Britská modrá kočka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
smutná máma
Kelišová 5361 příspěvků 52 inzerátů 03.10.18 22:35
Britská modrá kočka

Prosím všechny chovatele a chovatelky o základní užitečné rady do začátku. V pátek si máme přivézt kocourka bez PP. Na co si dát pozor, co mají rády - nerady, čím krmit, jaký kočkolit…atp.Kde neudělat chybu ve výchově. Děkuji předem za všechny rady :mavam:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
MartinKa36
Závislačka 3700 příspěvků 04.10.18 00:29

Mušíš začít s výberem chovatele, než si vybereš kotě seznam se s jeho mámou aby jsi zjistila nakolik ti bude vyhovovat povaha, povaha je daná rasou ale mezi zvířaty mohou být odchylky takže je potřeba poznat rodiče. Potom musíš vzít v uvahu jak má koččika v rodině fungovat pokud si myslíš že jí děti budou tahat tak to to není vhodná rasa, pokud chceš kočku která bude jako plyšák který se nerad mucká tak to bude ok. Jediné co ti mohu doporučit je kastrace pred 6m.ještě než zvíře začne značkovat.

Run
Generální žvanilka 20665 příspěvků 04.10.18 06:25

- -

  • Bez PP si přivezete obyčejnou kočku a můžete jen doufat, že bude zdravá. Nebi je to utulkac? Každopádně kočka je masožravec. Tudíž ideálně krmit syrový masem, ale u koček je to těžší než u psi, je nutné dodržovat správný pomer svaloviny, kosti a vnitřnosti. Náš žere jen svalovinu q srdíčka, která se ale taky počítají mezi svalovinu. Takže to má tak 4× do týdne, jinak má ráno a večer kvalitní konzervu zredenou horkou vodou a neustále nasypane dvoje bezobilne granule. Je vhodné pokračovat v tom, čím byl krmen doteď a přecházet pomalu. Zvlášť jestli dostává nějaké marketovky. Písek my máme obyčejný bentonit, podle mě je nejlepší, vybírám denně bobky a ztvrdlou moc a nic nesmrdi. Ale je z toho hodně odpadu, existují i ekologické a splachovací steliva. Pak různá silikonová, ale bojím se změn a zkušenost s nimi tudíž nemám. Kočka se moc vychovat nedá :lol: jsou to osobnosti, nasemu stačí, že je u nás, pořád nás sleduje a leží poblíž, mazlení si vyžádá jen ráno a párkrát přes den, když za ním člověk doleza, dá najevo, že nemá zájem. Určitě koupit škrábadlo, pelíšky netřeba, najdou si svoje místa sami. Náš má nejoblíbenější místo ve skříni u dítěte takže ji má pořád pootevrenou a ma tam deku. Další má na parapetů, rádi koukají ven. Náš je cestovatel, doma je jen doma a na chatě chodí ven, o víkendech a přes léto a je s tím v pohodě a drží se tak max 50 metrů od baráku, ale dovezli jsme ho tam poprvé až jako odrostlejsiho q samozřejmě vykastrovaneho. V noci spí v naší posteli a neotravuje, na tohle je fakt zlatej, prostě si počká, až někdo vstane a pak chce ranní porci mazlení. Jinak kotě jsme krmili klidně několikrát denně malé porce, zezacatku totiž granule vůbec nechtěl. Teď mě víc nenapadá klidně se ptej dal.

Příspěvek upraven 04.10.18 v 10:14

Janee19
Zasloužilá kecalka 891 příspěvků 04.10.18 06:57

Šťastnou ruku při výběru, abys nenechala co teď usetris u veterináře, hure aby se kočka dožila pěti let, neboť britky bez PP mají celkem vysoké riziko genetických nemoci, viz http://www.britskakocka.jecool.net/?…

g.sandova
Kelišová 5758 příspěvků 04.10.18 07:14

Ja mam taky britskou bez PP. Už bych to neudělala. Zatím je docela ok, ale podpořila jsem mnozitelku. Je to náhodou velkej mazel. Ma rád dětí, který ho ale nikdy netejraj. Drápy nepoužívá. A vychovat se docela dal. Jednou skrabnul návštěvu. Kamarádky dcera ho otravoval. Zavřeli se ještě s mým synem a s kocourem a tahali ho. Seknul ji. Byl to ale pro něj boj o život téměř.

helekoukej
Kecalka 204 příspěvků 04.10.18 08:54

Tím, že jste si vzala kotě bez PP tak jen podporujete odporné množitele… První pravidlo při výběru kotěte je právě výběr chovatele nebo raději dát domov kočičce z útulku. Nyní je moc nechtěných koťat a útulky praskají ve švech. :,(

Uživatel je onlineugluk
Hvězda diskuse 47024 příspěvků 04.10.18 10:13

Naše britka je teda extra kontaktní a mazel, jak má příležitost, už je někomu na klíně. Přitom její matka byla dost odměřená a její kotě pak taky, ta nátura je vrozená a nepředěláš ji. Co má ráda-nerada, zeptej se chovatele, čím krmí, my pak postupně přešli na přemražené syrové maso + granule, ale je extra vybíravá a pozře fakt jen něco. Kočkolit, jaký bude vyhovovat tobě, ale opět počítat s tím, že některé kočky něco nerady.

Freesia
Kecalka 393 příspěvků 04.10.18 10:44

Bez PP nikdy nemáš záruku, že kočka bude zdravá, já bych si bez PP kotě nekoupila, jednak kvůli zdraví. A taky kvůli tomu, že nechci podporovat množitele.
Zeptej se majitele, čím krmí, na co je zvyklý (granule, přemražené syrové maso). Obecně se nevyplatí šetřit na žrádle, protože co ušetříš na granulích, stejně zaplatíš za veterináře.
Slušný poměr cena/výkon jsou granule Royal cannin - výhoda je, že mají velký výběr - mají přímo pro britky, na srst, taky je dobré jim kupovat granule, které zabraňují usazování zubního kamene (kočkám se z toho pak kazí zuby), granule proti tvoření bezoárů.
Výživově o něco málo lepší jsou granule Taste of the wild
Dál potom granule Go! nebo NOW.
Jedny z top jsou granule N&D, ale je to znát i na ceně.
Rozhodně bych nekupovala levné granule třeba v Kauflandu.

Já obvykle míchám několik druhů granulí najednou. Když budeš přecházet na jiné granule, než je kocourek zvyklý, je vhodné ty nové po trochách přimíchávat do těch původních a postupně zvyšovat poměr těch nových. Kočka žere průběžně celý den (na rozdíl od psa), takže kočky u nás mají granule pořád k dispozici, večer dostávají syrové maso nebo konzervu (kupuji pouze značku Cosma, jiné mi nežerou). Je to ale opravdu maso, co kočky potřebují. Takové ty kapsičky jako Felix a pod. má masa opravdu málo, to jsou vyhozené peníze. Kočky na granulích musí hodně pít, takže neustálý dostatek čisté vody je samozřejmostí.

Kočkolit používáme přírodní hrudkovací. vyzkoušela jsem nehrudkující, silikátový i jílový, ale vždycky jsem se vrátila ke hrudkujícímu Cat´s Best, i když ho kočky na tlapkách vynáší ze záchodku. Ale každému vyhovuje doma něco jiného. Britky bývají velké, takže kočičí záchod je vybírat větší, aby nečůral ven.

Pokud kocourek nebude chodit ven, je dobré mu jednou za týden nebo za 14 dnů ostříhat drápky. majitelka by ti měla ukázat, jak se to dělá, abys kocourkovi neublížila. Taky je důležité mít doma vhodné škrabadlo - kočky se na něm protahují a mají si kde obrušovat drápky a neškrábou tolik nábytek.

Freesia
Kecalka 393 příspěvků 04.10.18 10:53

Když si ho přivezete, ukažte mu záchod, kde má granule vodu. Je možné, že kocourek si někam zaleze, může mít strach z neznámého prostředí. Určitě ho násilím odnikud netahat, on si vyleze sám. Maximálně ho můžete zkusit nalákat nějakou hračkou. Každá kočka je jiná.
Ke mně se jednou dostala opravdu velmi plachá (už dospělá) kočka. Celý týden byla přes den zalezená v mé skříni (skříň neměla dveře) na mém oblečení, nechodila ani pít, ani žrát, jak moc se bála. Musela jsem jí přes den dávat do tlamky vodu injekční stříkačkou, aby vůbec něco pila a nosit ji na záchodek. Postupem dní se začala v odvažovat v noci vylézat ze skříně a prozkoumávat dům a za 14 dní to byla úplně jiná kočka. Už ji mám 5 let, pořád je velmi plachá, pohladit se chodí jen za mnou a ráda vyhledává mou společnost.

Afrikana
Zasloužilá kecalka 855 příspěvků 04.10.18 16:53

Ja bych tu britku bez PP v prvni rade jeste promyslela. Kamaradka takto chtela na kocce usetrit („K cemu mi bude kocka s PP!“) a kocka ma problemy se srdcem a jeste s cimsi a na veterine uz nechali penez, ze by za to tech kocek s PP bylo i pet.

GirlsNick
Kecalka 442 příspěvků 04.10.18 17:25

@ugluk Ty brďo! :-) My máme mramorovou potvůrku a pochovat se teda nenechá :D Přijde jen když ona chce a to ještě na chvíli, pořád si myslí, že jí chceme asi sníst nebo co :mrgreen:

Uživatel je onlineugluk
Hvězda diskuse 47024 příspěvků 04.10.18 19:26

@GirlsNick my si ji takovou už přinesli :) Asi ve dvanácti týdnech, první dva dny strávila zcela nedůvěřivě pozorujíc nás zpoza gauče a třetí den nakráčela ven a uznala nás za plnohodnotné služebnictvo. Takže ji máme pořád u sebe, spí s náma v posteli, někdy kolem dceřina třetího roku začala k hlazení akceptovat a vyhledávat i ji. Nedávno s náma sledovala celý dvouhodinový film nehnutě mi ležíc na klíně. Takže toliko k nekontaktní britce. Na druhou stranu její dcera, ač od narození lidmi hýčkaná, je sice akceptuje, ale pomazlit se sama od sebe nikdy nepřijde.

MartinKa36
Závislačka 3700 příspěvků 04.10.18 19:55
@ugluk píše:
@GirlsNick my si ji takovou už přinesli :) Asi ve dvanácti týdnech, první dva dny strávila zcela nedůvěřivě pozorujíc nás zpoza gauče a třetí den nakráčela ven a uznala nás za plnohodnotné služebnictvo. Takže ji máme pořád u sebe, spí s náma v posteli, někdy kolem dceřina třetího roku začala k hlazení akceptovat a vyhledávat i ji. Nedávno s náma sledovala celý dvouhodinový film nehnutě mi ležíc na klíně. Takže toliko k nekontaktní britce. Na druhou stranu její dcera, ač od narození lidmi hýčkaná, je sice akceptuje, ale pomazlit se sama od sebe nikdy nepřijde.

No kotě má dva rodiče… pokud chceš opravbu kontaktní akční kočku která na tobě bude závislá tak si pořiď Barmu dokud bude mladá tak bude akční jako kotě a potom trochu zleniví ale stále bude neuvěřiteně kontaktní a mazlivá, ale problém je že barma nesnáší samotu takže pokud pojedeš na dovolenou musíš ji zařídit lidskou společnost.

g.sandova
Kelišová 5758 příspěvků 05.10.18 09:23

Nas pseudobritsky kocoura chodí často a vyžaduje pohlazení. Ja si ho i popadnu a muckam ho a drží. Kdy něco chce, klepe tlapou na rameno. Skočí si třeba na linku, aby dosáhl a zezadu mi klepe tlapou na rameno.

GirlsNick
Kecalka 442 příspěvků 05.10.18 12:05

@ugluk Taky s náma spí v posteli, ale na okraji a běda když se nějak víc pohneme. Jinak se také přijde pohladit(pouze pohladit), když má slabou chvilku. Máme 3 měsíční dcerku a naštěstí jí vzala dobře, toho jsme se trochu báli, nesnáší změny.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama