Silná alergie na kočky

71
2.9.21 12:44

Silná alergie na kočky

Ahoj holky,

mám na Vás dotaz. Už léta mám silnou alergii na kočičí srst, zatím neřešeno s alergologem, protože jsem nebyla s kočkami ve styku a bylo to pouze nárazově což zachránil Zyrtec. Máme teď ale jet na víkend do domu, kde se kočka pohybuje zcela běžně, přítel se s ní mazlí a všechno. Já mám z toho docela strach, protože sice mi lékař řekl, že si můžu toho léku vzít víc, ale i tak se bojím, abych se v noci třeba nezačala dusit. Stačí mi, když se např. otřu o mikinu která byla v blízkosti kočky a je zle. Tak nevím, jak to řešit, máte nějaké tipy? Byla bych ráda, kdyby mi poradil přímo někdo, kdo je na tom stejně, jak řeší tyto situace. Díky moc :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25458
2.9.21 12:55

Nejezdit tam, jedna moje kamarádka má alergii na kočky a k nám na návštěvu nemůže, i když kočky zavřu, ty chlupy a alergeny ze srsti jsou ve vzduchu všude, když jedu já k ní, to jí nevadí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10801
2.9.21 13:00

Jestli máš tak silnou alergii tak bych tam nejezdila. Případně se pak nemazlila s přítelem. Ať si vybere :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
311
2.9.21 13:13

Nejezdi tam, také máme v rodině člověka, který má takto silnou alergii a k nám prostě nemůže. A to můžeme uklízet jak chceme. Dokonce máme čističku vzduchu, před jeho návštěvou jsme uklidili jak na Vánoce, přesto na sebe alergická reakce nedala dlouho čekat a to dotyčný nepřišel do přímého kontaktu s žádnou kočkou, byly kvůli němu zavřené v jiné místnosti. Bylo to houby platný. Alergeny jsou v prostředí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
2.9.21 13:23

@Ja-rekk No právě já tam jet tak trochu musím. Pokud si vezmu lék předtím, doufám, že mi to pomůže tu reakci zmírnit, případně aby vůbec nenastala… :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22788
2.9.21 15:15

@ilusionist Musíš jenom umřít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4150
2.9.21 17:18
@ilusionist píše:
Ahoj holky,mám na Vás dotaz. Už léta mám silnou alergii na kočičí srst, zatím neřešeno s alergologem, protože jsem nebyla s kočkami ve styku a bylo to pouze nárazově což zachránil Zyrtec. Máme teď ale jet na víkend do domu, kde se kočka pohybuje zcela běžně, přítel se s ní mazlí a všechno. Já mám z toho docela strach, protože sice mi lékař řekl, že si můžu toho léku vzít víc, ale i tak se bojím, abych se v noci třeba nezačala dusit. Stačí mi, když se např. otřu o mikinu která byla v blízkosti kočky a je zle. Tak nevím, jak to řešit, máte nějaké tipy? Byla bych ráda, kdyby mi poradil přímo někdo, kdo je na tom stejně, jak řeší tyto situace. Díky moc :)

Ahoj, já mám taky alergii na kočky, ale kočku mám doma. Alergie se vyvinula až po letech, takže jsem dostala antihistaminika, konkrétně Desloratadine, který mi postupně přestal účinkovat, tak teď mám Dithiaden. Projevy alergie ťuk ťuk nemám na něm žádné. Kočku bych z domu nedala, to bych šla raději já. Ale pokud máš alergii tak silnou, tak bych tam raději asi nejezdila. Já třeba chtěla dělat dobrovolníka v kočičím útulku, ale to bych si teď asi netroufla. Ale naštěstí nasi kočku zvládám. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat