spárovačka

133
14.11.06 09:38

spárovačka

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, zda nemáte některá zkušenosti se spárováním. V koupelně máme hezké kachle, ale mezi nimi není klasická bílá spárovačka, ale něco jako maltobeton, šedé hnus bliv…chtěla jsem se zeptat, jestli to některá z vás nezkoušela něčím zamáznout, popřípadě překrýt normální spárovačkou? Je mi líto ničit dobré obklady, ale ta šedá hmota mezi nimi je fakt brutální.
Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

374
14.11.06 09:48

spárovačka

Ahojky

Dneska prodávají hodně druhů spárovaček .Hlavně odstínů.Tak jestli nechceš bílou určitě bych hledala něco dle barvy obkladu .
A určitě to zvládneš sama ,starou vykrábneš a zaspáruješ novou .Hlavně to co zapatláš okolo ,hned otírej ,jde to pak špatně dolů.

To jak spárovat se dá takhle těžko radit .Prostě nabereš hmotu a vtíráš do spár ,jakoby přejíždíš přes dlaždičky .Co ti zustane na dlaždičkách setřeš.....To se fakt blbě vysvětluje :D
Potřebuješ na to gumovou stěrku na spárování ,myslím ,že když řekneš prodavači bude hned vědět.

Spárování zdar at to dopadne !!!

Majdalenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1757
14.11.06 12:19

Ahoj,
ja jsem loni predelavala spary u nasich v kuchyni. Maji tam 30 let stare kachlicky, ktere jsou porad pekne, ale ty cerne spary byly nic moc.

Koupila jsem v Obi (nebo podobnem obchode, ted uz nevim) sparovac od firmy Wenko. Vypada to jako bily krem na boty v tube s houbickou na konci. Puvodni cerne sparovani jsem tam nechala, jen to tim bilym sparovacem 2× pretrela hodne tenkou vrstvou. Bylo to strasne moc prace, vubec me to nebavilo, ale vysledek je pekny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
172
14.11.06 14:33

ahojky, sparovacku jsme kopuili modrou do koupelny a j eto super, bila by sla samozrejme take, ale ta barva tomu dala smrnc.....aspon myslim… :lol:
m+m

p.s.doporucuji barevnou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
133
14.11.06 17:22

Dík, asi použiju lenčinu radu…ten beton bych fakt nevyškrábla :-) měla jsem trochu strach, že když to něčím přetřu, mohlo by to začít hnít apod. tak budu doufat, že to dobře dopadne :-) Jedu pro wenko :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
235
22.11.06 14:12

ahoj, resila jsem ten samy problem a objevila, ze maji sparovaci hmotu i proti plisnim. Coz je do koupelny super. Doporucuju! Stoji to stovku a pak nebudes muset radit se Savem jednou tydne :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ave
837
24.1.07 18:19

Ahoj, tohlé téma mě dost zaujalo. My máme koupelnu novou a na dlažbu
jsem si nechala dát béžovou spárovačku - no blbec.
Teď bych chtěla tmavší, ale mám strach, že když to budu chtít přetřít,
tak to nebude držet.
A vyškrábat tu původní - to snad ani nejde, je to hrozně tvrdé.
Poraďíte někdo, prosím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
24.1.07 21:07

Ahoj Ave. Ptala jsem se manžela a prý jsou i barvy na spáry, pokud máš ty původní vpořádku… :wink:
Jinak pokud by jsi chtěla znovu spárovat, stará musí být vyškrábaná, pokud chceš jinou barvu, než tu co máte. Taky záleží na tom, jestli ta spárovačka, (tu co máte teď) jak moc je už používáním vyloupaná. Pak vyškrabávat nemusíš a můžeš spárovat i jinou barvou.
Taky každý výrobce má jinou kvalitu spárovaček, od Knaufu (téměr ve všech stavebninách) je celkem dobrá.
Napiš klidně pro další info, zeptám se manžela, Jana… :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ave
837
1.2.07 11:15

Janinko, díky za info.
Já si také myslela, že musí existovat nějaký přípravek na břebarvení.
No a ve dvou koupelnových studiích na mě hleděli, jak na idiota.
Koupelna je asi rok stará a ty spáry fáááákt drží.
Koupelnu máme 15m2 a takovou plochu vyškrábat snad ani nejde.
Teda, když jsem to navrhla manžovi, jako že by se do toho mohl pustit,
tak si myslel, že si dělám srandu.
Nevíš, prosím, jak se přímo ten přípravek jmenuje?
Abych mohla ve stavebninách machrovat:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
1.2.07 12:26

Ahoj Ave, manžel je teď na pracovní cestě, ale až s ním budu mluvit a pokud si na to vzpomenu, dám vědět, určitě.
Zatím… :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
5.2.07 10:33

Ave, tak jsem se ptala, ale manžel název přímo neví, určitě existuje. Zkus třeba Hornbach.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama