Reklama

Chci si pořídit psa

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

atominnka
Generální žvanilka 21600 příspěvků 30.09.18 11:50
Chci si pořídit psa

Ahoj všem,

rozhodla jsem se, že si pořídím psa. Samozřejmě ne ted úplně hned, spíš asi zjara. Ale jsem nezkušená, co se týče výchovy psa - psa jsme měli jen u našich, takže s výchovou zkušenosti nemám. Pak mám jen menší byt a dvůr. a dvě děti. Chodíme hodně na procházky, takže venčení a nejaké delší procházky nebudou problém.

Ale chci se zeptat vás, co psa máte - na co se připravit, co ještě promyslet (krom toho, že to je rozhodnutí a zodpovědnost na xy let, to vím a i s tím počítám).

Další věc je plemeno, nevím jaké do bytu. Moc se mi líbí chodský pes, rotvajler (i když ten bude asi spíš pro zkušenějšího chovatele), prostě taková ta větší plemena. Ale to do bytu asi nebude úplně OK, zas nechci, aby tu pes byl neštastný.

A poslední věc - útulek nebo raději štěně? :think:

Děkuji za odpovědi :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineAzeretereza
Ukecaná baba ;) 2363 příspěvků 30.09.18 12:00

K detem rozhodne stene a psa s rodokmenem, aspon ramcove budes vedet, co cekat, samozrejme ne vzdycky to stoprocentne plati, ale psa s nejasnou minulosti bych k detem rozhodne nebrala. Ja mam malyho voriska. Priprav se hlavne na to, ze se stenetem budes muset chodit ven i v noci, nekolikrat za den, cvicit ho, rozvijet, ze muze spoustu veci znicit, doma vycurat. Byt dusledna, nepovolit. Jinak co promyslet.. hlavne asi to, zda nekdo nema alergii, zda mate psa kam dat v pripade dovoleny, zda s nim nekdo bude chodit minimalne 3× denne ven a to i v pripade, ze bude -20°C, ze bude lejt, zkratka ze budou trakare padat. U feny pocitat s tim, ze hara. Taky s tim, ze veterinarni pece je poradna darda, promysli, cim a jak bys chtela krmit - na to je i tady spousta diskuzi a nazoru.

Jako zacatecnik bych si rozhodne neporizovala vylozene velkyho psa, rotvajlera urcite ne. I kdyz tady u nas maji sousedi dva a jsou hodny, klidny a taky je maji v byte a u deti. Ale pokud chces velkyho psa, tak bych brala labradora. Na druhou stranu do bytu bych vubec velkyho psa nebrala, zalezi samozrejme na velikosti bytu, ale pocitej s tim, ze kdyz pes treba navlhne, dost smrdi, nehlede na to, ze budes muset chodit na fakt dlouhy prochazky, aby vybil energii. Kdyz budes mit malyho psa, narocnost prochazek se podstatne snizuje, coz je fajn hlavne v tom pripade, kdy venku mrzne az prasti, pripadne prsi.

U nasich jsme chovali maly knirace, deset let jsme meli nemeckyho ovcaka, no a muzu rict, ze z chovu velkejch psu jsem vylecena, meli jsme ho u baraku, ale ta narocnost je proste nesrovnatelna. Ale vsechno je o povaze psa, nekterej je tvarnej, nekterej tvrdohlavej, to bohuzel hned nezjistis a musis se tomu prizpusobit az tehdy, kdyz ho mas doma a naplno se projevi.

Markéta80
Hvězda diskuse 39621 příspěvků 30.09.18 12:04

:mavam: tak hlavně bych si řekla co tomu psovi dokážu sama nabídnout. Bude jen doma? Kolik hodin denně? Zrovna plemena co píšeš bych do bytu nechtěla. Budeš chodit na cvičák? Nebo raději něco menšího jen jako společníka? Chodský se mne taky líbí ale do bytu bych vždy volila spíš něco menšího ;) My máme malé psy, chtěla jsme hodně společenské, spíš klidnější a nenáročné na pohyb. Co kavalír, patří mezi malé ale není úplně malinký, k dětem super :palec: A hodně se přizpůsobí. my chtěli menší, ne moc línající, společenské aniž by potřebovali hodiny pobytu venku :lol: a ne moc uštěkané :mrgreen: Pokud se o péči budou dělit i děti tak fakt psa kterého udrží na vodítku :lol: V útulku je fajn že už můžeš vzít dospělého psa ale zase tam budou spíš kříženci NO a pod, většinou naučení být venku, ale jestli budeš chtít určitou rasu tak je vždy lepší štěně s PP. my chtěli určitou rasu takže nebylo co řešit, navíc menší psi tam jsou málokdy a v útulku zrovna plemeno co jsme chtěli by asi neměli :lol:

kačka39
Kecalka 216 příspěvků 30.09.18 12:06

Tak do bytu se tahle plemena asi opravdu nehodí. Spíš menší. Přoprav se na to, že budeš mít všude chlupy, taky ti zničí věci a kytky na dvoře, pokud tam nějaký máš. My máme menšího křížence od jeho 5 let, předtím víc majitelů, byl to asi chudák, ale zase krásně poslouchá. To bych ho nevzládla takhle vycvičit. Ale jinak s tím útulkem to je sázka do loterie, nemusí být takhle fajn.

atominnka
Generální žvanilka 21600 příspěvků 30.09.18 12:08

@Azeretereza @kačka39 nene nechci vyloženě velké plemeno, jen se mi ta větší plemena líbí víc :-)

Makca87
Kelišová 7302 příspěvků 30.09.18 12:10

Do bytu bych psa ani kočku nechtěla, ani toho nejmenšího. Velké plemena v bytě, to je pro mě týrání.

kačka39
Kecalka 216 příspěvků 30.09.18 12:13
@atominnka píše:
@Azeretereza @kačka39 nene nechci vyloženě velké plemeno, jen se mi ta větší plemena líbí víc :-)

Mě se taky ty velký líbí víc, taky jsme měli dřív velkýho. Úplně malýho bych nikdy nechtěla, ten náš má asi 9 kg, ale to úplně stačí na to, aby mi zlikvidoval zahradu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.09.18 12:13

My máme chodského psa. Je to pro nás nejlepší plemeno, které jsme kdy poznali, obzvlášť k dětem by byl super.
Píšeš, že máte k bytu dvůr. Mohl by na něj pejsek chodit i sám? Jak máte velký byt? Většina chodaku, které znám, jsou většinu času doma s rodinou, jsou to takoví zavislacci a sami venku být nechtějí. Nás je doma skoro vždy, když jsme doma i my. Jinak má pro sebe průjezd, dílnu, zahradu. Takže pokud máte byt, kam by se pejsek vešel, dvůr, kam by mohl kdykoliv jít, a chodili byste s ním na procházky, myslím, že by i ten chodak mohl být.

atominnka
Generální žvanilka 21600 příspěvků 30.09.18 12:17
@Makca87 píše:
Do bytu bych psa ani kočku nechtěla, ani toho nejmenšího. Velké plemena v bytě, to je pro mě týrání.

na to jsem se neptala, ale děkuji :roll:

divine woman
Echt Kelišová 8410 příspěvků 30.09.18 12:18

@atominnka Děláš dobře, že přemýšlíš předem. Pes je velká starost a i velké finanční náklady. Čím větší pes, tím větší náklady, prostě hodně sežere. Velký pes je hezký na pohled, ale je s ním větší starost. A musíš vědět, jestli to má být domácí mazlík nebo venkovní akční pes. Podle toho bych se rozhodla.

atominnka
Generální žvanilka 21600 příspěvků 30.09.18 12:20
@Anonymní píše:
My máme chodského psa. Je to pro nás nejlepší plemeno, které jsme kdy poznali, obzvlášť k dětem by byl super.
Píšeš, že máte k bytu dvůr. Mohl by na něj pejsek chodit i sám? Jak máte velký byt? Většina chodaku, které znám, jsou většinu času doma s rodinou, jsou to takoví zavislacci a sami venku být nechtějí. Nás je doma skoro vždy, když jsme doma i my. Jinak má pro sebe průjezd, dílnu, zahradu. Takže pokud máte byt, kam by se pejsek vešel, dvůr, kam by mohl kdykoliv jít, a chodili byste s ním na procházky, myslím, že by i ten chodak mohl být.

na dvůr by po pár úpravách mohl kdykoli i sám :think: jak říkám, psa bych chtěla, ale není to takové, že hned ted okamžitě. Spíš pořád zvažuji

atominnka
Generální žvanilka 21600 příspěvků 30.09.18 12:20

@divine woman spíš asi ten mazlík, který ale zvládne u dlouhé procházky

geileenka
Extra třída :D 11242 příspěvků 30.09.18 12:23

@atominnka My jsme si po celkem dlouhé úvaze pořídili kavalíra - Kavalír king charles španěl. A nelituji. Je perfektně přizpůsobivý, ideální do bytu (on ani venku být nemůže), ale i kámoš na zahradu. Prostě když chceme celý den lenošit, tak spí v pelechu a když jdeme na dlouhou procházku, tak je taky nadšený. K dětem je ideální. Tohle plemeno je vyšlechtěné jako společník, nesmí být agresivní a v žádném případě nesmí kousnout. Naopak je to nadšený vítač a mazel. Ať k nám přijde kdokoliv, hned je kamarád, i kdyby to byl zloděj ve tři ráno. Hlídač to vážně není.
Je nutné se připravit na chlupy všude, ale to k tomu tak nějak patří.

Ivčis
Závislačka 3737 příspěvků 30.09.18 12:23

Ja nejsem nějaký odborník, ale psu jsme měli vždycky dost. Když ma pes pravidelné procházky tak pak 80 procent dne prospi. Moje mamka má třeba ridgebeca a je to pes vyloženě do bytu. Nemá podsadu takze by venku zmrznul. Je velká jako hora a opravdu celý den spí. A to mamka neni vyloženě aktivní ale zvládne běh i kolo. V práci je nekdy 10hodin a ona se nehne z její postele.

jenny.fields
Generální žvanilka 24716 příspěvků 30.09.18 12:24

Tak je třeba vymyslet, kam ho dáte, až pojedete na dovolenou. Jestli máte hlídání nebo v okolí dobrý hotel nebo jste ochotní jet za hotelem i dál.

Pak bych vzala velký katalog psů a vytřídila bych to podle požadavků. Pak bych šla na FB skupiny těhle plemen, sledovala to tam a případně se ptala.

Je třeba si uvědomit, že pes doma znamená spoustu chlupů většinou po celý rok, venku líná tak 2 krát ročně. Potřebu řešit pořádek, venku mokro, pes jak prase, jak ho dostat do koupelny, aby nebyl celý byt jak prase-na to jsou lepší menší plemena.
Srovnat si dopředu, že pokud bydlíš v bytě, potřebuješ psa, který není úzkostný od plemene, když jsem pátrala já, tak tam minimálně jedno takové plemeno bylo, ale už nevím jaké. SOusedi ti udělají peklo.

Já jsem příznivec velkých psů, ale výhody skladnosti menšího nejsou zanedbatelné.
Když psa, tak buď PP nebo útulek. U útulku bych váhala se starším kvůli dětem, ale dají se tam najít i štěnata.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Mileniálové u kormidla: Skončí tahle generace jako Titanic, nebo ví, co dělá?

S moderními technologiemi jsou srostlí jak siamská dvojčata. Chtějí být... číst dále >

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >