AMSTAF-s PP nebo bez?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.09.18 15:17
AMSTAF-s PP nebo bez?

Ahoj lidičky,
Potřebovala bych poradit. Je to už 8. Měsíc co se připravuji na koupi Amerického stafordšírského teriéra. Vše mám už nakoupené, pouze granulky a obojek (chci vybrat az přímo na něm) chybí. Jediná otázka co mi leží v hlavě je, zda pořídit staforda s pp nebo bez. Nemám nic proti nepapirovym psům, na druhou stranu se velice obávám cerebrální ataxie. Co myslíte? Jaká je pravděpodobnost že když štěndovi rodiče nebudou na ataxii testování, tudíž nebudu vědět žádný předpoklad, že ataxii moje štěndo dostane? Děkuji všem dopředu za jakoukoliv radu. :think: :think:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20069 příspěvků 30.09.18 15:21

No hele tady ti každej poradí koupit si papírovýho. Už jen kvůli kontrole vrozenejch vad, kvalitě rodu, jistotě, odkud pes je a kdo jsou jeho rodiče, případná spolupráce při výchově psa atd atd.

Markéta80
Hvězda diskuse 40495 příspěvků 30.09.18 15:26

pokud chceš určité plemeno tak je snad jasné že s PP. Jinak kdo ví s čím to bude křížený :?

Uživatel je onlinejenny.fields
Nadpozemská drbna 25276 příspěvků 30.09.18 15:45

Cože děláš těch 8 měsíců???????
Měla jsi hledat chovky, zjištovat zdraví rodičů a předků, to jsi měla dělat, ne kupovat oboječky a podobné kravinky :zed: :zed: :zed: :zed: :zed: :zed: :zed: :zed: :zed: :zed: :zed:

Anonymka12331
Nováček 9 příspěvků 30.09.18 15:55
@jenny.fields píše:
Cože děláš těch 8 měsíců???????
Měla jsi hledat chovky, zjištovat zdraví rodičů a předků, to jsi měla dělat, ne kupovat oboječky a podobné kravinky :zed: :zed: :zed: :zed: :zed: :zed: :zed: :zed: :zed: :zed: :zed:

Psy už jsem měla 3. Dva byli papírový a jeden bez. Nemám špatné zkušenosti ani s pp ani bez pp. Zajímá mě, jestli bych si i nyní měla radši pořídit PP psa. Na výstavy ani chov nechci, pouze jako mazla. A myslím že připravit se na psa není kravinka. Nekupovala jsem 8 měsíců kravinky, jen zajišťovala celý byt pro štěndo aby bylo v bezpeci a cítilo se dobře. V kontaktu jsem s jednou chovkou, ale ta solidně odsuzuje bez PP psy a účtuje si za štěňata (podle mého) vysoké peníze. (30tisic za psa). A také samozřejmě propaguje jen jejich nejlepší spojení. Proto mě zajímaji rady jiných, co mají nějaké zkušenosti :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.09.18 16:00
@Mar__tanka1983 píše:
No hele tady ti každej poradí koupit si papírovýho. Už jen kvůli kontrole vrozenejch vad, kvalitě rodu, jistotě, odkud pes je a kdo jsou jeho rodiče, případná spolupráce při výchově psa atd atd.

Zřejmě to bude i pro zdraví psa lepší, ale říkám, kdybych neměla dobrou zkušenost i se psem bez PP tak se ani neradím:(

PetraJ
Kelišová 6763 příspěvků 30.09.18 16:03

Samozřejmě, že psa s PP. Koupí psa bez PP jednak podpoříš množku, která bude na jeho matce prskat štěňata furt dokola a jednak nebudeš mít nikdy jistotu, co ti z toho psa vyroste. Nejspíš bude s něčím křížený a povaha taky může být strašná.
Jako 30 tisíc je dost, ale určitě jsou i jiný chovky, který maj psy levnější, však nemusíš mít štěně po interšampionech, když neplánuješ výstavy. A vem si, že je to investice na 15 let.
Lidi si za xx tisíc koupěj telefon, co jim vydrží dva roky, ale za psa utrácet nechtějí. :nevim:

PetraJ
Kelišová 6763 příspěvků 30.09.18 16:06

Třeba taky máš PP štěňata za 15 tisíc. https://zvirata.bazos.cz/…ier-s-PP.php

Uživatel je onlinejenny.fields
Nadpozemská drbna 25276 příspěvků 30.09.18 16:07

@Anonymka12331 CHS je více, předpokládám, že existují i nestandartní štěnata, ta budou levnější. Podívej se na stránky klubu, tam budou očekávaná spojení.

Proč si myslím, že lidi množí bezpapíraky? Protože to jsou psi, co by PP ani nedostali, nebyli by uchovnění- tedy mají nějakou vadu-povahovou, zdravotní…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.09.18 16:09
@PetraJ píše:
Samozřejmě, že psa s PP. Koupí psa bez PP jednak podpoříš množku, která bude na jeho matce prskat štěňata furt dokola a jednak nebudeš mít nikdy jistotu, co ti z toho psa vyroste. Nejspíš bude s něčím křížený a povaha taky může být strašná.
Jako 30 tisíc je dost, ale určitě jsou i jiný chovky, který maj psy levnější, však nemusíš mít štěně po interšampionech, když neplánuješ výstavy. A vem si, že je to investice na 15 let.
Lidi si za xx tisíc koupěj telefon, co jim vydrží dva roky, ale za psa utrácet nechtějí. :nevim:

Dikybohu nepatřím k lidem, kteří si za X tisíc koupi telefon ani podobný předražený věci, na druhou stranu vím že pes je investice na celý život. Už jsem to zažila, ale to k němu samozřejmě patří. Jen jsem chtela radu, zda opravdu do PP investovat. 30 je hodně, proto hodlám navštívit další dvě stanice, kde mají chovatele i větší lidský přístup.
Děkuji :palec: :dance:

Poison Eve
Ukecaná baba ;) 2457 příspěvků 30.09.18 16:09

S PP.

PetraJ
Kelišová 6763 příspěvků 30.09.18 16:12
@Anonymní píše:
Dikybohu nepatřím k lidem, kteří si za X tisíc koupi telefon ani podobný předražený věci, na druhou stranu vím že pes je investice na celý život. Už jsem to zažila, ale to k němu samozřejmě patří. Jen jsem chtela radu, zda opravdu do PP investovat. 30 je hodně, proto hodlám navštívit další dvě stanice, kde mají chovatele i větší lidský přístup.
Děkuji :palec: :dance:

Určitě seženeš levnější než za 30 tisíc. Ale prosím, nepodporuj chov bez PP. :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.09.18 16:13

@jenny.fields

Ano samozřejmě že jsem viděla i levnější, jak jsem psala, návštěva tam je zařízena.Jedu se tam podívat příští týden a do druhé 17.rijna.. Jen přemýšlím, zda jsou PP opravdu důležité. Zřejmě kdybych měla špatne zkušenosti dívala bych se na to take jinak. A ani bych se neptala na radu :andel:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.09.18 16:15

@PetraJ
Zatím jsem jej nikdy nepodporovala, pejska bez PP jsem měla z útulku. Dobře, děkuji za radu poradím se přímo ještě v CHS ohledně plemene přímo :kytka:

Markéta80
Hvězda diskuse 40495 příspěvků 30.09.18 16:19

@Anonymka12331 snad nečekáš že chovka bude podporovat množírny :? . Určitě chovných stanic je víc tak se poptej. Určitě budou i levnější ;) Kolik stojí bez PP?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Vánoční večírek podle Jana Tuny: 5 rad, které vám zachrání pověst i obličej

Pokud nechcete na vánočním večírku dopadnout jako Jan Tuna (45), který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >