Reklama

Snížení pozice po neschopence

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.03.17 17:06
Snížení pozice po neschopence

Ahoj holky. Tak abych popsala svůj problém… Jsem měsíc doma na neschopence. Samozřejmě zaměstnavateli se to nelíbí, což naprosto chápu, ale měla jsem velký zánět a musela jsem to vyléčit. Taky mi není ještě teď úplně dobře, ale volala jsem do práce a říkala jsem, že v pondělí prijdu, akorát mám pak ještě jednu kontrolu, takže budu muset jeden den odejit z práce dřív. Na to mi můj zaměstnavatel řekl, že si pořád vymrčuju, že až přijdu tak si promluvime o mé pozici, že si není jistý jestli mě po neschopence dá na stejnou pozici jako předtím. Dělám momentálně kancelářskou práci, už přes dva roky a šéf mě chce přiřadit do výroby, někam na dílnu kde budu jen balit zboží. Už teď dělám za 11 tisíc čistého, při přeřazení na dílnu bych brala snad ještě méně. Takže mě totálně zdrbnul, já jsem se bránila, říkala jsem mu že v tom případě je možné že si začnu hledat jiné zaměstnání, že se nechci vrátit zpět na dílnu, že chci jít dál a ne se vracet zpět. Na to mi bylo řečeno, že ať přestanu dávat ultimata, že na to nemám nárok. Na to jsem mu rekla že to není ultimátum, jen že mám svobodnou volbu a pokud budu chtít jít dělat jinam, tak prostě půjdu. Na to mi řekl že v pondělí to dořešíme a praskl mi telefonem. Má právo mi snížit pozici kvůli tomu, že jsem byla nemocná? :?

Reklama

Reakce:

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2288 příspěvků 01.03.17 17:10

Pokud to bude odpovídat tomu co máš v pracovní smlouvě tak ano. Jinak bys mu to musela podepsat.

Sany80s
Kelišová 6274 příspěvků 01.03.17 17:11

Samozřejmě, že ne.
Má právo ti zadat pouze takovou práci, která je v souladu s tvojí pracovní smlouvou.

adam75
Ukecaná baba ;) 2439 příspěvků 01.03.17 17:16

Asi bych hledala jinou práci bez ohledu na to, jestli tě přeřadí nebo ne.

greene
Povídálka 22 příspěvků 01.03.17 17:19

Můžeš se obrátit na inspektorát práce…s dotazem, jak postupovat, co dělat…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.03.17 17:42
@adam75 píše:
Asi bych hledala jinou práci bez ohledu na to, jestli tě přeřadí nebo ne.

To mám v plánu, kvůli penězům :roll:

Jinak ve smlouvě mám psanou tu práci, kterou nyní dělám v kanceláři a podepisovat teda rozhodně nic nehodlám. :roll:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Články z Ona Dnes

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Reklama