Šli byste na kontrolu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.19 07:29
Sli byste na kontrolu?

Ahoj,
minulou ne jsem byla se synem u lekare, tady mel lekar pohotovostni sluzbu pro nekolik vesnic z okoli, do mesta je to hodina.. Syn ma 3r, bere takto i deti. Syn oboustranny zanrt stredniho ucha, dostal atb a kapky do nosu, nurofen. Koncem tydne na kontrolu, asi myslel k detske, kazdopadne u ni jsme byli, rekla jen, ze je to lepsi, zanet tam jeste je a ze dobrat atb.
Atb dobral, ale nemel by se do ouska po dobrani jeste nekdo podivat, zda se fakt zanet zhojil? Na ouska si nestezuje, ale casto si do nich saha, mic jeste nemluvi, tak nevim, treba ho svedi, bolest urcite ne, to umi rict.

Tak premyslim, zda se nevnutit jeste na kontrolu. Ja si s usima prozila sve a mam strach, zda je fakt doleceny, aby to za par dni nemel znovu, zas prska a pokud jeste v pa zanet mel.. Atb nebere od vcera odpo..

Sli byste, ci proste doktorka v pa zhodnotila, ze ouska jeste nejsou 100pro zdrava, ale ze po dobrani atb budou. Ja jsem z cr zvykla, ze na kontroly se chodi o po dobrani atb, tady to moc neresi..

Reakce:
VeHE
Závislačka 4209 příspěvků 2 inzeráty 12.03.19 07:31

Pro svůj klid bych šla.

Janli
Echt Kelišová 8192 příspěvků 12.03.19 07:34

Já teď s dcerkou chodila na kontroly na ORL dokud nebylo všechno naprosto vyléčené.

Alyss1
Závislačka 3071 příspěvků 4 inzeráty 12.03.19 07:39

Sla bych ake na ORL kde to umi zkontrolovat poradne

Elishka1
Závislačka 3198 příspěvků 12.03.19 07:41

zašla bych, radsi být za hysterku než něco zanedbat

bjitka123
Kecalka 300 příspěvků 12.03.19 07:41

Po dobrání ATB nám byla doporučená kontrola na ORL naší dětskou lékařkou. Takže bych si být vámi došla pro doporučení na ORL a zašla bych spíš tam.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.19 07:42

@Alyss1 orl je tu na obj, leda vecer na pohotovost, ale to my nejsme, tak jedine k tomu vesnickymu vseobecnymu nebo k te pediatre, ake tam se taky musim obj, akutni vezme jeste ten den, takte nas by obj treba na zitra, tak asi k tomu vseobecnymu

Agrion
Závislačka 2905 příspěvků 12.03.19 07:49

Predpokladam, ze jsi v Nemecku… pokud ma syn opakovane zanety stredousi, tak by ho mel zkontrolovat HNO tak ca 3 mesice po vyleceni. Na akutni kontrolu jestli mas pochybnosti muzes k praktikovi.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.19 08:00

@Agrion ano, Nemecko, syn mel prvne zanet, nejdriv jsem byla rada, ze nemuseli pichat a pak jsem zjistila, ze oni tady ouska stejne nepichaji..

Mate recht, radsi zkontrolovat, ze se vse zhojilo..

Agrion
Závislačka 2905 příspěvků 12.03.19 08:08
@Anonymní píše:
@Agrion ano, Nemecko, syn mel prvne zanet, nejdriv jsem byla rada, ze nemuseli pichat a pak jsem zjistila, ze oni tady ouska stejne nepichaji..Mate recht, radsi zkontrolovat, ze se vse zhojilo..

Jo jo, tady ouska nepichaji… radsi nechaji prasknout :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.19 08:12
@Agrion píše:
Jo jo, tady ouska nepichaji… radsi nechaji prasknout :nevim:

Nam nastesti neprasklo ani jedno, tak to snad bylo v pocatku, nicmene se divim, vzdy jako dite mi pichali, aby ta dirka byla jen malinka.. Nevim no, jiny kraj..

Kazimíra Olejovka
Kecalka 444 příspěvků 12.03.19 08:19

Jak může pediatr hodnotit uši? Snad máte jít na ORL! Tam zjistí, jak jsou uši zhojená a udělají „tympáno“. Po každém zánětu má být kontrola! Dokud specialita na ORL neřekne, že je to ok!!!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.19 08:23

@Kazimíra Olejovka ziju v zahranici, tady to proste chodi jinak

astoret
Ukecaná baba ;) 1618 příspěvků 12.03.19 08:31

@Kazimíra Olejovka ja teda neziji v Nemecku, ale v AT a je to tu dost podobne, ouska tu nepichaji a bezne se tu chodi s timto k pediatre, na mensich mestech ci vesnicich k Hausärzte a bezne to tu leci takto, napisi atb.. Malokdy vas poslou na ORL, jit jen tak na ORL tu moc nejde, bud od lekare potvrzeni ci na objednani a to je i nekolik dni, tady v okoli snad ani neni ORL pohotovost, chodi se tu k Kinder- und Jugendmedizin, kde resi i ouska. Ja osobne musim rict, ze jsem cekala od zdravotnictvi vic tady, kdyz je tu problem, nic moc neresi :nevim: ja bych sla aspon k tomu praktikovi, oni maji zkusenosti..

Váš příspěvek
Reklama