Nákup šicího stroje

15
28.10.06 15:25

Nákup šicího stroje

Ahoj,

určitě jsou mezi Vámi šikovné švadlenky. Prosím, poraďte mi, jak si nejlépe vybrat šicí stroj.

Mám starou Veritasku i se stolem, ale teď se mi rozbila. Nechci už moc investovat do opravy. Taky už tak moc nešiju a tudíž se chci zbavit i šicího stolu, který mi zabírá v kuchyni místo.

Stačí mi nějaký základní stroj (na opravy oblečení, jednoduché šití … maximálně džínovina), ale aby vydržel.

Ve specializované prodejně v Praze na Bělohorské mi doporučili celokovový Janome, ale nemohla jsem ho vyzkoušet. Stojí cca 7 000,– Kč, což se mi zdá docela dost. Máte s touto značkou zkušennosti?

Jo a taky mám trochu obavy, jak se šije se strojem položeným jen na obyčejném stole. Ale nejspíš je to o zvyku.

Díky přeji prima den.
Kristýna

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

28.10.06 16:01

Ahojky,
tak já mám Pfaff Hobby 1032, je to taková prostřední verze z pohledu počtu druhů stehů (nemám vyšívací - to bych stejně nevyužila, když tak to má mamka na svém). Před více než 2 lety mě stál cca 8.000 a to byla myslím akce. Ale na druhou stranu šiju dost hodně (hlavně spravuju manželovi rifle :roll: + malé šiju kalhoty, bundy apod.) a zatím maximální spokojenost. Na nějaké méně časté šití si myslím, že stačí stroj cca okolo 3-4 tis., ale já bych se dívala i na značku a servis. Někdy se dá najít i v inzerátech výhodný prodej skoro nového a málo používaného kvalitního stroje.

Šití na stole - je to v pohodě, ale je dobré mít nějakou podložku (kdysi jsem měla takový hrubý flauš ve dvoje sešitý) - je to proti případnému hluku při rychlém šití a tak nějak se mi s tou podložkou šilo lépe, ale jde to i bez ní bez problémů.
Určitě je kufříkový stroj výhodnější než ten skříňkový, ale je třeba mít kam dát všechny pomůcky k šití, které máme jinak schované v těch šuplíčkách.

Vím, že jsem Ti nijak neporadila, ale hlavně jsem Ti chtěla popřát, ať dobře koupíš a jsi s novým strojem spokojená (taky můžeš využít toho, že se blíží Vánoce a nechat si přispět třeba od rodičů či manžela na ten nový :lol: ).

Míša

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.10.06 16:03

Jo a chtěla jsem hlavně napsat, že pro mě bylo důležité, aby se k tomu stroji dalo dokoupit další vybavení, pokud časem zjistíš, že něco ještě potřebuješ (např. patky).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
212
28.10.06 17:21

Dobré stroje jsou zn. Veronica

http://www.sici-stroje.cz/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
228
28.10.06 21:55

Ahojky,
mám už 6 let Toyotu (stála kolem 10 OOO) ,ale jsem s ní opravdu maximálně spokojená . Velmi kvalitní stroje jsou Singer. Při koupi bych se také kromě vybavení zajímala o to jak je zajištěn servis stroje , protože to někdy může být problém. Určitě bych nešla do neznačkového , protože je to věc , kterou si kupuju skoro na celý život.
Apolena

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
30.10.06 08:40

Díky moc všem za porady. Ještě se porozhlédnu a napíšu Ježíškovi :-)

Kristýna

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
341
3.2.07 21:10

Kristýno, prosím jak to s tím tvým strojem dopadlo? Řeším teď podobný problém a tak by se mi tvůj tip hodil. Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30
3.2.07 21:32

šicí stroj

Ahoj Míšo
ve svém komentáři píšeš že šiješ na malou…nemohla bys mi prosím poradit kde by se daly sehnat nějaké střihy? nebo to šiješ nějak od oka? Já jsem dostala šicí stroj od ježíška a mám dva chlapečky 6let a třčtvrtěročního a myslím že by se dalo ušetřit tím že bych jim šila třeba kaťata a tak… :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11524
3.2.07 21:37

Ve většině knihoven půjčujou Burdy, mívají i dětské. Já jsem šila podle toho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.2.07 22:24

Mamuso,
tak já teď šiju už na oba prcky, protože ten mladší mi nějak rychle vyrostl ze zimního :lol: :lol: :lol: a nechtělo se mi dávat skoro 4 stovky za oteplené kalhoty, které obleče max. 1× týdně do sedačky.
Zkoušela jsem střihy z Burdy, ale moc mi to nevyhovuje, protože jsem si je musela předělávat podle své představy.

Prostě si přeměřím dítko, vezmu nějaké oblečení, které má dobré, obleču jí to a rozhodnu se, kde chci co přidat nebo ubrat. Pak si to oblečení, na kterém jsem to zkoušela, přeměřím, podle toho načrtnu střih v malém a měním podle potřeby (většinou prodlužuju). Pak už si to jenom nakreslím v normální velikosti (momentálně kreslím na letáky :lol: , které zatím svou velikostí stačí). Nejčastěji šiju kalhoty, bundy/vesty. Udělám si třeba jeden střih na kalhoty a ten pak použiju na další kousek s nějakou obměnou. Prostě vycházím z aktuálního oblečení. Kdybych měla šít něco „nového“, co v šatníku nemáme - momentálně mě nic nenapadá - tak bych si v knihovně půjčila dětskou burdu a tam zkusila vyhledat střih, který by odpovídal mé představě a případně ho upravila.
Teď už mám v hlavě několik variant kalhot na venek z manželových obnošených košil a kalhot. A ještě chci oběma prckům ušít komplet na jaro ze stejného materiálu, teda pokud seženu něco levnějšího, aby se to vyplatilo.
Míša

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
914
4.2.07 08:16

Kdysi jsem taky šila( ne moc dobře), ale na sebe a střihy z Burdy mi vyhovovaly, většinou jsou dobré.
Teď spíš nakukuju, jaký pořídit šicí stroj. Měli jsme doma Čajku -ruské výroby :lol: a teď mám nějakej( ani nevím značku :oops: ) po tchýňce,ale je víc pokaženej než že šije! :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
341
4.2.07 12:01

Já mám ještě MINERVU z r. 1948 :D Přítel objevil nějakýho dědečka opraváře, a tak mi ji třeba hodí do cajku. Já si nic moc velkýho šít netroufám, spíš ráda dělám patchwork, ale teď to šiju ručně. Tak spíš na takový věci. Chtěla jsem koupit novou, ale absolutně nevím jakou, abych neprohloupila. Přece jen je to docela investice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Helenka
5.2.07 11:07

Ahojec!!
Já jsem si koupila Singer, a musím říct že jsem s touto značkou velice spokojená. Nejdříve jsem šila na veritasce - což uznávám za taky velmi dobrou značku, ale když jsem se poohlížela po novém stroji, protože veritasku mi odmítla mamka dát, tak jsem si řekla stará dobrá značka :D

• Nahlásit
  • Citovat
189
7.2.07 15:03

Já mám Zetinu. Je to vyráběné u nás v licenci Jenome, tuším. Dala jsem za něj před 6 lety 7 a pul tisice, ale mám i vyšíváni. Maximální spokojenost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.10.11 01:09

ŠICÍ STROJ PROSÍM

Zdravím všechny,
chtěla bych koupit nějaký výborný šicí stroj. Mám obyčejný, ale ráda bych více funkcí, jen slintám koukám :cry: po jiných trojích a říkám si jak bych jej využila. Musím do toho něco investovat a tak maminky prosím poraďte.
Chtěla bych šít hrubší materiály (fleece, bundy, fusak, apod.), ale nevím, na co se dívat, místo pod patkou? šiju, ale nejsem profík. Jsem obyčejný uživatel, tak mi prosím poraďte, jak se dá ušít věci z hrubších materiálů, na co se dívat? děkuji moc za jakékoliv názory a pomoc!!! :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama