastazieB píše:
Tím jídlem to určitě nebylo, to jsou buď moli nebo nějací kožojedi, nemělo by to vadit, křečci žerou i živočišnou bílkovinu. Takže si na červících i smlsnou ;)

Děkuji moc za odpověď :*

MartinaIr
Nováček 10 příspěvků 02.10.18 19:46
@Safrik píše:
@MartinaIr
A kde to kupujes?

Všechny tyto směsi jsem kupovala klasicky ve zverimexu :think:
Ale teď mi vozí kamarádka z Německa a nemůžu si stěžovat :D

Livlin
Ukecaná baba ;) 1525 příspěvků 02.10.18 21:02

Nemůže v okolí používat někdo plašičku na kuny, hlodavce?

MartinaIr
Nováček 10 příspěvků 02.10.18 21:22
@Livlin píše:
Nemůže v okolí používat někdo plašičku na kuny, hlodavce?

Promiň ale teď jsem tě moc nepochopila :think:

Livlin
Ukecaná baba ;) 1525 příspěvků 02.10.18 21:31

Známým takto chcípl křeček, jak byl, byť vzdáleně a nechtěně, vystaven plašičce na hlodavce. Ze stresu mu selhalo srdce.

MartinaIr
Nováček 10 příspěvků 02.10.18 22:44
@Livlin píše:
Známým takto chcípl křeček, jak byl, byť vzdáleně a nechtěně, vystaven plašičce na hlodavce. Ze stresu mu selhalo srdce.

Aha tak to nikdo v okolí nepoužívá

janet9
Ukecaná baba ;) 1842 příspěvků 03.10.18 08:59

Taky nam umreli 2 krecci kratce po sobe. Jednomu byl rok, druhemu asi 4 mesice.
Zadne broucky jsem u nich nikdy nemela, ale premistila jsem je do jine mistnosti. Ale jestli to muze byt tim. :nevim: Oba byli v pohode, i jedli. Jejich smrt jsem nechapala.
Mne ve zverimexu ted pani rekla, ze krecek muze mit i alergii na hobliny. Mame nove krecky, tak ted kupuji misto hoblin takove granule.

Týnuška95
Stálice 56 příspěvků 03.10.18 11:08

No mě se stalo, že jsem v zrní pro hlodavce, taky měla brouky (škůdci obilovin) nebo červíky ( larvy molů) No tetě třeba umírali křečci v jedné místnosti a pak přišli na to, že to dělá jedna kytka co tam byla.. Prostě je otrávila ( nejedli jí, jen klec byla kousek od ní, prostě výpary z té kytky je vždy zabily, ale už nevím název té kytky, ale je to běžná pokojovka )

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Z lamače srdcí je pobledlý tlouštík. Řeší Elon Musk problémy návykovými látkami?

Ještě donedávna platil za miláčka davů a byl jedním z malé hrstky miliardářů,... číst dále >

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >