Reklama

Školka a nemocnost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kykoušek
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 14.03.09 22:07
Školka a nemocnost

Ahoj, odhlásila jsem děti na čas ze školky, ale ted zvažuji, zda to byl dobrý nápad. Do školky začaly chodit v listopadu a od te doby jeden týden ve školce a další dva týdny doma na ATB. Ted jsou opět dva týdny doma s ATB. Už jsem neměla sílu je pořád léčit a být zavřený doma. Tak dokud venku nebude tepleji, tak je nechám doma. No jo, ale kdo mi zaručí, že i na jaře nebudou stále nemocný?? Vím, že první rok to tak bývá, než si vytvoří obranyschopnost, ale já mám doma mimčo a nepřijde mi normální, aby jeho malé tělíčko bylo neustále nemocný. Ted jsem teda tu chřipku dostala taky, tak měl ode mě protilátky z kojení. Nepomohlo by nějaké očkování??
Muj dotaz se týká hlavně v tom, zda jsem udělala dobře, že jsem je nechala doma - když si teda vytvářejí tu imunitu. Ale zase nechci do nich cpát ATB dvakrát za měsíc. Nepomáhá nic - Martánci, Osccillo, cečko.
Mám je do školky dát, nebo nechat doma?? Jak jste to řešili vy a jak se to časem srovnalo??

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

polokolo
Povídálka 38 příspěvků 14.03.09 23:05

Ahoj, tak já mám syna 3r 9m a mimi 1r. Od září chodil starší do školky, koncem října to začalo občasnou rýmou, chrapotem, kašlem. Vždy 3 dny ve školce, čtrnáct dní doma pro dokonalé doléčení (na radu Dr). Mladší vždy onemocněl taky. Vlastně jsem ho neustále trápila odsáváním rýmy. To mi fakt vadilo. Pak mladšímu museli píchat obě ouška. Tak mi došla trpělivost. Já si myslím, že není nutné, aby byli pořád nemocní. Ano, říká se, že ten první rok je nejhorší, ale já sí myslím ( a potvrdil mi to i Dr ORL), že je to i tím, že tam ty děti cpeme moc brzo. Ještě prostě nemají takovou imunitu, aby to všechno zvládali. Můj starší syn děti miluje, tak chodíme ven v přibližně stejnou dobu, jak školička a většinou je na procházce doprovázíme (jsme na vesnici). Syn se vyřádí a jdeme zase domů. Plánuju, že do školky ho dám až tak v dubnu, květnu, až bude pěkné slunečné počasí a uvidím, jak to bude. Mmch, od té doby jsme nebyli celou zimu nemocní (ťuk, ťuk, ťuk…). Takže, já myslím, že chybu neděláš, později budou děti zralejší a s bacilkama si poradí líp. Radka

kadlina
Neúnavná pisatelka 17206 příspěvků 14.03.09 23:18

Jestli si udělala dobře, to ti asi nikdo nepoví. Dcera taky hodně marodila, každý měsíc týden i v létě, ale aspoň teda bez ATB, zlepšilo se to až po zalékování Zodacem a foukačkou. Kamarádka mi tvrdila, jak má zdravé dítě, když viděla, jak moje hodně marodí, že prý taky chodí do kolektivu a nemarodí vůbec. Ovšem když nastoupil do školky, tak to měl přesně jako vy, možná ještě hůř - za půl roku byl ve školce dohromady 14 dní, ovšem ATB vystřídal naprosto všechny :-( Řešili všechno možné, ale nevím přesně, jak jsou na tom teď, i když z toho co vím, tak snad o trochu líp, ale malý stejně pořád chytne kdeco.
Moc zdravých školkových dětí neznám, ale zase ty co znám, začaly marodit v první třídě, tak těžko říct, co je lepší.
Na tvém místě bych asi jednala stejně a doufala, že se to za rok zlepší, taky bych nechtěla cpát děti ATB horem dolem. :( :(

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 15.03.09 09:15

Já jsem dala dceru do jeslí, když jí bylo 2,5roku. Původně jsem to takhle v plánu neměla, ale na podzim jsem potratila a taky proto, že jsem učitelka a v té době se mi naskytla možnost pracovat na část úvazku. Vzala jsem to především proto, že v květnu, kdy budou malé tři roky a mně skončí mateřská, bych místo učitelky hledala těžko. Hodně jsem se rozmýšlela, jestli dělám dobře, ale doma bych se v té době nejspíš zbláznila, psychicky jsem na tom byla hodně zle. Anežka teda začala chodit do jeslí v říjnu, po dvou dnech onemocněla a byla doma týden. Pak to probíhalo podobně jak píšete, ATB měla v kapkách do očí (odmalička trpí na časté záněty spojivek a má zúžené kanálky), jinak rýma a kašel. Nerada bych to zakřikla (ťuk-ťuk), ale po asi dvou měsících to přešlo a občas se objeví rýma, tak na pár dní. Nevím, jestli to souvisí, ale dávám jí jednou týdně Oscillococcinum a když se objeví sebemenší náznak nachlazení, tak denně. Ne celou ampulku, jen trošku - asi 15 kuliček. Doufám, že už to tak vydrží a ve školce to bude zvládat taky dobře. Já myslím, že nějaké ty protilátky získat musí a lepší ve školce než pak ve škole (jsem z učitelské rodiny, takže o tomhle něco vím). Ale je pravda, že pokud by to probíhalo delší dobu a bouřlivěji, tak bych taky uvažovala o tom, jestli to získávání imunity raději neodložit. A ještě chci dodat, že já jsem taky nastoupila do práce v říjnu a od té doby jsem už potřetí nemocná (z toho dvakrát ve zkušební době, jednou s ATB). Na to mě můj obvoďák upozorňoval, abych počítala s tím, že mám po MD (tím že jsem byla doma) oslabenou imunitu. A to jsem před MD byla nemocná párkrát. Tak doufám, že to brzy přejde i mě, teď se mě to drží už skoro měsíc :( Moje kamarádka má pár týdnů do termínu porodu a chce dát dvouletého syna do jeslí. Dětská doktorka jí to přímo vymlouvala, ať to nedělá, že jí kluk bude nosit domů samé bacily. Takže chybu jsi určitě neudělala. Přeju všem hodně zdravíčka.

akinorev
Kecalka 321 příspěvků 15.03.09 11:12

kykoušku…tak já právě udělala to samé..i když mě to štve…Ale jak píšeš nemám už sílu dvakrát do měsíce dávat Atb..Už se vtom plácáme od vánoc a mám toho plné zuby.Po každé už to vypadá,že budou fit a do toho během týdne přinesou něco ze školy. :oops: :oops: …ted přitáhla nejstarší pneumokoka a samozřejmě to chytla ta nejmenší i se zápalem plic…tak má trpělivost je u konce a nejdou nikam dokud to tu nebude drobet o.k…

Nedivím se ti…a jestli jsou jen ve školce taj je to snad jedno jak dlouho je máš doma…

Kykoušek
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 15.03.09 11:56

Ahoj, děkuji za vaše zkušenosti. Ponechám je doma, aby si jejich tělíčka odpočinula a až bude venku tepleji, tak to zase zkusím. Právě si říkám, dokud jsem doma, tak me o nic nejde. Já jsem chtěla, aby byly v kontaktu s dětma a naučily se trošku poslouchat a něčemu se přiučily. Protože na ně mám čas akorát, když mimčo spinká. No ale říkala jsem si co bude až budu chodit do práce a budu dávat do školky Dominička. To mě jen tak někdo nezaměstná ,, týden v práci - dva týdny doma''. No snad bude mít nějakou imunitu od dětí :roll:

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 15.03.09 12:27

Já se zeptám malinko mimo - není vaše Dr. antibiotiková? Bere vám odběry před nasazením atb? Já vím, zní to divně, ale s kamarádkou chodíme k různým Dr. a ač jsou na tom naše děti často stejně, moje mají čaj s medem a panadol nebo brufen, její atb.

Hodně je to vidět třeba na zánětu středouší - na ten jsme měli naše jediná atb v životě, když ho měla naše Adli o vánocích a já s ní jela ke svému dětskému (tam, co jsem codila já) - vrazil nám atb a vůbec se se mnou nebavil, odmítal diskustovat… dneska bych je nedala, tenkrát jsem poslechla. Nikdy jsem je pak už neměli… Ale třeba naše ušařka mi je taky poprvé napsala - prý jako prevenci při komplikacích - variantou bylo, že přijdeme za dva dny na kontrolu, kdyby se něco vyštětilo… Většina rodičů prý na kontrolu nechce, tak píše atb.

Já jako studentka měla atb furt, dneska si myslím, že jsem byla už tak oslabená, že mě sklátilo cokoli.

Nebyla by cesta k posílení tudy?

Zdenik
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 15.03.09 12:36

Kykoušku,

těm chorobám se do jara - spíš do oteplení ;-) jaro už je tu, že ;-) nevyhnete, blbý jsou ty atb, my tu nemocnost tak nějak rozchodili samy atb snad holky neměly.....ale na jaře to opravdu začne být dobré, je výborné pokud děti po nemoci, při oslabení ve školce nespí - jak se všichni zastaví, prskají si to prostě mezi sebou víc ;-)

Vitamíny nevysazuj - věřím tomu, že kdybys je nedávala je to ještě horší… ta imunita se teprve dělá, určitě jestli nedáváš tak nakup laktobacily - po atb nutnost a láduj děti tím, pomáhá i rybí tuk (dělají se s příchutěmi)..a nech je po nemoci třeba ještě dva tři dny doma ať naberou sílu. projeď si tu diskuze - je tu už spoustu podobných příspěvků a rad, určitě najdeš co tě zaujme, co by mohlo pomoct.

Já osobně bych nechala děti odpočinout a šup do školky - hlídala bych to spaní ve školce (teda jestli spí ve školce ;-) ) a hlídala bych odpočinek a otužovala - co nejvíc pobyt venku a tak..Teď už to bude vážně lepší.

Taky jsem měla doma prcka, když holky nastoupily…tak trochu si to první měsíce užil - měl pořád takovou tu školkovou rýmu ;-) ale teď už dobrý…právě si říkám, že on bude mít tu imunitu nastartovanou dřív než měly holky.

Zdenik

Petricka
Kecalka 452 příspěvků 15.03.09 12:42

Filípkovi na první rok ve školce dobře zabíral Probion pro děti. Jsou to bakterie nevím jaké. Zvyšuje to imunitu. A jsou to cucací bonbony. Doporučila mi je kamarádka, a fakt zabíraly.

Nevím, odkud jste, ale v Ostravě je na podzim hnusný vzduch, a tak děti bývají více nemocné, často smrkají a kašlou i děti nealergické, a když je to oslabí, bacily mají rej.

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.03.09 12:55

Tak nevím, zda jsme vyjímka, ale naše děti nebyli nemocné ani před školkou ani ve školce (když nepočítám 2× třídenní vodová rýma), buď mají nebacilovou školku nebo je to tím, že jsou hodně venku i my s nima chodíme pravidelně plavat, lyžovat, bruslit, cvičit do Sokola - prostě otužování. Nejstarší syn 9let hraje od školky hokej a to vidíte na těch klucích, že jsou celou zimu v pohodě, zvládnou dvoufázové tréninky a ještě potom běhají ze šatny do sprchy přes průchod kolem ledu normálně nahatí a rodičové se choulí v šálách s teplým čajem v ruce. Tak mě napadá brát děti místo TV víc ven a nenabalovat je. A teď mě "ukamenujte!!!

Kykoušek
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 15.03.09 13:03

Lesi , no právě už si říkám, proč to pořád mudra řeší ATB. Potom mají to tělíčko oslabené a bum a zase chytnou dalšího neřáda. Třeba na rýmu rovnou předepisuje Pamicom. Minule jsem ji řekla, jestli by nestačila ta hneda vodička (přesný název nevim :lol: ), že už ten Pamicon měli po tříkrát. No že jo, že nepíše. Tak příště ji řeknu, at ATB nepíše, ale pokud možno něco pro organismus lehčího. Třeba ten paralen. A Penicilin je taky špatně?
Zdeni , ve školce nespinkají, až příští rok možná. A ty Laktobacily mají nějaký název a kolik stojí? Ten rybí tuk vyzkouším také - mají ho v lékárně, ne?
Právě jsem se bála toho, že když je nechám doma, tak si tu imunitu zase oslabí a bude to na jaře stejné. Ale tak asi ne. No já jsem z toho jelen 8O :lol:
Ještě se pokouknu po tom Probionu, jinak my bydlíme v Krkonoších skoro u hor. Tak vzduch tady je čistý (snad ještě :lol: :roll: )

kadlina
Neúnavná pisatelka 17206 příspěvků 15.03.09 14:11

Kykoušku Penicilin jsou taky ATB. Záleží na tom, co jim bylo, jestli to byla angína, tak tam se asi moc dělat nedá, protože hrozí, že by se jim mohla vrazit do srdce, ale třeba kašel se může nejdřív zkusit léčit bez ATB, i když ono taky záleží na poslechu plic a na zkušenosti a možná i lenosti dr. Nejlepší je doktor, který má přístroj na zjištění infekce z krve, ale to v blízkosti mého biydliště nemá nikdo :( Dcera měla ATB asi 4× právě kvůli kašli, je astmatik a začátek topné sezony byl pro nás vždy ve znamení ATB a než se přišlo na to, že Klacid jí nezabírá, tak měla i dvoje za sebou :(, ale přijít na to jsem musela já a říct to dr., ta uznala, že mám asi pravdu, napsala Sumamed a pak stačily jen jedny. Taky dceru při ATB nechávala doma ještě 2 týdny po dobrání, aby se „zmátořila“. No když už jsem byla v práci, tak jsem z toho byla na palici, ale se zapojením veškerého příbuzenstva jsme to nějak zvládli. Naštěstí dva roky už i podzim zvládla bez ATB, naše dr. má naštěstí rozum a zbytečně tím děti necpe.
Tak jako Lesina psala, že se dá zánět uší zvládnout bez ATB, slyšela jsem, že i u angíny to jde, ale nevím, já bych se bála následků, u zanětu uší hluchoty, já slyším hůř po jednom zánětu i s ATB a u angíny právě toho „vražení“ do srdce - s tím jsem měla spolužačku a nic moc :(

Ad nemocnost matek školkových dětí - nemyslím si, že je to mateřskou, ale spíš tím, že ty dětičky si ve školce napěstují hrozná svinstva. Taky jsem první rok školky byla nemocná v podstatě neustále, ale nejen já a manžel, i moje máma, která po holce dojedla jogurt, lehla na 14dní s ukrutnou chorobou a i táta, který je dost otužilý a vůbec nemarodí, tak když jí hlídal, tak to chytil. Usoudila jsem z toho, že bacily ze školky jsou velmi agresivní a dále, že i v případě lehkého kašle a rýmy po dítěti NIC NEDOJÍDAT.

Bubina
Zasloužilá kecalka 847 příspěvků 15.03.09 15:50

Ja vim, ze uz jsi jednou mela podobny dotaz, a tak i stejne odpovim - ze stejne zkusenosti - nas z toho kolotoce nemocnosti a prokaslanych noci dostala az homeopatie. A jestli si vzpominam, tak jsi psala, ze si posedla cistotou, tak jestli doma nevytvaris prilis antibakterialni prostredi… :) a soucasne ty cistici prostredky nedrazdi deti. Ja vim, ze to muze byt blbost, ale jen me to tak napadlo, je fakt, ze takhle nemocne deti neznam ani u nas ve skolce…

Drzte se, jaro uz snad dorazi a bude lip (i kdyz vim, ze na horach je to jaro jeste hoodne daleko)

bubina

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 15.03.09 16:06
kadlina píše:
Tak jako Lesina psala, že se dá zánět uší zvládnout bez ATB, slyšela jsem, že i u angíny to jde, ale nevím, já bych se bála následků, u zanětu uší hluchoty, já slyším hůř po jednom zánětu i s ATB a u angíny právě toho „vražení“ do srdce - s tím jsem měla spolužačku a nic moc :(

Pozor, proto chodíme na kontrolu za dva dny, jinak holky mají léčbu kapkami - cílem je nenechat to dojít až do stádia hnisu :) Na ten by už byla atb asi třeba, jinak je to virového původu, atb léčí jen možné následky, samotný zánět ne. Od cca pátého zánětu středouší máme zmáklou léčbu tak, že nasazuju léčbu sama okamžitě (ušní kapky, brufen, teplo) a u Dr. jen kontrolujeme, zda se vše vyvíjí dobře. Takže se zhoršeného sluchu rozhodně nebojím, protože to chytáme mnohem dřív, než to začne být nebezpečné. :)

Na angínu jsou atb třeba, jenže často se za angínu prohlásí i nachazení nebo viróza, a tam je to pak k ničemu :( Stejně jako se za chřipku považuje i běžné nachlazení - a na obojí jsou atb taky naprosto k ničemu.

L.

Meduza
Ukecaná baba ;) 1235 příspěvků 15.03.09 17:10

Ahoj,
bohužel je dost doktorek, které dávají ATB snad na vše. Naše doktorka je zas pravý opak, malýmu je nedala ještě ani jednou a staršímu snad dvakrát. Pro Ondru nám vždycky doporučí něco jiného a i když ta léčba trvá pak trochu déle, než s ATB, tak je to zase o mnoho šetrnější!!! Takhle to máte sice rychleji vyléčené, ale tělo si zvyká a zvyká, že mu pak ATB jen tak nepomůžou.
Na rýmu předepisuje maximálně Bendovy kapky (směs framykoinu a panthenolu).

Fakt pozor na ta antibiotika. Jak jsem četla, že je máte dokonce dvakrát za měsíc … :roll:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejznámější český vodník Josef Dvořák: Na prahu osmdesátky vypadá prostě skvěle

Když se řekne vodník, každý si hned vybaví Josefa Dvořáka (76). Herec totiž,... číst dále >

Socha Špinarové vznikla bez výběrového řízení. Proč její autor tvrdí opak?

Slavnostní odhalení bronzové sochy Věry Špinarové vyvolalo pořádný rozruch, a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >